Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Оцінка бізнесу в Україні

Оцінка бізнесу в Україні

Оцінка бізнесу – це комплекс заходів і дій, які проводяться професійним оцінювачем або аудитором з метою встановити вартість об’єкта на конкретну дату в грошових одиницях.

Причинами виникнення необхідності в оцінці бізнесу можуть бути різні обставини, починаючи від продажу підприємства і визначення його ринкової вартості, або ж виплати частки одного із засновників, у разі його виходу з керівного складу, закінчуючи банкрутством підприємства та реструктуризацією його боргів перед кредиторами.

Оцінка вартості підприємства в Україні включає в себе не тільки оцінювання вартості матеріальних активів, таких як приміщення, техніка, рухоме майно, а також ряд нематеріальних, таких як патенти на винаходи, торговельні марки і знаки, авторські права або навіть ділову репутацію компанії і вартість самого бренду.

Етапи

Експертна оцінка вартості підприємства складається з чотирьох основних етапів:

  • Підготовчий – узгодження термінів, обсягів робіт і ціни послуги;
  • Стартовий – початок робіт фахівця, ознайомлення з документацією і активами;
  • Аналітичний – дослідження ринку, конкурентів, а також оцінка перспектив компанії на підставі статистичних даних;
  • Підсумковий – виведення конкретної вартості всіх активів, а також конкретних фінансових показників підприємства, перспектив і рівня капіталізації.

Методи

Оцінка капіталу може проводитися за допомогою декількох різних методів.

  • Перший – прибутковий. Відштовхуючись від доходів підприємства, фахівець розраховує вартість активів, засновуючи оцінку на прогнозних показниках прибутку підприємства. Чим вище поточна і очікуваний прибуток – тим вище підсумкова оцінка.
  • Другий – витратний. В основу цього методу закладені витрати компанії, які потім віднімаються з вартості всіх активів. Такий метод застосовується на ранніх етапах життя бізнесу або під час процедури банкрутства;
  • Третій – порівняльний. Взявши його за основу, фахівець проводить аналіз аналогічних компаній на ринку і на основі статистичних даних виводить підсумкову оцінку.

Оцінка вартості бізнесу – важливий процес, від якого може багато залежати в майбутньому. Саме тому, варто довірити цю справу справжнім професіоналам.

Рейтинг 4.5 на основі 164  ответов

Додати коментар

схожі статті


ocinka biznesu
Оцінка підприємства: випадки проведення та переваги для власника
Оцінка вкладу в статутний капітал
Оцінка вкладу в статутний капітал: цілі, фактори, етапи
Оцінка майна що вноситься до статутного капіталу
Оцінка майна, що вноситься до статутного капіталу
Угода M&A
Угоди M&A: види, цілі, ризики та ситуація в Україні
оцінка бізнесу
Витратний підхід в оцінці бізнесу