Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75
female friend pointing man using social media network notification icons mobile 23 2147844464

Facebook звинувачений у несплаті податків: ціна питання $ 9 млрд., відсотки і штраф

Як повідомляє Reuters, IRS (Податкове управління США) висунуло проти компанії Facebook звинувачення в несплаті податків на $9 млрд.по угоді 2010 року. Задоволення позову регулятора судом матиме для ресурсу серйозні наслідки, оскільки в цьому випадку компанії доведеться виплатити всю суму в $9 млрд., плюс набігли за цей час відсотки і штраф.
Відповідну позовну заяву було подано управлінням до суду міста Сан-Франциско. Суть претензії IRS полягає в тому, що соцмережа нібито занизила вартість інтелектуальної власності, проданої в 2010 році своїй дочці в Ірландії за $6,5 млрд.це дозволило Facebook заплатити в Ірландії корпоративний податок за ставкою 12,5%. Якби захід відбувався в США, аналогічна угода призвела б до сплати компанією 35% корпоративного податку, що майже в три рази більше сплаченого за фактом. На думку регулятора, ця схема дозволила майданчику істотно знизити суму заплачених податків.
У свою чергу, Facebook не визнає звинувачень і мотивує своє рішення і вжиті дії щодо низької оцінки активів існуванням ризиків через міжнародну експансію перед Initial Public Offering (IPO). Представник компанії, коментуючи ситуацію, заявив, що в 2010 році у Фейсбук були відсутні доходи від мобільної реклами, Міжнародний бізнес перебував у стадії зародження, а цифрові рекламні продукти ретельній перевірці не піддавалися.
На жаль, це не єдиний скандал зі штрафами, в центрі якого опинився ресурс Facebook. За свідченням видання Korrespondent.net, на початку 2018 року соцмережі пред’явили претензії через витік особистих даних 87 млн.користувачів через компанію Cambridge Analytica. За заявою Конгресу Сполучених Штатів Америки ресурс “ділився” особистими даними своїх користувачів з 52 компаніями. За подібні дії компанії загрожує штраф у сумі $5 млрд.
А в минулому році, як повідомляє Associated Press, Угорське агентство з питань конкуренції оштрафувало на $4 млн. Facebook за те, що компанія нібито повідомила недостовірну інформацію своїм угорським користувачам, ввівши їх в оману заявою про те, що її послуги є безкоштовними.
І зовсім недавно після обшуків в ірландському офісі компанія Facebook була змушена відкласти також Європейський запуск сервісу для знайомств.

Рейтинг 4.5 на основі 3  ответов

Додати коментар

схожі статті


pareto covid
Навіщо проводити переоцінку основних засобів під час кризи
1527881848 pic1 as 2
Оцінка вартості світових компаній в період пандемії коронавірусу-ситуація плачевна
screenshot 61
Коронавірус: чума 21 століття або удар по світовій багатства
business people discussing results successful teamwork 1421 95
“Доступні кредити 5-7-9%” в дії: цілі та особливості проекту