Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Оцінка нерухомості в Україні.

Оцінка нерухомості: все, що потрібно знати про процедуру оцінки в 2020 році

Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» перед тим, як укласти будь-яку угоду, пов’язану з майном, необхідно отримати послуги експерта з оцінки.

Навіщо? Велика частина договорів з нерухомістю підлягають нотаріальному посвідченню та державному оподаткуванню. З метою точного визначення розміру податку здійснюється оцінка нерухомості.

 1. В яких випадках передбачена оцінка нерухомості?
 2. Як проводиться оцінка нерухомості?
 3. Що враховується при оцінці нерухомості?
 4. Що є результатом роботи оцінювача?
 5. Нові правила оцінки нерухомості в 2020 році
 6. Які документи потрібні для оцінки нерухомості?
  6.1. Оцінка нерухомості без документів
 7. Вартість оцінки нерухомості
  7.1. Від чого залежить вартість оцінки нерухомості?
 8. Оцінка житлової нерухомості
 9. Оцінка майна
 10. Оцінка комерційної нерухомості
 11. Оцінка нерухомості для іпотеки
  8.1. Оцінка квартири для іпотеки
 12. Оцінка нерухомості для оренди
 13. Цілі проведення оцінки нерухомості
 14. Методи оцінки нерухомості
  11.1. Витратний підхід до оцінки нерухомості
 15. Термін дії оцінки нерухомості

 

Коли здійснюється оцінка нерухомості?

Допомога фахівця в оцінюванні знадобиться в тому випадку, коли з якоїсь певної причини в БТІ не виявилося інформації про розмір балансової вартості вашої нерухомості. А, як відомо, дані про це показники є обов’язковими під час укладення угоди, у якій беруть участь юридичні особи.

Також оцінка нерухомості є обов’язковою умовою під час оформлення кредиту або іпотеки. Як відомо, для того щоб отримати гроші, необхідно оформити будь-яке нерухоме майно в якості застави. Оцінка дає банку можливість проаналізувати ризики, пов’язані з видачею кредиту (іпотеки), і, відштовхуючись від звіту експерта-оцінювача, видає ту чи іншу грошову суму.

Не завжди оцінка квартири виконується лише тому, що цього вимагає законодавство або окремі правила й вимоги. Наприклад, при купівлі нерухомості ви можете звернутися до експертів для того, щоб вони здійснили оцінювання майбутніх витрат, які знадобляться при ремонті та облаштуванні. Це питання є дуже актуальним серед тих, хто займається купівлею квартир з метою в майбутньому здавати їх в оренду.

 

Процедура оцінки нерухомості

Цікавим питанням є процедура оцінювання, оскільки на початку 2020 року було внесено певні зміни в українське законодавство.

Так, до кінця 2019 року право проводити оцінку мали виключно експертні компанії та відповідні фахівці. У даному випадку вам знадобиться лише звернутися в таку організацію, а решту роботи вже зроблять за вас.

Однак з 1 січня 2020 року в Україні з’явилася можливість самостійно здійснювати оцінювання нерухомості. Як проводиться оцінка нерухомості?

 1. Заходимо на офіційний сайт Фонду державного майна України.
 2. Заповнюємо документ в електронному форматі, який додається на сайті (це підтверджує те, що ви є власником майна).
 3. Далі інформація, яку ви залишили, буде направлена ​​до бази Фонду, де її перевіряють фахівці.
 4. Вартість нерухомості аналізується та визначається на основі середньостатистичних даних щодо аналогічних об’єктів.
 5. Документ, який має звіт про оцінювання, пов’язують з неповторним номером, на основі чого формується довідка.

Якщо результати вас задовольняють, то дана довідка є законною підставою для укладання угоди. Важливо! Документ діє 30 днів.

На що необхідно звертати увагу під час оцінювання нерухомості?

Що ж враховують експерти-оцінювачі під час визначення розміру вартості нерухомості? Насправді, оцінка залежить від багатьох факторів, але є перелік, який є загальноприйнятим. Отже, одними з найголовніших показників під час оцінювання є:

 • вид споруди (до уваги беруться матеріали, з яких зроблено будинок, рівень житла, кількість поверхів, унікальність планування і тд.);
 • місцезнаходження (дуже важливим фактором є розташування, враховується віддаленість від центру, магазинів, парків, шкіл і тд., а також аналізуються аналогічні об’єкти, які знаходяться в одному районі з об’єктом оцінки);
 • поверх (цей показник враховується під час оцінювання квартири, об’єкти, розташовані на перших та останніх поверхах завжди користуються меншим попитом);
 • ремонт і чистота всередині приміщення (адже під час оцінки експерт буде відштовхуватися від об’єктів, які мають аналогічний інтер’єр).

