Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Навіщо українському бізнесу професійна оцінка

Навіщо українському бізнесу професійна оцінка

Інвестиційна привабливість нашої країни в основному залежить від ефективності і правильності ведення бізнесу. На жаль, прозорість бізнесу в Україні досі під великим сумнівом.

Необ’єктивність оцінки бізнесу в Україні – причини і варіанти рішення ситуації

Основним “каменем спотикання” у формуванні негативного іміджу України виступає саме необ’єктивна оцінка бізнесу. У чому ж причина того, що ситуація складається саме так? Давайте розбиратися.

Річ у тому, що менталітет жителів нашої країни створений таким чином, що ми хочемо стати власниками тієї оцінки, яку хочеться, а не тієї, на яку дійсно заслуговуємо.

Давайте розглянемо ситуацію, в якій клієнт звертається до банківської установи з метою отримання кредитних коштів. Тут можна спостерігати явний конфлікт інтересів. Річ у тому, що банку цікаво отримати об’єктивну оцінку, враховуючи чинники ліквідності об’єкту позики.

Така ситуація дасть банку можливість мінімізувати власні ризики і встановити більш вигідні для себе умови кредитування.

Що стосується позичальника – то йому необхідно предстати перед фінансовою установою максимально вигідно. Тільки тоді він зможе стати володарем бажаної суми на найбільш вигідних умовах.

Судячи з досвіду більшості експертів –  в подібній ситуації потрібна об’єктивна і точна оцінка, яка дасть розуміння про бізнес і його активи.

Ще один важливий момент – процедура оподаткування. Чим нижче оцінна вартість – тим нижче податкові відрахування у момент укладення оборудки. Проте, варто обов’язково враховувати той момент, що у випадку виникненні форс-мажорних ситуацій, наприклад, при стягненні компенсацій через суд, в процесі розгляду справи враховуватися буде цей же висновок за оцінкою.  

Теж саме, стосовно угод купівлі-продажу –  продавець прикладе максимум зусиль для того, щоб продати власний товар як можна дорожче, а покупець – все, щоб зробити найбільш вигідну покупку.

Оцінювач – головний гравець в руках власника бізнесу

В усіх ситуаціях, які розглянуті вище, гравці бізнесу хочуть притягнути у власні ігри професійних оцінювачів. Зрештою, подібні маніпуляції абсолютно не вигідні ні клієнтам, ні оцінювачам.

Мінуси  для бізнесу в процесі умисного заниження, або навпаки, завищення його вартості – абсолютно очевидні.

Стосовно оцінювача, то він у свою чергу піддає себе ризику зіпсувати ділову репутацію. Крім того, за маніпуляції подібного роду він може понести адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність.

Робіть свій вибір на користь компанії професіоналів, які відповідально відносяться до своєї роботи і роблять її якісно, і Ви гарантовано зможете оцінити ряд переваг від такої взаємодії. Збільшення привабливості Вашого бізнесу і мінімізація витрат на залучення капіталу –  основні бонуси від такої співпраці.

Рейтинг 4.5 на основі 202  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка вкладу в статутний капітал
Оцінка вкладу в статутний капітал: цілі, фактори, етапи
Оцінка майна що вноситься до статутного капіталу
Оцінка майна, що вноситься до статутного капіталу
Угода M&A
Угоди M&A: види, цілі, ризики та ситуація в Україні
оцінка бізнесу
Витратний підхід в оцінці бізнесу
малий бізнес
Оцінка вартості малого бізнесу і методи оцінки