Чим відрізняється оцінка майна від експертизи

Чим відрізняється оцінка майна від експертизи?

Оцінка майна визначає його вартість. Що стосується експертизи, вона може вирішити цілий список питань, наприклад, дати чітке розуміння, в якому стані об’єкт або можливості його відновлення.

Експертиза охоплює знання кількох категорій. До них відносять технічні знання, інженерні, в медицині і будівництві, криміналістиці.

Провести оцінку майна можна довірити тільки оцінювачу. Спеціалізація експерта – здійснити експертизу, тобто перевірити вартість досліджуваного об’єкта. Закони, на які покладаються фахівці при проведенні роботи, теж різні – «Про оцінку майна» та «Про судову експертизу».

Контроль за діяльністю оцінювачів здійснюють співробітники Фонду держмайна. Судових експертів в Україні курирує Міністерство юстиції. Відмінності між фахівцями є і в положеннях процесуального законодавства.

Тому якщо вам пропонують провести експертизу, яка дозволить визначити ціну майна, є привід засумніватися в компетенції фахівця. Поцікавтеся наявністю сертифіката і проходженням акредитації. В іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з непрофесійними діями працівника, звіт якого не буде правомочним.

Рейтинг 4.5 на основі 71  ответов

Додати коментар

схожі статті


ocenka intellektualnoj sobstvennosti
Оцінка інтелектуальної власності: що це таке та як проводиться
Які документи важливі для оцінки об'єкта
Які документи важливі для оцінки об’єкта
Хто такий оцінювач
Хто такий оцінювач
особливості ноу-хау
Особливості оцінки ноу-хау