 

Результат оцінювання та роботи експерта-оцінювача

Кожна робота має на увазі в кінцевому підсумку певні результати. Що ж можна сказати за оцінку нерухомості? Після того, як експерт-оцінювач виконує всю необхідну роботу, у кінці оформляється відповідний документ, який має назву «звіт».

За зовнішнім виглядом цей документ швидше нагадує не окремий папір або довідку, а спеціальну книгу. Правила та вимоги щодо змісту звіту встановлено українським законодавством.

Крім того, що в звіті прописується точний розмір вартості нерухомості, також у ньому вказуються причини й аргументи, чому саме така сума вийшла під час оцінювання. Експерт-оцінювач повинен назвати:

 • усі принципи та методи, які були застосовані;
 • мету здійснення оцінювання;
 • опис об’єкта, який було оцінено;
 • аналогічні об’єкти, що використовуються в розрахунку;
 • детальну інформацію про фахівця та про оціночну компанію (це можуть бути ліцензії, сертифікати або інші відповідні документи);
 • дату початку та закінчення оцінки;
 • законодавчі документи, які регулюють питання оцінювання і якими керувався фахівець.

 

Нові правила оцінки нерухомості в 2020 році

 

Нові умови оцінки нерухомості в України у 2020 році.

5 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла законопроект №2047-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України», пов’язаних з анулюванням корупційних схем при реєстрації даних зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості. Таким чином, депутати, які розробили документ, закликають до прозорості угод, пов’язаних з купівлею та продажем майна.

Прийнятий проект покликаний внести ряд трансформаційних змін у функціонування ринку нерухомості:

 • Так, з 31 січня 2020 року було повністю ліквідовано авторизовані майданчики. Їх відключили від Єдиної бази звітів про оцінку нерухомості.
 • Крім того, прості користувачі тепер мають доступ до інформації про оціночну вартість певного об’єкта нерухомості. Тобто, усі зацікавлені особи можуть відвідати Базу звітів і визначити, скільки буде коштувати належне їм майно.

Однак здійснити це можна лише за однієї умови: наявності офіційних документів, що підтверджують право володіння нерухомістю.

 

Документи, які необхідні під час оцінки нерухомості

Як і будь-яка інша юридична процедура, оцінка нерухомості вимагає надання певного переліку документів, які дають експерту можливість якісно й ефективно здійснити оцінювання. Отже, вам необхідно буде підготувати:

 1. Документ, який підтверджує ваше часткове або повне право володіння на те чи інше майно. Це може бути договір дарування, купівлі-продажу і т.п.; свідоцтво, яке вказує, що ви стали власником нерухомості на правах спадкування (заповіт); вирок суду; а також виписка з реєстру права власності.
 2. Спеціальний технічний паспорт або інша документація, в якій зазначена докладна інформація про всі технічні показники нерухомості, що підлягають оцінюванню.
 3. Якщо замовник є фізичною особою, то також будуть потрібні його паспортні дані, якщо ж юридична особа – то відповідні документи, які підтверджують його реєстрацію.

Подати документи можна в будь-якому вигляді. Ви можете віддати оригінали, якщо на час оцінювання вони вам не знадобляться, а також можете надати копії або скан-копії необхідних паперів.

Важливо! Якщо нерухомість належить державній організації (установі або підприємству) або ж знаходиться в комунальній власності, тоді необхідно буде подати такий документ як «Лист від балансоутримувача». Що це таке? У даному документі вказується точна інформація про передбачене майно, яка розкриває його характеристики, а також згадує про загальну площу та адресу, що вказує на місцезнаходження об’єкта.

 

Оцінка нерухомості без документів. Чи можливо таке?

Оцінка нерухомості без документів.

Насправді, вищевказаний перелік документів дає оцінювачу можливість швидше й легше провести процедуру оцінювання.

У разі якщо якісь документи були загублені або просто відсутні, оцінка все одно може бути здійснена. Так, наприклад, при відсутності техпаспорта експерт може самостійно провести виміри й розрахувати всі необхідні показники, які необхідні для проведення оцінювання.

Однак при таких обставинах необхідно враховувати кілька дуже важливих нюансів. Отже, це:

 • процедура оцінювання триватиме довше й дорожче, адже вам доведеться скористатися додатковими послугами спеціаліста;
 • у разі кредитування, коли нерухомість виступає в якості застави, наявність техпаспорта є обов’язковою умовою, яке вимагають самі банки.

Читайте детальніше про оцінку нерухомості без документів >

 

Вартість оцінки нерухомості

Обговорюючи дане питання, необхідно розуміти різницю між двома поняттями: «ціна» і «вартість».

Ціна — це та сума грошей, яка необхідна, щоб заплатити за певну нерухомість при купівлі або інших угодах.

Вартість — це розрахунковий показник, який показує, за яку саме суму дана нерухомість може бути продана на ринку.

