новий реєстр

Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи

Нещодавно голова Держгеокадастру уповноважений президент із земельних питань Роман Лещенко заявив, що невдовзі буде існувати новий реєстр, який буде створений шляхом об’єднання реєстрів Міністерства юстиції України на нерухоме майно та Держгеокадастру на землю.

Як вказано у заяві, створення нової бази даних є однією з основних завдань у рамках земельної реформи. Це нововведення планують втілити в життя у 2021 році. Сьогодні керівництво від Міністерства юстиції та Держгеокадастру неодноразово звертаються до цього питання. Вони вирішують організаційні моменти, головним з яких є те, хто буде контролювати роботу нового реєстру. Поки що кінцевого результату вони не дійшли.

Яким чином буде відбуватися створення нового реєстру?

У першу чергу, влада планує перевести інформацію із сучасної держгеокадастрівської бази документів, яка має назву “ДокПроф”, в систему Міністерства юстиції. Для чого? Це необхідно, щоб дані могли систематизуватися в одне ціле, на основі чого надалі можна створити новий реєстр. Таким чином, планується за один рік синхронізувати два реєстри (речових прав і земельний кадастр) в єдину систему. 

Для чого необхідно створювати новий реєстр?

В Україні існує доволі важка система реєстрації земельної ділянки та нерухомості. Наприклад, якщо ви придбали земельну ділянку, на якій плануєте побудувати будинок, то реєструвати ці два об’єкти (землю та будівлю) необхідно окремо, бо для них наразі ведуться різні реєстри. Такий же складний кадастровий реєстр, як і в Україні, має Німеччина. У більшості країн практикується інша система. Вони працюють за принципом “що побудовано на земельній ділянці, те реєструється разом із землею”. Саме до такого способу реєстрації прагне сьогодні Міністерство юстиції України та Держгеокадастр.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, чому Міністерство юстиції виставило на продаж в’язницю.

Рейтинг 4.5 на основі 47  ответов

Додати коментар

схожі статті


Відшкодування збитків
Нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків
сквіз-аут
Процедура «SQUEEZE-OUT»: у чому суть?
Вебінар Парето
Вебінар від консалтингової компанії “Парето”: Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності
налог на нерухомість
Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?