Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості в Україні стане безкоштовною: коли це станеться і як буде виглядати?

Нещодавно українська влада пообіцяла незабаром зробити оцінку нерухомості безкоштовною. Під цю категорію потраплять квартири, земельні ділянки, а також комерційна нерухомість. Особливість в тому, що власники нерухомості будуть проводити оцінювання незалежно і самостійно.

Як показує практика, кожна людина в своєму житті стикається з тим, що повинна зробити оцінку. Це відбувається під час укладання різних договір (купівлі-продажу, міни та інших угод, які спрямовані на встановлення права власності на нерухомість). Однак необхідно пам’ятати, що існують договори, які не вимагають здійснення оцінки (дарування, спадщина). Тому в даному питанні згадувати їх буде не актуально.

Отже, давайте поговоримо про те, що ж дасть нам самостійне проведення безкоштовної оцінки.

Звичайно ж, перша думка про те, що це відмінна можливість, адже можна заощадити гарну суму грошей на послуги оціночної компанії. Але якщо заглибитися в це питання, то можна знайти свої особливі недоліки.

  • По-перше, під сумніви потрапляє адекватність проведення оцінки та безпосередньо актуальність отриманого результату.

Аналізуючи наявні дані, можна сказати, що розмір вартості вийде досить-таки завищеним. Це означає, що на власника і покупця нерухомості будуть накладатися додаткові державні податки.

Чому так? Тому що база, через яку можна буде самостійно здійснити оцінку, розраховує розмір вартості об’єкта, порівнюючи його з цінами на аналогічну нерухомість, а вартість реальної угоди до уваги зовсім не береться.

  • По-друге, функція геолокації, яка працює у вищевказаній базі, нерідко має збої, через що в момент проведення оцінки використовуються неточні дані місцезнаходження об’єкта, а порівняння проводиться з нерухомістю, що знаходиться в центральних районах.

Таким чином, ціна стає вище. Звичайно, ви в будь-який момент маєте право оскаржити результат оцінки, склавши і відправивши спеціальну заяву зі звітом. Однак це точно займе не один день, а може і не один тиждень. У разі термінової угоди такий варіант стає новою проблемою.

Що ж ми отримуємо? Власники і покупці об’єктів нерухомості будуть економити на послугах оціночних компаній, при цьому поповнюючи бюджет держави за рахунок збільшення податків, які будуть встановлюватися за допомогою завищених результатів оцінки. Як насправді буде відбуватися ця система, точно сказати не можна, але попередня інформація змушує задуматися.

Було цікаво? Дізнайтеся, як відбувається дооцінка основних засобів в Україні.

Рейтинг 4.5 на основі 90  ответов

Додати коментар

схожі статті


yak zniziti rinkovu vartist neruhomosti ta ne porushiti zakonodavstvo
Як знизити ринкову вартість нерухомості та не порушити законодавство?
cena i kachestvo stoit li ekonomit na uslugax po ocenke
Ціна та якість: чи варто економити на послугах з оцінки?
novye izmeneniya v nalogooblozhenii nedvizhimosti
Нові зміни в оподаткуванні нерухомості
normy dstu
Новий ДСТУ – нове оформлення документів
kakoe sostoyanie rynka nedvizhimosti ukrainy bylo v iyune 2021
Який стан ринку нерухомості України був у червні 2021?