Сьогодні існує безліч видів вартості, які закріплені в різних стандартах. Однак найпоширенішою є ринкова вартість. Вона дозволяє визначити конкурентоспроможність, а також показати, яка ж реальна вартість того чи іншого майна.

Для зручності пропонуємо вашій увазі таблицю, у якій розписані вартості оцінки нерухомості в залежності від основних факторів кваліфікації:

Вартість оцінки комерційної нерухомості

 Приміщення для складів

 Офісні будівлі

 Кафе та ресторани

 від 2 днів  від 1200 гривень
 Торгові приміщення

 Торгово-розважальні комплекси

 від 2 днів  від 1000 гривень
 Виробничі приміщення  від 5 днів  від 1400 гривень
 Окремо розміщені будівлі  від 2 днів  від 2000 гривень
 АЗС  від 5 днів  від 5000 гривень

Вартість оцінки житлової нерухомості

 Для будь-якого типу житлової нерухомості  від 2 днів  від 600 гривень

 

Фактори, які впливають на розмір вартості оцінки нерухомості

Отже, які ж фактори впливають на розмір вартості оцінки нерухомості? Давайте з вами розберемо.

У першу чергу, вартість залежить від такого фактора як мета процедури. Як ми писали вище, цілей багато. Одними з них можуть бути висновок будь-якого договору, пов’язаного з нерухомістю, оформлення та вступ у спадок, встановлення точної суми судового збору, взяття кредиту або іпотеки в банку, надання в посольстві і т.д.

Крім того, слід пам’ятати, що звіти експертів підлягають реєстрації в базі даних, яка належить Фонду державного майна. Після даної реєстрації на першій сторінці документа ставиться спеціальний унікальний номер. Бувають випадки, коли нотаріуси не вимагають проходження реєстрації. Це трапляється під час укладення договору успадкування або дарчим (якщо сторони є близькими родичами).

Особливою є оцінка комунальної власності, адже ця процедура в обов’язковому порядку вимагає проведення рецензування. Що це? Це процедура вимагає відповідної та додаткової перевірки. Звичайно ж, ця робота займає більше часу, вимагає сил і стоїть на порядок дорожче. Також у даній ситуації на розмір вартості оцінки нерухомості буде впливати місце, де буде відбуватися рецензування. Це можуть бути місцеві відділення Фонду державного майна, Департамент оренди комунального майна або ж інший незалежний суб’єкт оціночної діяльності.

 

Оцінка житлової нерухомості

Оцінка житлової нерухомості.

Оцінка житлової нерухомості є одним з видів оцінювання, який має свої особливості і правила.

Як житлова нерухомість може бути оцінена частина або вся квартира, гараж або місце на паркінгу, будинки, котедж, таунхаус, гостинка й т.д.

Дану оцінку здійснюють у ряді певних випадків, а саме:

 • для оформлення кредиту або іпотеки;
 • для підписання договору, в якому головним об’єктом є житлова нерухомість;
 • для припинення майнових конфліктів;
 • під час приватизації;
 • під час страхування;
 • для судових приставів;
 • для встановлення точної вартості об’єкта, будівництво якого ще не закінчено.

Зазвичай процедура оцінювання житлової нерухомості займає недовго (приблизно 2 дні), усе залежить від особливих вимог і цілей замовника.

Читайте детальніше про оцінку житлової нерухомості >

 

Оцінка квартири

Оцінка квартири.

Під час оцінювання квартири необхідно звертати увагу на фактори, які є обов’язковими показниками для експерта.

Таким чином, оцінювач визначає вартість квартири, аналізуючи такі характеристики, як:

 • ціна квадратного метра в тому районі, де знаходиться оцінюваний об’єкт;
 • поверховість усього будинку та поверх, на якому знаходиться квартира;
 • ремонт, чистота й облаштування об’єкта;
 • наявність або відсутність планувань, які не були зареєстровані;
 • місцезнаходження квартири, об’єкти, що знаходяться в одному районі;
 • розв’язка та доступність транспорту;
 • відстань від центру;
 • стан екології в районі.

Якщо ж оцінюється квартира, яка знаходиться на етапі будівництва, то до уваги беруться стадії будівництва, репутація і авторитет забудовника, наявність іпотеки або кредиту.

Отримавши професійну експертну оцінку, ви будете мати документ, який підтвердить і аргументує, чому ви виставили свою житлову нерухомість на ринку саме за такою ціною.

Читайте детальніше про оцінку квартири >

 

Оцінка квартири при продажу

Оцінка квартири при продажу.

Як відомо, договір купівлі-продажу передбачає проведення оцінки, оскільки це є обов’язковою умовою угоди.

У разі укладення договору купівлі-продажу замовником даної оцінки може бути тільки продавець. Адже лише він має на це право, тому що є власником оцінюваного майна.

