Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
налог на нерухомість

Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?

Нещодавно депутати з комітету Верховної Ради, який займається питаннями, що стосуються фінансів, податкової та митної політики, запропонували встановити податок на нерухомість за її оціночною вартістю, а не по площі майна. Таким чином, до Верховної Ради України було подано на розгляд новий законопроект. 

Що передбачає цей законопроект? 

Даний документ регламентує норму, згідно з якою основою для оподаткування нерухомого майна необхідно вважати оціночну вартість всього об’єкту або його окремих частин. Головною умовою є те, що така вартість повинна бути визначена спеціальним суб’єктом оцінки, діяльність якого регулюється українським законодавством. 

Згідно з даними, глобальна оцінка майна, яка відбувається з метою здійснення оподаткування, проводиться в населених пунктах один раз у 5 років, а за їх межами – взагалі один раз у 10 років. 

У процесі оподаткування нововведених об’єктів основою вважається оціночна вартість майна на той момент, коли з’явилося право власності на нерухомість. 

Розмір податкової ставки для будь-якого виду нерухомості (житлової або нежитловоївизначається органами місцевого самоврядуванняЦе значення залежить від місцезнаходження та виду об’єкта. Таким чином, ставка не може перевищувати 0,2% і 0,3% від оціночної вартості нерухомого майна за 1 квадратний метр. 

Крім того, необхідно відзначити те, що в разі, коли фізична особа має у своїй власності 5 об’єктів житлового нерухомого майна, шостий і всі наступні об’єкти обкладаються ставкоющо має коефіцієнт 3. 

Запропонований законопроект встановлює також виключення всіх існуючих пільг щодо сплати податку на нерухоме майна. В окремих випадках місцева влада в праві буде зменшити розмір ставки або ввести режим звільненняякий буде діяти тільки на певній території. 

Також в документі є згадка про суб’єктівякі будуть звільнені від сплати податку на житлову нерухомість, а це: 

  • пенсіонери; 
  • особи з інвалідністю; 
  • ветерани війни та праці; 
  • неповнолітні та недієздатні особи. 

Ця пільга діятиме тільки за умови, що перераховані вище особи матимуть право власності виключно на 1 об’єкт нерухомості, а його оціночна вартість не більше, ніж 300 (в містах, де населення більше 1 мільйона) і 100 (в містах, де населення менше 1 мільйона) мінімальних зарплат – це для квартир, а для будинків – відповідно 600 та 250 мінімальних зарплат. 

Було цікавоДізнайтесь більшеНаприклад про те, які у вересні були ціни на вторинну житлову нерухомість в Києві. 

Рейтинг 4.5 на основі 66  ответов

Додати коментар

схожі статті


bezkoshtovno-chi-yakisno-yak-ocziniti-neruhomist
Безкоштовно чи якісно: як оцінити нерухомість?
u-yakih-vipadkah-pid-chas-vikonavchogo-provadzhennya-oczinka-є-nedijsnoyu-rishennya-vs
У яких випадках під час виконавчого провадження оцінка є недійсною: рішення ВС
novij-servis-fondu-derzhmajna-plyusi-ta-minusi
Новий сервіс Фонду держмайна: плюси та мінуси
yak-pravilno-ocziniti-vartist-speczialnih-i-speczializovanih-a-takozh-nezavershenih-ta-napivzrujnovanih-obєktiv
Як правильно оцінити вартість спеціальних і спеціалізованих, а також незавершених та напівзруйнованих об’єктів?
Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання
Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання