Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Чому в Україні не можна купити дешеву квартиру

Чому в Україні не можна купити дешеву квартиру: новий порядок оцінки

В Україні змінено порядок оцінки нерухомості. Процедура проводиться при будь-яких операціях, пов’язаних з переходом прав власності. Фондом держмайна запущена оновлена ​​база даних по визначенню вартості нерухомості та електронний модуль оцінки. Це означає, що для кожного регіону в електронній формі розраховується вартість відповідно до типу житла. Тепер результат оцінювача перевіряється автоматично, і дані повинні дорівнювати або перевищувати мінімальний рівень, закладений в системі. Отже, українці не зможуть продати свою нерухомість дешевше, ніж встановить комп’ютерна програма. Нововведення викликали нарікання як з боку офіційних уповноважених, так і невдоволення простих людей, і фахівці відзначають недосконалість системи.

З якою метою введено новий порядок оцінки?

Звіт, складений оцінювачем, служить базою для визначення:

  • величини податку;
  • держмита.

За новими правилами дані вносяться в систему і обробляються автоматично. При цьому визначається мінімальний рівень вартості досліджуваного об’єкта, і порівнюється з аналогічним по характеристикам. Як пояснив пан Маркус, який є головою експертної ради Українського товариства оцінювачів, метою такого нововведення було припинення внесення в базу заниженої оцінки. Механізм зменшення податків дійсно існував. У договорі вказувалася свідомо занижена оцінна вартість об’єкта, в результаті чого істотно зменшувався розмір податку. Єдина електронна база була створена для припинення подібних махінацій.

Недосконалість системи оцінки

На думку експерта, система в нинішньому вигляді недосконала і в деяких ситуаціях не може застосовуватися при оцінці. Припустимо експерт виїжджає на оцінку квартири. Вона розташована в хорошому районі, але вона після пожежі і в даний момент в непридатна для проживання. Вся інформація про стан житла відображена в звіті, і відповідно оцінюється таке житло нижче. У базі даних фігурує тільки кінцевий результат, який відповідно нижче, ніж житло даного типу на ринку. «Розумна» система не пропустить занижені цифри і заблокує операцію. Багато квартир мають особливості, які негативно впливають на вартість житла.

У кожному правилі повинні бути винятки, і необхідно розробити механізм оцінки нестандартних об’єктів. В даний час у покупця немає можливості купити дешеву квартиру. Щоб оформити угоду – доведеться переплачувати.

Рейтинг 4.5 на основі 148  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?