Часто задається питання, а чи потрібно здійснювати оцінку квартири, якщо купівля-продаж відбувається між родичами. Запам’ятайте, що в будь-якому випадку укладення даної угоди зобов’язує власника нерухомості провести оцінювання.

Однак є інший вихід. Якщо ви хочете це обійти, можете оформити договір дарування. Згідно з українським законодавством у цьому випадку ви зіткнетеся з податком за нульовою ставкою.

Читайте детальніше про оцінку квартири при продажу >

 

Оцінка заміської нерухомості

Оцінка заміської нерухомості.

Отже, поговоримо про оцінку заміської нерухомості. Це теж досить цікаве питання.

Під час даного оцінювання експерт аналізує особливі фактори, які характерні виключно заміської нерухомості. Це може бути:

 • віддаленість будинку від міста або ж/д (авто) станцій;
 • споруди в районі оцінюваного об’єкта (наявність шкіл, дитячих садків, ТЦ і іншого);
 • рівень престижу району;
 • комунікація і зв’язок;
 • територія та площа ділянки, на якій побудований будинок;
 • стан ремонту та оздоблення в будинку;
 • рівень екології.

Кожен із чинників грає важливу роль у визначенні розміру вартості заміської нерухомості.

Крім того, іноді покупці звертають велику увагу на те, а яке соціальне оточення в тому районі, де знаходиться об’єкт. Бувають випадки, коли люди готові доплатити за це хорошу суму.

Читайте детальніше про оцінку заміської нерухомості >

 

Оцінка будинку

Оцінка будинку.

 

Оцінка будинку буде необхідна у всіх випадках, коли будуть проходити операції з нерухомістю.

Дане оцінювання може здійснюватися двома методами: витратним і порівняльним.

Під час витратного способу ринкова вартість будинку буде прирівнюватися до суми, яка була витрачена на його будівництво.

Порівняльний підхід характеризується аналізом усіх вартостей аналогічних об’єктів у тій же місцевості, де й оцінюваний будинок.

Оцінюючи житловий будинок, експерт враховує його розташування, площу будинку та ділянки, на якому він стоїть, рік будівництва, стан ремонту, наявність комунікацій та зв’язків. Звичайно, перевага кожного фактора піднімає цінність об’єкта, а відповідно й розмір його вартості.

Читайте детальніше про оцінку будинку >

 

Оцінка майна

Оцінка майна.

Що ж можна сказати про оцінку майна?

Одним з важливих чинників є те, що без інформації про оцінку майна неможливо здійснити розрахунок державного оподаткування й зборів, які встановлюються за операції, що стосуються податкової діяльності. Фахівці ділять дане оцінювання на два види: майно фізичних і юридичних осіб.

Процедура оцінювання може проходити як в обов’язковому, так і в добровільному порядку. Обов’язково проводиться у випадках, які закріплені українським законодавством. Добровільно кожна людина може замовити експертну оцінку, якщо бажає дізнатися реальну ринкову вартість свого майна.

Способів оцінки теж двоє: масовий і індивідуальний.

 • Масовий спосіб застосовується щодо групи оцінюваних об’єктів.
 • Індивідуальний стосується оцінки, яка спрямована виключно на конкретне майно.

Читайте детальніше про оцінку майна >

 

Оцінка майна при розлученні

Оцінка майна при розлученні може відбуватися в певних випадках, а саме:

 • під час розподілу спільно нажитого майна;
 • встановлення точного розміру компенсації, яку виплачує один з подружжя в разі, коли все майно залишається йому/їй (зазвичай це відбувається, якщо майно є неподільним, наприклад, автомобіль);
 • для продажу майна, щоб розділити виручені гроші від продажу в заздалегідь встановлених частинах.

Не завжди оцінка майна при розлученні відбувається за взаємним рішенням і згодою. Бувають випадки, коли на процедурі наполягає тільки один з подружжя, а іноді причиною для проведення оцінювання є рішення суду.

Цікаво, що під оцінку майна при розлученні підлягають практично все, що було спільно нажито. Крім того, що ви можете оцінити автомобіль, квартиру, будинок, гараж і т.д., ви також можете звернутися до експерта для того, щоб провести оцінку антикваріату, предметів мистецтва, визначених банківських накопичень та ін.

 

Оцінка майна, що вноситься до статутного капіталу

Українське законодавство встановлює, що кожен засновник якого-небудь суспільства, що має обмежену відповідальність, повинен вкласти в статутний капітал суму в грошовому еквіваленті, яка буде дорівнює його частки.

Сьогодні існує норма, яка говорить про те, що при будь-якої операції, пов’язаної з активами, необхідно проводити експертне оцінювання.

Звіт експерта про оцінку майна, внесеного до статутного капіталу, залежить від ряду ринкових показників. Основним фактором є вимоги, які грають роль під час продажу майна в вільних умовах.

