оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості в Україні стане безкоштовною: коли це станеться і як буде виглядати?

Нещодавно українська влада пообіцяла незабаром зробити оцінку нерухомості безкоштовною. Під цю категорію потраплять квартири, земельні ділянки, а також комерційна нерухомість. Особливість в тому, що власники нерухомості будуть проводити оцінювання незалежно і самостійно.

Як показує практика, кожна людина в своєму житті стикається з тим, що повинна зробити оцінку. Це відбувається під час укладання різних договір (купівлі-продажу, міни та інших угод, які спрямовані на встановлення права власності на нерухомість). Однак необхідно пам’ятати, що існують договори, які не вимагають здійснення оцінки (дарування, спадщина). Тому в даному питанні згадувати їх буде не актуально.

Отже, давайте поговоримо про те, що ж дасть нам самостійне проведення безкоштовної оцінки.

Звичайно ж, перша думка про те, що це відмінна можливість, адже можна заощадити гарну суму грошей на послуги оціночної компанії. Але якщо заглибитися в це питання, то можна знайти свої особливі недоліки.

  • По-перше, під сумніви потрапляє адекватність проведення оцінки та безпосередньо актуальність отриманого результату.

Аналізуючи наявні дані, можна сказати, що розмір вартості вийде досить-таки завищеним. Це означає, що на власника і покупця нерухомості будуть накладатися додаткові державні податки.

Чому так? Тому що база, через яку можна буде самостійно здійснити оцінку, розраховує розмір вартості об’єкта, порівнюючи його з цінами на аналогічну нерухомість, а вартість реальної угоди до уваги зовсім не береться.

  • По-друге, функція геолокації, яка працює у вищевказаній базі, нерідко має збої, через що в момент проведення оцінки використовуються неточні дані місцезнаходження об’єкта, а порівняння проводиться з нерухомістю, що знаходиться в центральних районах.

Таким чином, ціна стає вище. Звичайно, ви в будь-який момент маєте право оскаржити результат оцінки, склавши і відправивши спеціальну заяву зі звітом. Однак це точно займе не один день, а може і не один тиждень. У разі термінової угоди такий варіант стає новою проблемою.

Що ж ми отримуємо? Власники і покупці об’єктів нерухомості будуть економити на послугах оціночних компаній, при цьому поповнюючи бюджет держави за рахунок збільшення податків, які будуть встановлюватися за допомогою завищених результатів оцінки. Як насправді буде відбуватися ця система, точно сказати не можна, але попередня інформація змушує задуматися.

Було цікаво? Дізнайтеся, як відбувається дооцінка основних засобів в Україні.

Рейтинг 4.5 на основі 58  ответов

Додати коментар

схожі статті


Відшкодування збитків
Нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків
сквіз-аут
Процедура «SQUEEZE-OUT»: у чому суть?
Вебінар Парето
Вебінар від консалтингової компанії “Парето”: Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності
налог на нерухомість
Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи