Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • (044) 221-81-75
 • (067) 442-81-75
 • (050) 321-81-75

Нові умови оцінки нерухомості в Україні в 2020 році

Будь-яка угода, пов’язана з купівлею-продажем нерухомості, пов’язана зі сплатою податку на доходи фізосіб. Для того, щоб розуміти, яка його остаточна сума, необхідно перед реєстрацією здійснити оцінку нерухомості. Саме ця процедура безпосередньо впливає на розмір податкового вирахування.
5 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла законопроект №2047-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України», пов’язаних з анулюванням корупційних схем при реєстрації даних зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості. Таким чином, депутати, які розробили документ, закликають до прозорості угод, пов’язаних з купівлею і продажем майна.

Як функціонує система оцінки нерухомості з 2020 року

Сьогодні в Україні функціонує єдина база, в якій зібрано інформацію про оцінку об’єктів нерухомості. У ній працюють фахівці, які перевіряють вартість об’єктів при реєстрації. Доступ до відомостей на платній основі до теперішнього часу був можливий через чотири інтернет-порталу:

 • «Реєстр оцінки»;
 • «Оценка.online»;
 • «Експрес-оцінка»;
 • «Професійна оцінка».

Станом на 10.10.2019 р майданчика «заробили» понад 500 млн гривень, тобто, на щоденній основі в їх користь сплачувалася колосальна сума в 1 млн гривень.
З 2020 го року професійні оцінювачі будуть на безкоштовній основі реєструвати результати власних розрахунків в Єдиній базі, а нотаріуси зможуть отримувати довідкову інформацію про конкретний нерухоме майно. Законопроект №2047-д був прийнятий народними депутатами для того, щоб ліквідувати цю корупційну схему заробляння грошей порталами.
Результати внесення змін і плюси для власників
Прийнятий проект покликаний внести ряд трансформаційних змін у функціонування ринку нерухомості:
Так, з 31 січня 2020 р будуть повністю ліквідовані авторизовані майданчики. Їх відключать від Єдиної бази звітів про оцінку нерухомості.
Крім того, прості користувачі матимуть доступ до інформації про оціночну вартість певного об’єкта нерухомості. Тобто, всі зацікавлені особи зможуть відвідати Базу звітів і визначити, скільки буде коштувати належне їм майно.
Однак здійснити це можна лише за однієї умови: наявності офіційних документів, що підтверджують право володіння нерухомістю. Доступ буде відкрито 1 липня 2020 року після того, як Фонд державного майна забезпечить з технічної і юридичної точки зору коректну роботу сервісу.

Додаткові умови оцінки нерухомості

Громадянина з якоїсь причини може не влаштувати отримана інформація про вартість об’єкта. В такому випадку він має право звернутися на платній основі до незалежного експерта. Спеціаліст після проведення необхідних робіт зобов’язаний буде здійснити реєстрацію даних в Єдиній базі. Однак якщо його уваги не буде відрізнятися більш ніж на 25% від тих відомостей, що вже містяться в реєстрі.
Проект не передбачає виведення вартості для інших об’єктів майна – зокрема:

 • автомобілів,
 • мотоциклів,
 • цінних паперів,
 • результатів інтелектуальної діяльності,
 • цілісних майнових комплексів.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, значна кількість суперечок і виробництв пов’язано як раз з цілісними майновими комплексами. Найчастіше їх реалізація здійснюється за значно заниженою ставкою. Тому аналітики припускають, що прийнятий законопроект – перший, але не останній крок, пов’язаний з усуненням корупційної схеми, при якій раніше користувачі платили буквально «за повітря».

Рейтинг 4.5 на основі 6  ответов

Додати коментар

схожі статті


d39fe42d7745cf49d8a4425cfc861d28
Оцінка нерухомості при продажу: які особливості слід знати сьогодні
Оцінка майна
Державна концепція розвитку оціночної діяльності. Що станеться з процедурою оцінювання майна?
Оцінка нерухомості
Оцінка нерухомості для іпотеки. Які особливості слід знати?
wsi imageoptim 20180328 124611 d5bfee 1
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
vplyv virusu na neruhomist
Covid – 19 і ринок нерухомості в Україні