Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
otsinka vartosti rozrobky pz

Оцінка вартості розробки програмного продукту

Суспільство й бізнес тісно пов’язані з різноманітними комп’ютерними системами, робота з якими дає змогу прискорити й автоматизувати чимало процесів. Програмні продукти розробляються постійно — оновлення наявних мереж, створення нових і більш досконалих інструментів для різних сфер життєдіяльності. Очевидно, що на це потрібні певні витрати, розрахувати які непросто, оскільки візуально визначити обсяг роботи дуже складно.

Оцінка вартості розробки ПЗ покликана отримати реальну картину ситуації на підставі загальноприйнятих факторів, що впливають на виробничий процес. Сьогодні існує кілька основних методів оцінювання, розроблених провідними світовими фахівцями, що дозволяють врахувати всі, навіть несприятливі фактори.

Навіщо оцінювати ПЗ

Програмне забезпечення вже давно перестало бути безкоштовним. На кожен безкоштовний аналог програми знайдеться десятка платних. І це правильно. Адже програмне забезпечення, як і будь-який інший продукт інтелектуальної діяльності людини, є інтелектуальною власністю, яка наділяє власника винятковими правами на використання програми й делегування прав.

Якщо ж ми говоримо про програмне забезпечення, яке розроблялося в стінах однієї компанії й не застосовувалося ніде більше, то таке ПЗ можна розцінювати по-різному. Деякі підприємці вважають, що таке ПЗ не вимагає оцінки, тому що не виходить за рамки компанії, інші ж хочуть надавати права на його використання.

У будь-якому випадку програмне забезпечення, що має професійну оцінку, буде лише плюсом для компанії. Розберемося чому.

Оцінка програмного продукту на практиці

Розвиток комп’ютерних систем і постійне впровадження інновацій призвело до того, що всі популярні алгоритми оцінювання також розвиваються, дозволяючи враховувати десятки різноманітних критеріїв, визначати ризик невдачі, брати до уваги професіоналізм команди розробників. Найбільш просунутими та поширеними системами оцінки вартості розробки ПЗ є:

  • COCOMO (Constructive Cost Model) — має кілька способів оцінювання витрат на виробництво того чи іншого програмного забезпечення. Застосовуючи різні способи обліку робочих факторів можна отримати найбільш чітку схему витрат: як фінансів, так і робочих годин команди.
  • SEER — багатопланова програма оцінки, розроблена на базі алгоритмів оцінки розробки проєктів НАСА. Постійне розширення додаткових категорій призвело до того, що ці програми дозволяють визначати вартість проєктів у залежності від сфери застосування, наприклад: IT-індустрія, промисловість, фінанси.

Існує кілька дрібніших програм, які мають схожі функціями, але поки не отримали належного поширення через деякі недоробки.

Програмне забезпечення — це інтелектуальна власність, яка наділяє її власника відповідними правами. Без оцінки цієї власності не можна повною мірою сказати, що дають ці права та чи корисні вони кому-небудь.

Крім прав, існує й момент постановки програмного забезпечення на баланс організації. Надалі це ПЗ буде фігурувати в бухгалтерському обліку, для якого необхідно знати вартість програми.

Також варто згадати й про складання ліцензійної угоди на отримання прав використання програмного забезпечення, яке не можна створити без відповідної оцінки.

При оцінці програмного забезпечення часто застосовуються дохідний або витратний підходи. Вони дозволяють максимально точно оцінити вартість ПЗ та, виходячи з цього, проводити подальші маніпуляції з ним.

Оцінка вартості розробки ПЗ професіоналами

Як правило, щоб зрозуміти, які витрати та ризики необхідно врахувати при створенні програмного забезпечення, потрібно звертатися до фахівців в оціночній галузі. Самому в даній системі розібратися досить складно, оскільки є безліч підкатегорій у програмах. Також слід враховувати різні національні законодавчі особливості.

Залучення професіоналів прискорить процес оцінки, знизить часові витрати на прийняття рішення і як результат — дозволить швидше впровадити на ринок новий продукт. Що в рамках досить жорсткої конкуренції є додатковим плюсом.

Ми пропонуємо скористатися нашими послугами з оцінки програмного забезпечення, розробленого в компанії. Ми працюємо у сфері оцінки на території України вже понад 10 років.

Наш досвід і знання дозволяють нам застосовувати сучасні способи оцінки, які суттєво економлять час на проведення всієї процедури, при цьому анітрохи не шкодять підсумковій якості.

Оцінка програмного забезпечення — процедура відносно нова, порівнюючи з іншими можливими об’єктами оцінки. Тому не кожен фахівець зможе якісно та професійно виконати оцінювання. До вибору оцінювача слід підходити ретельно, адже від цього залежить результат.

Наші головні принципи роботи — це своєчасність, доступність, відкритість, конфіденційність і, звичайно ж, індивідуальний підхід.

Залишайте заявку на нашому офіційному сайті — отримайте безкоштовну консультацію від наших фахівців!

Рейтинг 4.5 на основі 1573  ответов

Додати коментар

схожі статті


нематеріальні активи та інтелектуальна власність
Оцінка нематеріальних активів та інтелектуальної власності
кейс оцінка програмного забезпечення
Кейс: “Оцінка майнових прав інтелектуальної власності на програмний продукт”
експерт оцінювач
Яка різниця між експертом та оцінювачем?
Как оценить стоимость интеллектуальной собственности
Як оцінити вартість інтелектуальної власності?