Зазвичай експерт-оцінювач здійснює особистий огляд майна для того, щоб якісно й точно можна було зробити висновок про оцінку. Однак є фахівці, яким достатньо відправити фотографію, технічні характеристики та інші необхідні документи.

Як і всі інші оцінки, оцінка майна, внесеного до статутного капіталу, закінчується оформленням складання (звіту), яке в обов’язковому порядку повинно бути підтверджено в документальному вигляді.

 

Оцінка майна при банкрутстві

Особливістю оцінки майна при банкрутстві є те, що фахівці в даному питанні виділяють 4 ситуації. Давайте розберемо, які ж.

 1. Оцінювання майна боржника перед продажем. Компанія-банкрот для того, щоб розрахуватися з кредиторами, виставляє все своє майна на аукціон, для чого й проводить попереднє оцінювання.
 2. Здійснення оцінки вже укладених угод. Це відбувається, коли керуючий бачить, що компанія близька до банкрутства, і вирішує подати заяву до суду. Він вимагає, щоб минулі угоди були скасовані, оскільки сума, отримана в результаті договору, значно відхиляється від ринкової. Таким чином, майно повертається до компанії.
 3. Встановлення розміру фінансового стану компанії. Банкрутство підприємства ще не означає, що незабаром компанія буде ліквідована. Якщо провести грамотну оцінку та створити виграшний план, то підприємство може відновитися.
 4. Оцінювання ймовірності банкрутства. Чесно кажучи, це правильне рішення, адже кожна компанія повинна бути завжди впевнена, що їй нічого не загрожує. Регулярне проведення оцінки допоможе запобігти ситуації, які можуть спричинити за собою банкрутство.

 

Оцінка спадкового майна

Оцінка спадкового майна.

У разі, коли нерухомість передається у спадок, тоді майно оподатковується, розмір якого розраховується залежно від розміру вартості об’єкта, що переходить у спадок. Таким чином, необхідно проводити оцінку спадкового майна.

Однак є винятки. Від сплати державних податків звільняються батьки, подружжя та діти (рідні або усиновлені) померлого. Якщо спадкоємцями є тільки особи першої черги (згідно з українським законодавством), тоді здійснення оцінки необов’язкове.

Звичайно ж, оцінку має право проводити тільки кваліфікований фахівець.

У разі якщо спадкоємців декілька, тоді оцінка може проводиться спільно або окремо (це залежить від особистого бажання замовників оцінки).

Крім того, оцінка спадкового майна може вам допомогти вирішити судові конфлікти, пов’язані з питанням спадкування.

Читайте детальніше про оцінку спадкового майна >

 

Оцінка комерційної нерухомості

Оцінка комерційної нерухомості.

Для чого потрібна оцінка комерційної нерухомості? Найчастіше власники не бачать сенсу в проведенні даної процедури. Однак вона має свою певну вигоду.

Отже, при оцінюванні ви отримаєте точну інформацію про те, яка ж актуальна ціна вашого об’єкта на ринку. Виходячи з цього, ви можете з легкістю оцінити всі пропозиції та проаналізувати, чи варто укладати угоди, пов’язані з тією або іншою нерухомістю.

Є ряд ситуацій, під час яких необхідно проводити оцінку. Отже, це:

 • комерційна угода;
 • оформлення страхування;
 • нерухоме майно оформляється як застава під час кредитування;
 • вирішення майнових конфліктів;
 • під час переоцінювання основних засобів;
 • визначення частини майна;
 • реструктуризація або банкрутство компанії;
 • розрахунок точної вартості внесків;
 • процес приватизації.

Читайте детальніше про оцінку комерційної нерухомості >

 

Оцінка офісу

Оцінка офісу.

Оцінка офісів — це один із способів оцінки комерційної нерухомості.

Дана оцінка передбачає не тільки аналіз стану приміщення, але й те, яким чином воно облаштоване (зручність, простір і т.д.).

Оцінювання офісу буде потрібно при укладанні договору при купівлі-продажу, під час додавання приміщення в статутний капітал підприємства, у разі оформлення його в якості застави при банківському кредитуванні.

Від чого ж залежить вартість? Розмір вартості оцінки офісів залежить від безлічі факторів. Одними з них є стан ремонту, технічні показники, площа. Крім того, вартість оцінки буде залежати від терміновості здійснення, цілі, наявності або відсутності всіх необхідних документів, необхідності залучення інших незалежних фахівців.

Читайте детальніше про оцінку офісу >

 

Оцінка окремо розміщених будівель

Оцінка окремо розміщених будівель.

Дана оцінка має свої певні правила та вимоги. Особливістю оцінки окремих будівель є те, що ринкова вартість нерухомості може змінюватися в залежності від цілей застосування.

