Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Нерухомість в умовах можливого кризису 2020: оцінки експертів

Нерухомість в умовах можливого кризису 2020: оцінки експертів

Екстремальна ситуація, яка склалася сьогодні на всіх без винятку ринках, викликає стурбованість і народжує питання про те, як можливий наступний фінансова криза відіб’ється на сфері нерухомості. Експерти розповіли про те, яким чином прогнозований криза економіки країни вплине на вартість житла в Києві і інших містах України.

Оцінка нерухомості на первинному ринку

На думку експерта, реакція ринку нерухомості на очікувані фінансово-економічні труднощі і кризові явища в різних сферах життя соціуму буде досить повільної зважаючи на його традиційної інертності. Найменше очікується негативних змін на первинному ринку нерухомості, до якого відносяться нові будівлі і житлові будинки. Однак, через несприятливі прогнози і відсутності стабільності потенційні покупці більш обережно будуть купувати житло на стадії проекту і інвестувати в будівництво власні кошти. На більш пізніх стадія зведення таких об’єктів серйозного ажіотажу не очікується. Пов’язувати можливій кризі з ймовірністю банкрутства багатьох компаній-забудовників було б неправильним – такі ситуації, за словами Валерія Заїки, відбуваються незалежно від стану економіки країни.

Оцінка вторинного житла

Щодо вторинного ринку можна сказати, що зараз відбуваються угоди з купівлі-продажу квартир на не дуже значні суми від 20 до 30 тисяч доларів. Цей сегмент ринку, як в Києві, так і в інших містах України, традиційно найбільш розвинений, проте в даний час має місце дефіцит на квартири даної категорії. Ця ситуація спостерігає як в Києві, так і по всій країні. Зміна курсу валют не додає кількості пропозицій нерухомості на вторинному ринку. Банки, що займаються іпотечними кредитами, активізували свою діяльність, Національний банк знизив облікову ставку до 10 відсотків. Все це може уповільнити вплив кризових явищ на ринок нерухомості і проявитися в його тенденції ближче до закінчення року.

Так, в кінці минулого року ціни на нерухомість виросли на 10%, що спостерігають наші експерти Парето діяльність у сфері нерухомості в 2020році.На думку експертів, такі зміни пов’язані з поправками, щорічно вносяться в законодавство, які зазвичай відбуваються на початку року. Недорога нерухомість останні пару років користується підвищеним попитом. Ця тенденція пояснюється тим, що вона може приносити нехай невеликий, але гарантовано стабільний дохід. Загальна непроста обстановка в світовому масштабі не стане фактором обвалу ринку нерухомості. За прогнозами експертів, незабаром ціни на житло повинні піднятися, реагуючи на зростаючий купівельний попит.

Оцінка комерційної нерухомості

Ще менше схильна до різких трансформацій сфера комерційної нерухомості – тут ніяких різких стрибків не спостерігається. Зараз відбувається зміна складу власників подібної нерухомості. Він пояснює це тим, що більшість з них придбали цю нерухомість після розпаду СРСР і під час становлення незалежної України, організовуючи власний бізнес. Однак деякі власники комерційної нерухомості сьогодні вже не можуть керувати ним і не мають спадкоємців, які зможуть продовжити ведення справ. 

Площ, що здаються в оренду, зараз на ринку нерухомості трохи, і за останній п’ять років ціни на покупку комерційних приміщень практично не змінилися. Найбільш дорогої нерухомістю виступає автосервіс, оскільки є спеціально облаштованим приміщенням, яке спочатку готове до використання. 

Зміна структури виробництва спричинило за собою появу великої кількості пропозицій офісних приміщень – це стосується як ринку купівлі-продажу, так і орендного сегмента. Фахівці пов’язують це з тим, що вважалася раніше непорушною істина, що офіс неодмінно повинен розташовуватися в центрі міста, сьогодні втратила свою актуальність. До того ж з’явилася достатня кількість незадіяний офісних просторів при різних виробничих підприємствах. Це ж стосується приміщень, які здаються під всілякі магазини, а також просторів, облаштованих під підприємства громадського харчування.

Рейтинг 4.5 на основі 79  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?