Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
В Україні продовжують зростати ціни на житло, але пропозицій багато

В Україні продовжують зростати ціни на житло, але пропозицій багато

У цій статті ми намагатимемося розібратися, як економічна ситуація в нашій країні впливає на вартість нерухомості і чого варто чекати в найближчому майбутньому.

За статистикою, найбільше будинків в нашій країні було введено в експлуатацію в 2017 році. Уже в 2018 кількість побудованого житла в Україні скоротилося на 25%, а станом на перший квартал 2019 року знизилося ще на 4%.

Будувати продовжують все також багато

У Києві в 2018 році кількість житла, введеного в експлуатацію, зменшилася на 28%, а на початку 2019 року – на 36%. Крім того, оцінка нерухомості показала, що пропозиція нового житла за регіонами – нерівномірна.

Вивчивши динаміку отриманих дозволів і кількість будівельних майданчиків у столиці, можна судити про те, що темпи зведення новобудов знижуватися не планують. Дана галузь приваблює інвесторів, на підтвердження чого – анонси великих проектів.

Також, спостерігається активна забудова передмістя. Така популярність цих областей під забудову ґрунтується на широкому виборі ділянок під будівництво та їх невисокою собівартістю.

Однак, вже не один раз було доведено, що саме в приміській зоні є безліч проблем з інженерними мережами та якістю будівництва будинків. За інформацією від провідних гравців ринку нерухомості, дуже часто забудовники зі столиці, щоб зробити рекламу комплексу, якісно відбудовують першу чергу, а в подальшому, збільшення зростання собівартості землі змушує їх економити.

Збільшення попиту на нерухомість

Оцінка квартир 2019 показала, що середня ринкова вартість одного квадратного метра нерухомості в Києві стала практично на 2,5% вище (у доларах). Така ситуація свідчить про те, що попит на новобудови поступово наздоганяє пропозицію.

На вторинному ринку вартість на нерухомість також зростає. В кінці весни 2019 року, середня вартість на квартири в Києві збільшилася на 7% в доларовому еквіваленті. Можна припустити, що це підсумок зниження продажів перед майбутніми виборами. Після завершення виборів, процес став активніше, проте, якщо аналізувати в загальному – то літо – це затишшя на ринку.

Фактори попиту на житло

Загальні фактори попиту на житло на первинному і вторинному ринках залишаються незмінними.

  1. Є попит з боку населення, що прагне зробити свої житлові умови кращі. Зробити це вони можуть за допомогою власних квартир або заощаджень. В даному випадку, збільшення попиту сприяє підвищенню реального доходу населення практично на 10% в минулому році.
  2.  Високий інвестиційний попит залишається незмінним, в першу чергу на ринку новобудов. Крім того, його можна поділити на 2 важливі складові:
  • короткострокові спекуляції, коли спочатку купуються майнові права, після чого, вони перепродаються за вищою вартістю на етапі закінчення будівництва;
  • довгострокові інвестиції в нерухомість з метою його перепродажу в подальшому або здачі в оренду.

З огляду на кількість запропонованої нерухомості на сьогоднішній день, конкуренція як за клієнтів, так і за інвесторів значно збільшилася. На момент закінчення 2018 року, вартість будівельно-монтажних робіт збільшилася майже на 20%. Саме з тому, збільшення собівартості є обмеженням можливості для цінової конкуренції.

У самій виграшній ситуації перебувають великі забудовники. Завдяки великому запасу міцності, вони в змозі залучити покупців вигідними пропозиціями розстрочки.

Зайві пропозиції все ж існують

Виходячи з темпів будівництва за минулі кілька років, коливання цін і закликів забудовників до того, щоб активізувати іпотеку, можна зробити висновок, що на ринку нерухомості в Києві все ще залишився надлишок пропозиції.

Незалежна оцінка нерухомості Київ свідчить про те, що з кожним роком житло, яке було побудовано в радянські часи, істотно втрачає у вартості через велику кількість пропозицій новобудови.

Рейтинг 4.5 на основі 181  ответов

Додати коментар

схожі статті


zakonoproekt 5600 podnimut li ceny na zhile
Законопроект №5600: чи піднімуть ціни на житло?
pozicziya-vp-vs-shhodo-prava-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-ta-obєkt-neruhomosti
Позиція ВП ВС щодо права власності на земельну ділянку та об’єкт нерухомості
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати в 2021 році?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи
Вторинний продаж житла
Вторинний ринок житлової нерухомості в Києві: яка ситуація була в вересні 2020?