Вартість оцінки в даному випадку залежить від таких факторів, як:

 • площа оцінюваного будинку (сюди входять усі приміщення та підсобки);
 • наявність пакету необхідних документів;
 • стан ремонту та облаштування будівлі.

Кінцевою метою здійснення оцінки є висновок експертом-оцінювачем звіту, в якому й вказується вартість об’єкта й тих підстав, які допомогли визначити точний розмір вартості. Заздалегідь замовник і експерт домовляються про зручний час і дату виїзду фахівця на об’єкт. Недостатньо просто передати документи на майно. У такому випадку існує ймовірність того, що висновок вийде недостовірним.

Читайте детальніше про оцінку окремо розміщених будівель >

 

Оцінка АЗС

Оцінка АЗС.

Оцінка АЗС повинна здійснюватися тільки кваліфікованими експертами. У даному випадку самостійно провести оцінювання не вдасться, оскільки будуть потрібні спеціальні знання в даній сфері. Отже, під час оцінки автозаправної станції аналізується ряд об’єктів. Таких як будівлі, що знаходяться на території, і інші споруди, земельна ділянка, а також все обладнання, яке належить АЗС.

Крім того, оцінка автозаправної станції може зажадати залучення інших фахівців, що може укласти тільки кваліфікований експерт.

Якщо ж АЗС має зовнішню рекламу, то її вартість відразу збільшується. Адже це є одним з головних критеріїв оцінки.

Дане оцінювання відбувається в наступних випадках:

 • оформлення кредиту;
 • страхування;
 • договір купівлі-продажу;
 • підвищення прибутковості компанії;
 • висновок звіту, який направляється інвесторам;
 • відображення реальної ціни АЗС.

Читайте детальніше про оцінку АЗС >

 

Оцінка вартості виробничих приміщень

Оцінка вартості виробничих приміщень.

Вартість даної комерційної нерухомості залежить від вартості аналогічних об’єктів, що знаходяться в тому ж регіоні, місцезнаходження оцінюваного об’єкта, віддаленості від міста (центру), стан території, де знаходиться приміщення, площа, мета проведення оцінки, а також терміновість отримання звіту.

Під час оцінювання виробничих приміщень експерти використовують особливі методи, а саме:

 • Визначення відновної вартості. Це допомагає встановити ціну оновленої нерухомості на дату оцінювання.
 • Страхова вартість. Це та ціна, яка вказується під час операції між сторонами.
 • Інвестиційна. Даний метод допомагає визначити, на скільки підвищилася вартість майна вже після того, як були внесені інвестиції.
 • Фіксація споживчої вартості. Це ціна є найвигіднішою для покупця, але для людини, яка реалізує об’єкт, цей варіант буде невдалим.
 • Ринкова. Допоможе визначити вам конкурентоспроможність на ринку в разі, якщо ви захочете виставити нерухомість на продаж.
 • Утилізаційна. Ця ціна покаже суму, яка буде необхідна для ліквідації всієї нежитлової нерухомості.

Читайте детальніше про оцінку вартості виробничих приміщень >

 

Оцінка кафе та ресторанів

Оцінка кафе та ресторанів.

Давайте розглянемо, як же відбувається кваліфікована оцінка кафе та ресторанів. Отже, під час оцінювання здійснюється така процедура:

 1. Замовник оформляє та залишає заяву, в якій зазначає всі необхідні послуги фахівця. Вони узгоджують час і дату виїзду експерта на об’єкт з метою проаналізувати нерухомість, яку необхідно оцінити.
 2. Замовник і експерт укладають договір, в якому прописують усі умови та вимоги, а після підписують.
 3. Експерт-оцінювач прибуває на об’єкт і проводить ретельний огляд і аналіз. До уваги береться приміщення в цілому, а також окремо розташовані будинки, майно, комунікації, ремонт і т.д.
 4. Спеціаліст отримує всі необхідні документи, щоб оформити звіт про оцінки.
 5. Використовуючи певні способи й методи, обчислює точний розмір вартості вашого кафе чи ресторану.
 6. Експерт оформляє висновок (звіт), в якому вказується точна вартість нерухомості, а також всі методики, використані під час оцінювання. Також клієнтові повертаються документи і знімки, які робив фахівець для аналізу.

Таким чином, ви отримуєте якісну оцінку, приклавши якомога менше зусиль.

Читайте детальніше про оцінку кафе та ресторанів >

 

Оцінка приміщень для складів

Оцінка приміщень для складів.

Як відомо, склад є одним з видів комерційної нерухомості. Тому, вирішивши провести його оцінку, правильним рішенням буде звернутися до сертифікованих фахівців, які мають необхідні спеціальні знання.

