Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75
realtor client signing documents 23 2147764170

СПРАВЕДЛИВА СИСТЕМА ОЦІНКИ БІЗНЕСУ ТА МАЙНА В УКРАЇНІ ВЖЕ ЗОВСІМ СКОРО!

Фонд держмайна в тандемі зі Світовим банком створять справедливу систему оцінки бізнесу та майна

Реформування системи оціночної діяльності в Україні набуло зримих обрисів. За повідомленням голови Фонду держмайна Дмитра Сенніченка, процесу сприятиме укладення Меморандуму між Світовим банком і ФДМ. Цією інформацією він поділився на презентації програми сталих інвестицій.

Система оцінки: повне перезавантаження

В ході прес-конференції голова Фонду держмайна України Д. Сенніченко, зокрема, заявив, що домовленості зі Світовим банком і підписаний меморандум припускають повне перезавантаження всієї системи оціночної діяльності в країні. Він повідомив також, що прибулі експерти Світового банку мають великий позитивний досвід впровадження реформ оціночної діяльності в різних країнах світу. У планах українських фахівців, за твердженням глави ФДМ « “взяти з цього досвіду кращі моделі”.

Один з етапів роботи включатиме розробку відповідного законопроекту, яким до національного законодавства будуть імплементовані міжнародні стандарти оціночної діяльності. Дмитро Сенніченко констатував також, що оцінка, як бізнесу, так і нерухомості абсолютно необхідна. В результаті перетворень планується створити систему справедливої оцінки і того, і іншого. Це дозволить кожному їх власнику реально оцінити власні нерухомість або активи.

Усунення проблем в роботі реєстрів: терміни

Голова Фонду державного майна зазначив також, що в даний час вже функціонує безкоштовний сервіс внесення відомостей в єдину базу звітів про оцінку. Проблеми, які пов’язані з його запуском, вирішаться в самий найближчий час, а також будуть повністю розблоковані операції з нерухомістю.

Дмитро Сенніченко прокоментував, що у його колег, волонтерів та ресурсу ProZorro був всього місяць, щоб створити подібний інтерфейс з оновленим електронним кабінетом. Завдання було вирішене в рекордні терміни, і незважаючи на деякі помилки і недоліки, майданчик запущена і, хоч і нестабільно, але працює.

Попередні події

Дана ситуація склалося в тому числі через те, що 31.01. 2020 року від Єдиної бази даних звітів про оцінку були відключені чотири авторизовані електронні майданчики-посередники (ресурси Яценко). ФДМ виключив їх з процесу реєстрації та перевірки інформації, що міститься у звітах оцінки об’єктів нерухомості.

Всі дані, що містяться в базах даних майданчиків, відповідно до положень чинного Порядку ведення Єдиної бази даних будуть передані до Фонду держмайна. Звіти експертів про оцінку майна будуть в електронному вигляді зберігатися в Єдиній базі.

З 3 лютого Фондом держмайна запущений безкоштовний сервіс внесення відомостей в єдину базу звітів про оцінку. Однак оцінювачі і нотаріуси, які на даний момент мають доступ до ресурсу, відзначають, що проводити операції з землею і нерухомістю поки не представляється можливим. Це пов’язано з недостатньо стабільною роботою системи.

Рейтинг 4.5 на основі 7  ответов

Додати коментар

схожі статті


d39fe42d7745cf49d8a4425cfc861d28
Оцінка нерухомості при продажу: які особливості слід знати сьогодні
Оцінка майна
Державна концепція розвитку оціночної діяльності. Що станеться з процедурою оцінювання майна?
Оцінка нерухомості
Оцінка нерухомості для іпотеки. Які особливості слід знати?
wsi imageoptim 20180328 124611 d5bfee 1
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
vplyv virusu na neruhomist
Covid – 19 і ринок нерухомості в Україні