налог на нерухомість

Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?

Нещодавно депутати з комітету Верховної Ради, який займається питаннями, що стосуються фінансів, податкової та митної політики, запропонували встановити податок на нерухомість за її оціночною вартістю, а не по площі майна. Таким чином, до Верховної Ради України було подано на розгляд новий законопроект. 

Що передбачає цей законопроект? 

Даний документ регламентує норму, згідно з якою основою для оподаткування нерухомого майна необхідно вважати оціночну вартість всього об’єкту або його окремих частин. Головною умовою є те, що така вартість повинна бути визначена спеціальним суб’єктом оцінки, діяльність якого регулюється українським законодавством. 

Згідно з даними, глобальна оцінка майна, яка відбувається з метою здійснення оподаткування, проводиться в населених пунктах один раз у 5 років, а за їх межами – взагалі один раз у 10 років. 

У процесі оподаткування нововведених об’єктів основою вважається оціночна вартість майна на той момент, коли з’явилося право власності на нерухомість. 

Розмір податкової ставки для будь-якого виду нерухомості (житлової або нежитловоївизначається органами місцевого самоврядуванняЦе значення залежить від місцезнаходження та виду об’єкта. Таким чином, ставка не може перевищувати 0,2% і 0,3% від оціночної вартості нерухомого майна за 1 квадратний метр. 

Крім того, необхідно відзначити те, що в разі, коли фізична особа має у своїй власності 5 об’єктів житлового нерухомого майна, шостий і всі наступні об’єкти обкладаються ставкоющо має коефіцієнт 3. 

Запропонований законопроект встановлює також виключення всіх існуючих пільг щодо сплати податку на нерухоме майна. В окремих випадках місцева влада в праві буде зменшити розмір ставки або ввести режим звільненняякий буде діяти тільки на певній території. 

Також в документі є згадка про суб’єктівякі будуть звільнені від сплати податку на житлову нерухомість, а це: 

  • пенсіонери; 
  • особи з інвалідністю; 
  • ветерани війни та праці; 
  • неповнолітні та недієздатні особи. 

Ця пільга діятиме тільки за умови, що перераховані вище особи матимуть право власності виключно на 1 об’єкт нерухомості, а його оціночна вартість не більше, ніж 300 (в містах, де населення більше 1 мільйона) і 100 (в містах, де населення менше 1 мільйона) мінімальних зарплат – це для квартир, а для будинків – відповідно 600 та 250 мінімальних зарплат. 

Було цікавоДізнайтесь більшеНаприклад про те, які у вересні були ціни на вторинну житлову нерухомість в Києві. 

Рейтинг 4.5 на основі 31  ответов

Додати коментар

схожі статті


novij-servis-fondu-derzhmajna-plyusi-ta-minusi
Новий сервіс Фонду держмайна: плюси та мінуси
yak-pravilno-ocziniti-vartist-speczialnih-i-speczializovanih-a-takozh-nezavershenih-ta-napivzrujnovanih-obєktiv
Як правильно оцінити вартість спеціальних і спеціалізованих, а також незавершених та напівзруйнованих об’єктів?
Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання
Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання
Оцінка авто на митниці
Оцінка авто на митниці
Оцінка нерухомості кейс
Кейс: «Оцінка нерухомості з метою надання інвесторам даних про витрати”