Сьогодні існує кілька факторів, які здатні підняти вартість приміщень для складу. Отже, це:

 • показник забудови (він відображає співвідношення двох величин: площі, яка виділена під склад, і загальної площі об’єкта);
 • територія для паркування (враховується можливість і зручність парковки та заїзду великих транспортних засобів);
 • висота приміщення (досить важливе питання, тому що габарити складу дозволяють зберігати там ті чи інші товари, які іноді займають досить багато місця).

Таким чином, чим вище буде вартість вашого складського приміщення, тим більше ви можете запросити суму під час операції купівлі-продажу або здачі складу в оренду.

Читайте детальніше про оцінку приміщень для складів >

 

Оцінка нерухомості для іпотеки

Оцінка нерухомості для іпотеки.

Оцінка нерухомості для іпотеки здійснюється з метою визначення точної вартості об’єкта, яка при оформленні іпотечного кредиту буде вважатися вихідною.

Для клієнта (тобто власника нерухомості) дана оцінка буде корисна тим, що він зможе побачити, який прибуток може приносити його нерухомість, а також визначити розмір оподаткування, який потрібно буде сплатити за отриманий прибуток.

Для банку дана оцінка дає певну страховку в разі того, якщо кредитор не зможе розплатитися з боргами. Точна вартість нерухомості дасть можливість проаналізувати, яку суму отримає компанія в разі продажу заставного майна.

Необхідно знати, що оцінка нерухомості під час оформлення іпотечного кредиту є обов’язковою умовою, без якого вам можуть відмовити у видачі грошей.

Читайте детальніше про оцінку нерухомості для іпотеки >

 

Оцінка квартири під час оформлення іпотечного кредиту

Якщо ж ви при оформленні іпотечного кредиту вирішили залишити в якості застави свою квартиру, тоді вам необхідно знати чинники, які в даному випадку впливають на розмір вартість даного об’єкта нерухомості.

Під час здійснення оцінки з метою оформлення іпотеки головними показниками, на які звертає увагу експерт, є:

 • площа об’єкта;
 • кількість поверхів у будинку, а також поверх, на якому знаходиться квартира;
 • кількість кімнат;
 • унікальність планування;
 • стан ремонту, наявність або відсутність дефектів, облаштування квартири;
 • стан будинку в цілому, рік його споруди, ремонт всередині будинку, матеріали, з якого він був побудований;
 • інфраструктура (наявність магазинів, шкіл, дитячих садків, розважальних центрів, парків, скверів і т.д.);
 • престижність району (а іноді й соціальне оточення);
 • віддаленість від центру, транспортних розв’язок;
 • рівень і стан екології.

Проаналізувавши всі необхідні фактори, експерт оформляє звіт, який передається замовнику (власнику квартири). У висновку заздалегідь вказується мета оцінки для того, щоб банк міг правильно і якісно оцінити результат.

 

Оцінка нерухомості для оренди

При здійсненні багатьох угод оцінка майна є обов’язковою умовою. Зробити оцінку нерухомості повинен спеціально підготовлений працівник оціночної діяльності. По завершенню процесу видається висновок, в якому вказується вартість об’єкта.

Документ має юридичну силу, він завіряється підписом експерта та печатками. Тариф на оренду офісу або складського приміщення істотно відрізняється від суми, яка визначається за оренду квартири. Розрахунок проводиться різними способами, тому не можна порівнювати тариф за метр квадратний житлового приміщення і виробничого комплексу. На вартість оренди може вплинути не лише місце розташування та площа об’єкта, а й те, який прибуток даний об’єкт буде приносити. Згідно із законодавством у висновку обов’язково вказується, з якою метою проводилась оцінка об’єкта. У зв’язку з цим його неможливо використовувати для вирішення інших питань.

 

Цілі проведення оцінки нерухомості

Цілі проведення оцінки нерухомості.

Як відомо, практично будь-яка операція з нерухомістю вимагає проведення оцінювання. Так чи інакше, під час підписання договору з експертом-оцінювачем замовник повинен чітко сформулювати мету даного оцінювання, так як це є одним з обов’язкових пунктів висновку спеціаліста.

Давайте поговоримо про те, які ж цілі можуть бути. Отже, це:

 • покупка або продаж;
 • здавання нерухомості в орендне використання;
 • внесення нерухомості до статутного капіталу підприємства;
 • визначення частин нерухомості для встановлення підприємства як акціонерного товариства;
 • страхування нерухомості;
 • ліквідація компанії;
 • створення інвестиційних планів;
 • розділ нерухомості, майнові спори;
 • спадкування чи дарування;
 • організація аукціонів або торгів;
 • інші операції, в яких нерухомість виступає головним об’єктом.

Визначення мети — це справа серйозна, тому що обговорюється не для формальності. Дана інформація заноситься до звіту, який буде юридичною силою при вирішенні однієї з вищевказаних ситуації.

Читайте детальніше про цілі проведения оцінки нерухомості >

 

Які методи використовують експерти під час оцінки нерухомості?

