Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Доцільність імплементації в нашій країні squeeze - out і sell - out

Доцільність імплементації в нашій країні squeeze – out і sell – out

В червні 2017 року набув чинності Закон № 1983 – VIII, відповідно до якого, акціонери в Україні стали жити за новими правилами. Що ж змінилося після виходу закону?

Squeeze – out по факту виступає правом особи, яка володіє більше ніж 95% акцій, вимагати від усіх інших акціонерів перепродажу тих акцій, власниками яких вони є. Крім того, купуючи 50, 75, 95 відсотків акцій, мажоритарний акціонер повинен запропонувати усім іншим акціонерам викупити ті акції, які їм належать. Якщо ж вони все-таки погодяться – подібний викуп і є sell – out. Ці концепції – не нововведення у світовій практиці, а також виступає майже повним відображенням правил, які визначені в європейській директиві.

Що стосується правової природи цих концепцій – то у всьому світі вони досить схожі. А ось поріг для виявлення домінуючого пакету різниться, але при цьому, завжди знаходиться в межах від 90 до 100 %. найбільшої ж критики у світовому розумінні удостоївся саме squeeze – out. Навіть не дивлячись на те, що існують досить значимі аргументи в його користь, деякі обмеження прав миноритариїв є. Це відноситься до тих моментів, які вже існують. Наприклад, власник основного пакету акцій, чекаючи, що його ціна через деякий час значно збільшиться, або ж маючи дані про те, що у нього незабаром буде значне зростання капіталу, обов’язково скористається своїм правом і звільнить миноритариїв від їх акцій абсолютно не для того, щоб збільшити ефективність управління або ж звести до мінімуму витрати дрібних власників.

Говорячи звичною мовою, переваг у squeeze – out і sell – out значно більше, ніж недоліків. Перше – це максимально розвантажує акціонерні товариства від безлічі адміністративної і технічної роботи, крім того, дозволяє вирішити велику кількість проблем, які пов’язані з приватними акціонерами – особами, що не беруть участь в управлінні з цілого ряду причин. Так само, вихід акціонерів з однією акцією дуже сильно зводить до мінімуму випадки заздалегідь продуманого блокування дій компанії, а конкретніше, в тих ситуаціях, коли один з акціонерів зловживаючи своїм правом на користування конфіденційною інформацією, використовує її проти компанії, тим самим перешкоджаючи її нормальній роботі. Крім того, squeeze – out виступає однією з основних можливостей для мажоритарних акціонерів зробити простіше і ефективніше управління усією компанією. Коли йдеться про миноритаріїв, то для них переваги використання squeeze – out в наступному:

  • тепер немає необхідності постійно бути підвладним витратам у відношенні з громадськістю;
  • можливість отримати винагороду, що стоїть, за свою власність;
  • занадто спрощений процес перепродажу акцій без використання при цьому рахунків в ЦБ.

Згідно із законом, є декілька підходів для того, щоб визначити вартість викупу акцій. Мета цієї процедури – забезпечення вартості ринковістю. Фінанси, які передбачені для миноритарія, перенаправляються на рахунок эскроу і звільняються на користь одержувача після того, як угода завершена.

Також, Законом передбачаються певні санкції за недотримання акціонером, що став хазяїном контрольного пакету акцій, обов’язків sell, – out, які на нього покладаються. Так, Законом, у такому разі, заборонено брати до уваги в процесі голосування акцій хазяїна контрольного пакету до того моменту, коли він виконає покладені на нього зобов’язання.

Підсумком усього вищесказаного варто відмітити те, що рахунок эскроу, про який вже згадувалося, виступає рахунком, який надає додаткові можливості по зустрічному виконанню зобов’язань по сторонах. Він також гарантує одночасне виконання зустрічних зобов’язань і оптимального зниження ризиків з обох сторін.

Рейтинг 4.5 на основі 176  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»
оцінка акцій для нотаріуса
Оцінка акцій для нотаріуса