Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Чому громадянам України заборонено купувати акції корпорації «Майкрософт»?

Вирішити таке важливе питання досить просто. Для цього потрібно було внести деякі корективи до Положення про дозвіл обороту цінних паперів іноземних компаній в Україні. Тепер стало можливим купувати, продавати, дарувати і обмінюватися цінними паперами, але все-таки деякі обмеження все ж існують.

Підвиди варіантів допуску та обігу цінних паперів іноземних емітентів на українському ринку

1 – допуск на територію нашої країни цінних паперів закордонних компаній, які не мають до України жодного відношення. Йдеться про такі компанії як «Гугл», «Майкрософт» та інших іноземних представників. Внесені зміни в рішення комісії до них не відносяться.

2 – коригування торкнулися другого підвиду, в якому йдеться про цінні папери емітентів України, які мають активи в нашій країні. Як правило, це вітчизняні компанії:

  • аграрного спрямування;
  • металургійного сектора;
  • виробництва з видобутку корисних копалин.

Вони мають спеціальні структури на Заході і налагодили випуск цінних паперів за їхніми правилами. Такі документи мають оборот на міжнародних біржах.

Стартом відомих емісій для емітентів України вважається 2005 рік. В цей час розкрився вітчизняний ринок капіталів, сталася мультиплікація вартості на активи і поширилася мода на українських інвесторів. Пік популярності наших емісій припав на 2007 рік, незадовго до кризи, яку відчули по всьому світу. Після цього активність пішла на спад, і практично завмерла в 2013 році, передчуваючи поворот на Захід чи Схід.

Чому виникла заборона на оборот іноземних цінних паперів?

На початку минулого століття в Сполучених Штатах було введено новаторське рішення про заборону на допуск на ринок країни іноземних цінних паперів. Це було зроблено тому, щоб запобігти відтоку власного капіталу за межі країни. Щось схоже спостерігається в Україні. Українські банки заявили про готовність купити цінні папери закордонних емітентів з вітчизняними активами. Випуск депозитарних розписок привів до того, що в українців з’явилася можливість купувати вторинні інструменти, а значить і активи повернуться на батьківщину.

Однак, не все так просто. Отримати інвестиції за такою схемою не вийде, так як папери випущені, і гроші за них виплачені. Для роботи цього каналу необхідний новий випуск на Заході, і тільки потім стане можливим завести актив на український внутрішній ринок.

Рейтинг 4.5 на основі 12  ответов

Додати коментар

схожі статті


1527881848 pic1 as 2
Оцінка вартості світових компаній в період пандемії коронавірусу-ситуація плачевна
photo 2020 03 18 04 56 02
Посилення оцінки банками ризиків для валютних облігацій: відстрочка на рік
В Україні вводиться нова система обліку цінних паперів
Особливості придбання цінних паперів на території України