Під час оцінювання нерухомості експерти використовують конкретні методи, які допомагають здійснити процедуру при певних факторах і показниках оцінюваного об’єкта.

Залежно від ситуації сертифікований фахівець найчастіше буде використовувати один з трьох найпоширеніших методів:

 1. Прибутковий метод. Він полягає в тому, що розмір вартості нерухомості буде залежати від прибутку, одержуваної від використання об’єкта оцінювання.
 2. Витратний метод. У даному випадку експерт буде визначати суму витрат, які будуть необхідні для того, щоб замінити або відновити майно, яке підлягає оцінці (також у даному випадку до уваги береться знос).
 3. Порівняльний метод. Даний спосіб характеризується тим, що фахівець аналізує і порівнює оцінювану нерухомість з вартостями інших об’єктів на ринку, на основі чого встановлює вартість замовленого майна.

Важливо! Використовувати дані методи та здійснювати оцінку в праві лише сертифікований фахівець, оскільки тільки його висновок буде мати юридичну силу.

 

Витратний підхід до оцінки нерухомості

Витратний підхід до оцінки нерухомості.

Давайте поговоримо більш докладно про витратний підхід.

Витратний підхід — це сукупність деяких методів і способів процедури оцінювання, які спрямовані на визначення розміру витрат, необхідних для процесу відновлення або заміни існуючого об’єкта.

Як же проходить даний підхід? Він має свої певні етапи, а саме:

 1. Відбувається оцінка ринкової вартості об’єкта нерухомості або ж прав власності на цей об’єкт.
 2. Здійснюється розрахунок, який покаже, скільки коштів знадобиться для відновлення або заміни оцінюваної нерухомості.
 3. Встановлення всіх існуючих видів зносу на об’єкти, а також їх обчислення.

Використовуючи вищевказані результати, експерт-оцінювач здійснює остаточні розрахунки й оформляє висновок, в якому буде зазначено вартість нерухомості та інша необхідна інформація.

Читайте детальніше про витратний підхід до оцінки нерухомості >

 

Термін дії оцінки нерухомості

Термін дії оцінки нерухомості.

Після того, як фахівець здійснив оцінювання, ви отримуєте звіт про оцінку, який наділений юридичною силою та може бути використаний у будь-якій операції, де бере участь оцінювання нерухомості. Однак це не означає, що висновок буде дійсний все життя. Кожен документ має свої терміни, а звіт про оцінку не є винятком.

Отже, скільки ж ви можете використовувати цей висновок? По суті, експерт завжди повинен вказувати термін дії оцінки в самому документі. Згідно із законодавством період дії становить не більше, ніж півроку (звіт починається від дати, зазначеної у висновку).

Як тільки термін закінчується, документ стає недійсним. Тоді в разі необхідності доведеться замовляти оцінку нерухомості повторно.

Читайте детальніше про терміни дії оцінки нерухомості >

 

Підведемо підсумки
➲ Які об'єкти комерційної нерухомості можна оцінити?
Комерційні об'єкти, які підлягають оцінці, охоплюють офісну нерухомість, торговельну нерухомість, а також виробничі будівлі та складські приміщення.
➲ Як визначається вартість при незалежній оцінці?
При незалежній оцінці вартість встановлюється на основі бази оцінювання. Вона може відповідати як ринковій вартості, так і неринковим видам вартості. Вибір бази залежить від характеристик об'єкта, його призначення та нормативних вимог до нього. Щоб вартість була визначена максимально точно, необхідно надати повні достовірні дані оцінювача.
➲ Навіщо потрібно проводити оцінку вартості житлової нерухомості?
Оцінка вартості житлової нерухомості — необхідна процедура, якщо перед вами стоїть завдання здійснити операцію купівлі-продажу, отримати кредит під заставу майна, приватизувати його, застрахувати або оскаржити рішення суду при розглядах навколо власності. Оцінка потрібна при спадкуванні, обміну, даруванні. Її необхідно виконати, щоб позначити вартість незавершеного об'єкта будівництва.
➲ Що являє собою звіт про оцінку житлової нерухомості?
Інформація в звіті про оцінку житлової нерухомості залежить від цілей оцінки та завдань, які були поставлені при замовленні послуги. Серед обов'язкових даних вказуються розрахунки по визначенню вартості об'єкта оцінки, аналіз ринку нерухомості, вихідна документація, опис об'єкта.
Рейтинг 4.5 на основі 1  ответов

Додати коментар

схожі статті


ocenka intellektualnoj sobstvennosti
Оцінка інтелектуальної власності: що це таке та як проводиться
Які документи важливі для оцінки об'єкта
Які документи важливі для оцінки об’єкта
Чим відрізняється оцінка майна від експертизи
Чим відрізняється оцінка майна від експертизи?
Хто такий оцінювач
Хто такий оцінювач