Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
В Україні введуть електронну оцінку нерухомості

В Україні введуть електронну оцінку нерухомості

 

Оцінка нерухомості – необхідний процес при цілому спектрі операцій. Це може бути купівля / продаж будь-яких об’єктів. Оцінка потрібна для оформлення застави при отриманні кредитних коштів, для аналізу і, як наслідок, більш ефективної експлуатації об’єктів.

В Україні щорічно оформлюється значна кількість договорів на покупку / продаж нерухомості. Однак вартість на квадратні метри варіюється в широкому діапазоні, і залежить не тільки від регіону, стану об’єкта, а й від часу укладання угоди. Це обумовлено тим, що ціна в основному прив’язана до курсу долара.

Щоб при оцінці не було можливості навмисно занизити вартість нерухомості, що автоматично призводить до зниження розміру податків, в Україні вводиться електронна оцінка нерухомості.

Електронне визначення вартостi

В Єдину базу даних передбачається введення в дію модуля електронного визначення вартості. Наявність такого модуля дасть можливість нотаріусам автоматично моніторити звіти оцінки об’єктів нерухомості, які подаються незалежними оцінювачами для реєстрації в Єдиній базі.

Такий модуль допоможе обчислювати ринкову вартість за допомогою закладених в програму індикаторів. За допомогою індикаторів сума оцінки буде коригуватися в залежності від розташування, стану, року введення в експлуатацію об’єкта. Також методика електронної оцінки буде враховувати район оцінюваного об’єкта, близькість до метро, ​​близькість до центру, рівень інтер’єрних робіт. У тому випадку, якщо ціна в звіті незалежного оцінювача буде нижчою, аніж визначив модуль, то даний звіт не буде внесений до Єдиної бази та, як наслідок, угода не буде зареєстрована нотаріусом.

Електронна купівля-продаж нерухомості виключить угоди на підставі недобросовісних актів про ціну.

Доступ до Єдиної бази даних буде безкоштовним, але щоб внести в базу дані, необхідно буде сплатити електронному майданчику. Планується відкрити більше десятка таких майданчиків. Ціна за подачу даних буде варіюватися в залежності від ринкової ціни оцінюваного об’єкта нерухомості.

Рейтинг 4.5 на основі 101  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?