Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Кейс: “Визначення ринкової вартості акцій для ВАТ “Володимир-Волинський консервний завод””

Замовник:

Підприємство, яке спеціалізується на переробці та консервуванні продуктів.

 

Завдання:

Визначення ринкової вартості акцій в кількості 7 568 800 шт. з метою викупу.

 

Хід виконання проекту:

Оцінка вартості акцій – перший крок до того, щоб зробити інвестиції безпечними. Фундаментальний аналіз ринку і фінансового стану компанії дасть можливість виключити можливі помилки в умовах постійного коливання цін на цінні папери.

Переваги проведення оцінки акцій:

  • впевненість в прийнятих рішеннях;
  • обгрунтування для вкладення коштів в ЦБ.

Основою процедури оцінки акцій компанії виступає вивчення вартості, як фінансового інструменту, здатного приносити прибуток. Такі цінні папери, як акції, можуть приносити прибуток своєму власникові у вигляді дивідендів та збільшення вартості самої компанії.

Для оцінки акцій компанії використовуються такі підходи:

  1. Витратний – формується з принципу, що покупець не заплатить суму більше, ніж потрібно на створення рівнозначного об’єкта. Використання витратного підходу в оцінці акцій дає можливість визначити витрати на створення аналогічного підприємства, яке буде володіти схожими активами і займати аналогічну позицію на ринку. Крім того, в цьому випадку враховується обгрунтований дохід інвестора.
  2. Порівняльний підхід – використовується виключно на відкритому ринку, так як формується з методу порівняння розглянутих об’єктів зі схожими об’єктами, які були реалізовані раніше. Щоб отримати оцінку акцій компанії за допомогою такого методу, потрібно володіти інформацією щодо вартості минулих угод.
  3. Прибутковий – формується відповідно до принципу, що інвесторів в більшості випадків цікавить не реальна вартість акцій, а дохід і прибуток, який вони можуть приносити. В результаті оцінки подібним методом можна припустити, що інвестор не стане купувати акції, якщо буде обізнаний про збитковий прогноз розвитку компанії.

За 7 робочих днів оцінювач нашої компанії провів оцінку пакета акцій. В ході проведення оцінки, він використовував два підходи: майновий (витратний) і прибутковий. Таким чином, оцінювач виконав комплекс дій, передбачених Національними стандартами оцінки.

В результаті проведення розрахунків і узгодження результатів, була визначена ринкова вартість пакета акцій і сформований звіт.

Надалі власник отримає:

Детальний звіт про оцінку ринкової вартості акцій ТОВ “Володимир-Волинський консервний завод” “.

Рейтинг 4.5 на основі 18  ответов

Додати коментар

схожі статті


Кейс: “Оцінка нежитлової будівлі”
Кейс: “Оцінка гаража для ПАТ “Київ-Дніпровський ПІДПРИЄМСТВО “”
Кейс: “Оцінка обладнання для Житомирського обласного центру зайнятості”
Кейс: “Оцінка баштових кранів для ВАТ”
Кейс: “Оцінка обладнання для ТОВ “Христ””