Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
оцінка майна при розлученні

Оцінка майна при розлученні: як відбувається і для чого

На жаль, шлюборозлучні процеси сьогодні не рідкість. І, як відомо, дана процедура має на увазі розділ майна. Згідно з українським законодавством існує два способи поділу спільно нажитого: за спільною згодою або за рішенням суду. Начебто все і не складно, проте подібна процедура вимагає в обов’язковому порядку проведення оцінки майна. Які ж особливості існують в даній ситуації? Цікаво? Тоді читайте цю статтю.

Що таке оцінка майна під час розлучення?

Як ми вже написали, оцінка майна є обов’язковою процедурою під час шлюборозлучного процесу. Для того, щоб отриманий результат мав юридичну силу, необхідно звертатися за допомогою до кваліфікованого фахівця. Та сума, яка буде визначена експертом, буде вагомим аргументом під час поділу майна в суді та інших виконавчих органах.

Для того, щоб замовити оцінку, необхідно мати такі підстави:

 • вирок суду;
 • спільне рішення двох подружжя;
 • бажання одного з подружжя під час шлюборозлучного процесу.

Для чого необхідна оцінка майна під час шлюборозлучного процесу?

Незалежно від того, відбувається оцінка за спільним рішенням або за рішенням суду, в більшості випадків оцінювання здійснюється для:

 1. Поділу майна у відповідному розмірі.
 2. Встановлення розміру вартості компенсації, яка передбачена в тому випадку, коли один з подружжя залишає собі все майно.
 3. Встановлення справедливої ​​ринкової вартості нерухомості з метою її продажу. Виручені кошти діляться між подружжям.

Яке майно оцінюється під час розлучення?

У більшості випадків труднощі під час розлучення викликає розділ житла. Однак це не єдине майно, яке необхідно оцінювати. Також оцінці підлягають речі і нерухомість, які мають високу матеріальну цінність (автомобіль, гараж, земля, антикварні речі, бізнес, заощадження в банку та інше).

Необхідно пам’ятати, що під розділ потрапляє лише те майно, яке було придбано під час шлюбу.

У кого замовити оцінку майна?

ocenka imushhestva pri razvode

Для того, щоб здійснити якісну та професійну оцінку, необхідно знайти кваліфікованого експерта-оцінювача. Приватна особа, фахівець, який займається подібною діяльністю, не завжди має спеціальні підтверджуючі документи. Зазвичай пріоритет спрямований на великі компанії, які мають свій авторитет і практичний досвід.

Оцінка майна під час шлюборозлучного процесу може здійснюватися двома способами, а саме:

 1. Використовуючи аналітику та загальну інформацію, яка зафіксована в документах.
 2. Використовуючи результати аналізу об’єкта оцінювання.

У деяких випадках експерт може комбінувати обидва способи, підбираючи метод індивідуально до ситуації. Звернувшись в компанію Парето, ви отримаєте якісну оцінку майна, відповідно до всіх сучасних правил процедури.

Яка ціна оцінки майна під час розлучення?

Вартість оцінювання визначається індивідуально під кожну ситуацію. Попередньо всі моменти обговорюються між оцінювачем і замовником, обговорюючи всі деталі та необхідні послуги. Незалежно від того, які тарифи встановлені в оціночній компанії, кінцева вартість може відрізнятися через обсяг роботи та кількості наданих послуг.

Що необхідно врахувати перед оцінкою майна?

Якщо ви хочете, щоб оцінювання пройшло успішно, а ваші права під час шлюборозлучного процесу були реалізовані в необхідному обсязі, тоді дотримуйтесь деяких рекомендацій:

 1. Під час узгодження та складання документа про поділ спільно нажитого майна, зверніться за правовою допомогою до спеціальних експертів. У даній ситуації, якщо розлучення не відбувається за спільним рішенням, виключно кваліфікований фахівець зможе відстояти ваші права та домогтися справедливого розподілу.
 2. Перед тим, як звернутися до експерта-оцінювача, точно вирішите, яке майно підлягає оцінюванню. Адже вартість роботи фахівця залежить від обсягу. При цьому іноді оцінка майна, що коштує не велику кількість грошей, може обійтися дорожче, ніж сама річ.
 3. Приділіть необхідний час для того, щоб вибрати висококваліфікованого фахівця, адже від цього залежить, наскільки справедливо будуть реалізовані ваші права.

Було цікаво? Тоді читайте про те, чому в Ірпені продають в’язницю.

Рейтинг 4.5 на основі 468  ответов

Додати коментар

схожі статті


kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
porivnyalʹnyy i vytratnyy pidkhody do otsinky obladnannya
Порівняльний і витратний підходи до оцінки обладнання
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
procedura ocinki majna v ukrayini v 2019 roci
Процедура оцінки майна в Україні у 2022 році
bezkoshtovno-chi-yakisno-yak-ocziniti-neruhomist
Безкоштовно чи якісно: як оцінити нерухомість?