Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Відшкодування збитків

Нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків

Нещодавно Міністерство розвитку економіки запропонувало запровадити нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків землевласникам та землекористувачам. Головна ідея – це встановлення обов’язкової експертної оцінки, яка буде здійснюватися замість зібрання комісій. У свою чергу, Мінекономрозвитку запевняє, що такі зміни необхідні, тому що сьогодні не врегульоване питання з приводу порядку створення та діяльності цих комісій. Отже, у цій статті поговоримо більш детально про всі ці нововведення.

У чому полягає суть проекту?

Цей проект, у першу чергу, передбачає внесення наступних змін до Постанови КМУ від 19.04.1993 року №284 та Постанови КМУ 11.10.2002 року №1531:

  1. Встановити новий порядок визначення розміру збитків землевласникам та землекористувачам шляхом проведення спеціальної експертної оцінки землі.
  2. Додати зміни до Методики експертної грошової оцінки землі, які будуть регулювати засади користування чужою землею, методи встановлення збитків, а також спосіб проведення оцінки обсягу завданих збитків. 
  3. Крім того, також планується, що Постанова КМУ від 17 грудня 2008 року №1098 втратить свою чинність.

Для чого ці зміни? Яку проблему необхідно вирішити?

Зокрема Міністерство звертає увагу на законодавче регулювання питання щодо відшкодування збитків землевласникам та землекористувачам. Так, стаття 153 Земельного кодексу України встановлює, що відшкодування збитків – це один з головних механізмів захисту прав та інтересів громадян. У свою чергу, стаття 156 цього Кодексу встановлює перелік випадків, коли можуть відшкодовуватись збитки.

Крім того, стаття 157 ЗКУ регламентує, що відшкодування збитків землевласникам та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи. 

Чинний Порядок, що встановлює процедуру обчислення розміру збитків, полягає у створенні спеціальних комісій, що будуть займатися питанням встановлення обсягу завданих збитків.

Міністерство розвитку економіки вважає, що створення подібних комісій суперечить правилам та вимогам, що закріплені у статті 13 Закону України «Про оцінку земель». У цьому нормативно-правовому акті встановлено, що проведення експертної оцінки землі внаслідок завдання матеріальної шкоди, а також для встановлення розміру збитків є обов’язковою процедурою. 

Саме з метою уникнення всіх суперечок та встановлення відповідності між нормативно-правовими актами Мінекономрозвитку пропонує запровадити нові зміни до українського законодавства.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, який реєстр буде створений в межах земельної реформи.

Рейтинг 4.5 на основі 92  ответов

Додати коментар

схожі статті


inflyacziya u 2022 roczi chogo ochikuvati
Інфляція у 2022 році: чого очікувати?
yak zniziti rinkovu vartist neruhomosti ta ne porushiti zakonodavstvo
Як знизити ринкову вартість нерухомості та не порушити законодавство?
cena i kachestvo stoit li ekonomit na uslugax po ocenke
Ціна та якість: чи варто економити на послугах з оцінки?
novye izmeneniya v nalogooblozhenii nedvizhimosti
Нові зміни в оподаткуванні нерухомості
normy dstu
Новий ДСТУ – нове оформлення документів