Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75
оцінка інтелектуальної власності

Оцінка інтелектуальної власності: методика розрахунків

Оцінка інтелектуальної власності – встановлення вартості, обумовлена потенційною ефективністю нематеріального активу, що характеризується технологічною та виробничою новизною. По суті, це оцінка споживчої вартості об’єкта, що включає такий фактор як здатність приносити додатковий прибуток.

Розробка, впровадження, просування цих активів вимагає певних матеріальних витрат, щоб їх використання в подальшому приносило додатковий дохід.

Крім того, нематеріальний актив здатний застарівати, втрачати свою корисність, а, відповідно, й вартість, що вимагає проведення його періодичної переоцінки.

Сучасні керівники підприємств знають, що оцінка інтелектуальної власності та нематеріальних активів відіграє не останню роль в загальній оцінці власності компанії. Якщо говорити про компанії, що займаються виробництвом програмного забезпечення, рекламою або консалтингом, де основним активом є людина, її інтелект, там нематеріальних активи відіграють провідну роль.

Оцінка інтелектуальної власності: особливості проведення

Про те, що таке інтелектуальна власність, вже було сказано достатньо. Однак не всім відомі особливості її оцінки. З такою інформацією ми рекомендуємо бути ознайомленим кожному, хто планує стати правовласником ІВ.

Інтелектуальна власність може бути прив’язаною до компанії, або придбаною приватною особою індивідуально. Незалежно від того, до якої саме категорії належите ви, продукту вашої інтелектуальної власності необхідна оцінка. Фахівці компанії Вайз Групп допоможуть визначити грошовий еквівалент тієї суми, яку гіпотетично юридична або фізична особа готова заплатити за право володіти якимись продуктами вашої розумової роботи, а також нададуть консультації зі всіх пов’язаних юридичних питань.

Методика розрахунків вартості ІВ

При обробці чергового об’єкта оцінки інтелектуальної власності, юристи враховують такі різновиди ціни:

  1. Ринкова ціна. Це максимально можлива ціна, за яку інтелектуальна власність може бути продана. Умови її призначення: вільна конкуренція на ринку, повна поінформованість сторін угоди про умови використання об’єкта покупцем.
  2. Розрахункова ціна. Це ціна, яка була призначена сторонами при повному вивченні договору. Кожна сторона призначає свою вартість і, в результаті успішної операції, це буде мінімально допустима для продавця і максимально можлива для покупця сума.
  3. Інвестиційна ціна. Це ціна для окремо взятого інвестора, яка визначається конкретними цілями і критеріями інвестування.
  4. Балансова вартість. Це ціна у валютному еквіваленті інтелектуальної власності, яка знаходиться на балансі фірми у вигляді нематеріальних активів.

Команда першокласних фахівців, компанія Wisegroup, надасть допомогу в такому відповідальному питанні, як оцінка інтелектуальної власності. Ми проводимо цю процедуру за допомогою прийнятих світовою спільнотою підходів: витратного, порівняльного (ринкового) та дохідного. Звертайтеся і переконайтеся у рівні нашого професіоналізму.

 

Рейтинг 4.5 на основі 36  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка вартості розробки програмного продукту
Оцінка інвестицій. Відповідність цілей і способів їх досягнення.
Поняття нематеріальних активів.
Поняття нематеріальних активів.
експерт оцінювач
Яка різниця між експертом та оцінювачем?
оцінка корпоративних прав
Оцініть свої корпоративні права і продайте їх з вигодою!