Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Ліквідація майданчиків. Оновлені правила оцінки квартир

Ліквідація майданчиків. Оновлені правила оцінки квартир

У першому читанні ВР прийняла закон, в тексті якого фігурує скасування звернення до посередників під час оцінки майна. За підрахунками, дохід подібних майданчиків становить 4 млн. грн.

Таким чином депутати зробили перший крок до спрощення процесу оцінки квартир перед їх продажем. За законопроект проголосували 378 осіб. Сьогодні послуги кожної, поки ще чинної майданчики, обходяться в 1800 грн. за укладення однієї угоди.

Коли закон остаточно підпишуть, ті, хто реалізують житлову площу, зможуть використовувати такі можливості:

 • вільний доступ до модуля Фонду державного майна;
 • самостійна фіксація відомостей про житло. За це в бюджет країни доведеться доплатити 51 грн.

Очікується, що разом з нововведеннями роботу буде змушене шукати більшість оцінювачів.

Ера продажу повітря закінчиться

Список нових правил оцінки житла почали формувати ще в 2016 році. Про це свідчать два факти:

 • внесення змін до ст. 172 ПК України;
 • створення співробітниками Фонду держмайна єдиної бази звітності, яку складають оцінювачі. Також відомство зобов’язали наповнювати новою інформацією та проводити контроль правильності оцінки.

На що розраховували депутати? Додатковий контроль був покликаний впоратися зі заниженням вартості майна. Як наслідок, очікувалося зростання податкових надходжень до бюджету.

Чи виправдалися очікування чиновників? Податкові внески, які сьогодні перераховують при укладанні купівлі-продажу квартири:

 • 1% – від вартості нерухомості в ПФ України;
 • 1% – відводиться на держмито;
 • якщо продається житлова площа, яку продавець володіє менш 3 років – плюс 5%;
 • військовий збір – 1,5%.

Влітку 2018 року в Україні стартували перші зміни. Перш ніж оформити операцію з купівлі-продажу, важливо було додати звіт про оцінку нерухомості в модуль, який займається обчисленням ціни квартир. У разі, коли показник збігався з підсумком аналізу, документ надходив в систему і угоду схвалювали. Якщо присутні розбіжності, до обчислень приступали знову. Завдання нотаріуса- зайти в систему і звіритися з підсумками по проведеною оцінкою.

Послугою можна було скористатися на декількох майданчиках. Основна претензія, яка звучала в їх адресу від користувачів – оцінка перевищує номінальну вартість житла в реалі.

Зміни на ринку оцінки

Бажання прибрати з ринку оцінки онлайн площадки в партії Слуга народу викликала масу обурення. Більше десяти депутатів всерйоз запідозрили в підкупі, адже вони не проголосували за законопроект, як планувалося раніше. Щоб зберегти своє ім’я, деяким довелося пройти перевірку на детекторі брехні.

Коли скандал затих, закон 2047д знову передали до парламенту. Ввести в дію його планують на початку 2020 року. На думку експертів, алгоритм функціонування ринку оцінки в Україні зміниться, хочуть того учасники чи ні.

Переваги нововведень:

 • продавець нерухомості зможе вільно переглянути Єдину базу даних результатів оцінки Фонду державного майна;
 • також при необхідності йому пропонується внести відомості про своє майно, після чого він отримає звіт про оцінку на автоматичній основі.

Якщо результати, які будуть оприлюднені, не влаштують продавця, він має право залучити оцінювача до відповіді. Як варіант – можливо оспорювання висновків, отриманих від системи.

Недоліком модуля фахівці називають облік оголошень про реалізацію схожої нерухомості, що знаходиться в тому ж районі. Якщо розмістити фейкові оголошення з невисокою ціною квартир, реально спотворити результат, що цікавлять користувача власності.

Не варто забувати, що доступ до системи безпосередньо зробить безробітними багатьох професіоналів-оцінювачів. Адже на сьогоднішній день експерти вже отримали 12000 ліцензій на проведення своєї діяльності. Активно по ним працюють 6000 чоловік. Прогнози невтішні – задуматися про зміну роботи доведеться 4000 досвідченим працівникам.

Якщо ви не знаєте, до кого звернутися за оцінкою квартири, довіртеся нашим професіоналам. Кожен наш співробітник підтвердив акредитацію і відмінно орієнтується в змінах законодавства. Робота буде виконана оперативно, якісно і за помірну плату.

Рейтинг 4.5 на основі 117  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?