Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Що чекає українців з відкриттям ринку землі в 2020 році

Що чекає українців з відкриттям ринку землі в 2020 році

За словами експертів, в 2020 році ринок земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, все ж відкриють. У 2019 за офіційними даними сукупна площа землі, які не можна продати, досягають 40 мільйонів га. Сюди входять паї та земельні наділи.

Новий законопроект поки знаходиться на стадії активного обговорення. Якщо переговори увінчаються успіхом, буде складений текст закону і мораторій на продаж земельних ділянок залишиться в минулому. Експерти стверджують, що новий законодавчий акт відкриє власникам земельної площі нові перспективи.

Згідно із законом в 2019 році земельні паї дозволяється передавати в оренду. Але продавати землю не можна. Щоб площу не простоювала і можна було виручити гроші за наділи, угоди з орендарями складають на 7-50 років.

Особливості нового законопроекту про землю

Команда Зеленського планує прийняти закон про скасування вето на продаж землі в Україні до кінця року. За прогнозами фахівців в майбутньому ціна на землю різко зросте.

Механізми нового ринку земельних ділянок поки не розкриваються. З особливостей нового закону очікуються такі переваги:

  • можливість взяти позику на обробку землі, надавши в якості застави майно (котирується нерухомість і сам земельний наділ);
  • продаж здійснюється тільки українцям.

За попередніми підрахунками, законопроект дозволить поповнити скарбницю за найближчі 8 років на 50 мільярдів доларів. Відповідно зросте ВВП – на 2% щорічно.

Наслідки прийняття закону для українських громадян

Разом з прийняттям закону власник отримує можливість не тільки здавати землю в оренду, а й продавати, використовувати в ролі заставного майна. Простою і зрозумілою стане процедура реалізації земельних ділянок фінансовими установами. Також якщо сьогодні реально виручити за 1 га 120 доларів, то в майбутньому він буде коштує 2400 доларів. Через 3 роки ця цифра збільшиться втричі.

Щоб не продешевити і вигідно продати землю, рекомендується звертатися до професійних оцінювачів. Ми виконаємо оцінку землі якісно, ​​швидко і без проблем. У нашій компанії працює злагоджена команда акредитованих фахівців, які допоможуть вирішити питання оцінки майна.

Рейтинг 4.5 на основі 131  ответов

Додати коментар

схожі статті


ocenka zemel kakov indeks za 2021 god
Оцінка земель: який індекс за 2021 рік?
nabuttya-prava-postijnogo-koristuvannya-zemelnimi-dilyankami-derzhavnimi-ustanovami
Набуття права постійного користування земельними ділянками державними установами
skilki-ukrayinczi-zaroblyat-na-zemli
Скільки українці зароблять на землі
ocenka zemli pri ee otchuzhdenii yuridicheskim licom
Оцінка землі під час її відчуження юридичною особою
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості