Що буде з вартістю нерухомості в доларовому і гривневому еквіваленті

Що буде з вартістю нерухомості в доларовому і гривневому еквіваленті, якщо курс гривні по відношенню до долара США протягом певного проміжку часу різко змінюється?

Досить складна ситуація, пов’язана з різкими стрибками іноземної валюти, викликала справжній дисонанс на ринку нерухомості. Адже як бути з вартістю нерухомості, якщо курс гривні по відношенню долара США, протягом тривалого проміжку часу різко змінюється? Що ж в такій ситуації відбувається з ціною на нерухомість в доларовому і гривневому еквіваленті?

Беручи до уваги різкі скачки на валютному ринку за останні 10 років, можна сказати, що таке питання дуже актуальне. Протягом 2008 – 2018 років курс коливався спочатку з 5 UAH / USD до 12 UAH / USD, а після цього з 12 UAH / USD до 27 UAH / USD.

Просте арифметичне множення на “новий” курс гривні по відношенню до долару- свідомо неправильне рішення ситуації з визначенням вартості нерухомості.

Оцінюючи ситуацію на ринку нерухомості на сьогоднішній день, можна зробити висновок, що ситуація складається таким чином – чим вище курс долара, тим менше ціна нерухомості в іноземній валюті. Іншими словами, гривня знецінюється набагато швидше, ніж нерухомість. Тому, не надто активні ріелтори отримують в доларовому еквіваленті набагато менше, ніж планували, а покупці повинні надати набагато більше гривні, ніж розраховували до цього.

Рейтинг 4.5 на основі 79  ответов

Додати коментар

схожі статті


Відшкодування збитків
Нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків
сквіз-аут
Процедура «SQUEEZE-OUT»: у чому суть?
Вебінар Парето
Вебінар від консалтингової компанії “Парето”: Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності
налог на нерухомість
Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи