Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75
photo 2020 03 18 04 56 02

Посилення оцінки банками ризиків для валютних облігацій: відстрочка на рік

Через негативні тенденції на світових ринках капіталу планувалося поетапне впровадження нового підходу до оцінки ризиків з 31 березня 2020 року відстрочено регулятором. Більш жорсткі правила оцінки банківськими установами ризиків для боргових державних цінних паперів в іноземній валюті будуть введені Національним банком України не раніше, ніж через рік.

Чому відстрочка стала необхідна

З повідомлень на офіційному сайті Національного банку випливає, що планувався регулятором поступове введення нових правил з кінця березня поточного року, став в ситуації, що склалася недоцільним і був відстрочений через негативні настрої на світових фінансових ринках. У НБУ пояснили прийняте рішення зростанням невизначеності і зниженням попиту інвесторів на активи, які виникли у зв’язку з негативною реакцією світових ринків на новини про швидкість поширення COVID-19. Експерти Національного банку вважають, що відстрочка нововведень дасть можливість зберегти інтерес банків до валютних облігацій внутрішньої державної позики на колишньому рівні.

Як нагадують в НБУ, зараз всі цінні папери держави враховуються з нульовим ризиком, а нововведення припускають оцінку ризику валютних облігацій з урахуванням актуального рейтингу України. За повідомленням УНІАН, вже зараз негативні світові тенденції негативно позначаються на ринку ОВДП. Так, за підсумками минулого тижня обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України знизився на 2%. Він скоротився на 2,4 мільярда гривень і став складати 124,2 млрд.грн.

До цього протягом двох тижнів нерезиденти не купували українські ОВДП, при цьому частка вкладень зберігалася в межах близько 127 мільярдів гривень. Результатом подібної поведінки стало скорочення частки нерезидентів на ринку облігацій внутрішньої державної позики України до 15,4%. Подібна тактика інвесторів пов’язана зі зростаючими панічними настроями на світових фінансових ринках на тлі епідемії коронавірусу, що вибухнула. Всесвітня організація охорони здоров’я відзначила підтверджені випадки захворювання в 85 країнах світу, кількість летальних випадків серед осіб, хворих на COVID-19, досягла понад 3000 осіб. В Україні офіційно зафіксований поки лише єдиний випадок зараження коронавірусом.

Рейтинг 4.5 на основі 3  ответов

Додати коментар

схожі статті


офісна нерухомість
ОФІСНА НЕРУХОМІСТЬ У КИЄВІ: ЯКІ ПОКАЗНИКИ БУЛИ В ПЕРШОМУ КВАРТАЛІ 2020 РОКУ?
акції та дивіденди
Особливості оцінки акцій на основі дивідендів. Як самостійно оцінити акції?
1527881848 pic1 as 2
Оцінка вартості світових компаній в період пандемії коронавірусу-ситуація плачевна
В Україні вводиться нова система обліку цінних паперів