Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 759-60-80
  • (095) 285-11-98

Купівля-продаж нерухомості між родичами

Чи потрібно проводити оцінку, якщо купівля-продаж нерухомості відбувається між родичами?

Незалежно від ступеня споріднення, при купівлі-продажу квартири або будинку між родичами рекомендується замовляти оцінку об’єкта. Такий підхід дозволить уникнути конфліктних ситуацій і суперечок. Останні іноді закінчуються тільки в залі суду. Результат плачевний – ворогуючі родичі, і все одно доводиться звертатися до професійного оцінювача.

Збору та аналізу інформації при проведенні оцінки нерухомості підлягає внутрішнє оформлення житла, стан ремонту, інженерних мереж, будівля, сходовий майданчик, захищеність квартири від зловмисників (двері, тамбур, сигналізація), комфорт проживання в цілому. Також враховуються інфраструктура, віддаленість місця від автобусних зупинок і метро, ​​супермаркетів і торгових центрів, елітність району, в якому знаходиться квартира.

Якщо нерухомість є об’єктом дарування, необхідність проведення оцінки залежить від ступеня споріднення. Коли мова йде про перший ступінь, діє податок за нульовою ставкою. Тобто фактично дарування квартири або будинку не обкладається податком. До таких членів сім’ї відносяться батьки, офіційний чоловік і дружина, діти, причому не має значення, рідні або усиновлені.

Рейтинг 4.5 на основі 84  ответов

Додати коментар

схожі статті


Офісна нерухомість
Комерційна нерухомість цієї осені: ціна впаде
Підходи оцінки
Основні методи оцінки нерухомості та їх особливості
оцінка майна при розлученні
Оцінка майна при розлученні: як відбувається і для чого
продажа в'язниці
“Продам в’язницю”: нерухомість, яку продають в Ірпені
кейс оцінка програмного забезпечення
КЕЙС:«ОЦІНКА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»