Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

ВІДНОВЛЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ: СИТУАЦІЯ СТАБІЛІЗОВАНА

Однак він зауважив, що незважаючи на те, що База даних Фонду держмайна, що містить відомості про оцінку активів, працює, функціонування її не стабільно. Крім того відповідність дійсності даних, зазначених у звітах експертів, ніким не перевіряється.
Як раніше писав “НВ Бізнес”, реєстрація угод стала проблематичною з 01.02.2020 р.у зв’язку з тим, що чотири майданчики-посередника були відключені Фондом держмайна від бази даних. Як відомо, передбачався їх зв’язок з екс-депутатом Верховної Ради Віталієм Хомутинником і його діючим колегою Антоном Яценком. Обґрунтоване незадоволення учасників ринку викликала Ціна за реєстрацію оцінки в 1800 грн., яку посередники брали за надання послуги. У числі посередників, на яких поширилися санкції:

  • Реєстр оцінка (інформаційно-КОНСАЛТИНГОВИЙ центр АСБОУ);
  • Професійна оцінка (компанія ” про закупівлю»);
  • ВІ АЙ ПІ Департамент (обслуговує майданчик оцінка. online);
  • ЕКСПРЕС ОЦІНКА (компанія “Акцепт онлайн”).

Так звані “майданчики Яценка” вже стояли на порядку денному парламенту. Дане питання розглядалося ним в 2019 році. Результатом стало прийняття Верховною Радою у другому читанні профільного законопроекту № 2047-Д.

Цій події передував скандал, що розгорівся у зв’язку з претензіями офісу Президента до 11 депутатів Партії «Слуга народу». Їх підозрювали в отриманні близько 30 тисяч доларів за те, щоб віддати свій голос проти прийняття законопроекту. Претензії були настільки серйозні, що окремі депутати були змушені пройти дослідження на детекторі брехні.

Проблеми сьогоднішнього дня виникли через те, що декількох місяців виявилося недостатньо для того, щоб експерти змогли завершити створення платформи, яка дозволяє фахівцям вводити свої звіти в базу даних. Передавати інформацію, якою володіють посередники, вони відмовилися.
Планується, що процес реформування реєстрації оцінки нерухомості буде здійснено в два етапи. До липня триватиме перша стадія, на якій нова система може використовуватися тільки оцінювачами і нотаріусами.

Для звичайних користувачів база, імовірно, стане доступна з липня. З цього часу вони, заплативши всього 51 грн., отримають можливість самостійно мати доступ до звітів з оцінки нерухомості.

Рейтинг 4.5 на основі 6  ответов

Додати коментар

схожі статті


d39fe42d7745cf49d8a4425cfc861d28
Оцінка нерухомості при продажу: які особливості слід знати сьогодні
Оцінка майна
Державна концепція розвитку оціночної діяльності. Що станеться з процедурою оцінювання майна?
Оцінка нерухомості
Оцінка нерухомості для іпотеки. Які особливості слід знати?
wsi imageoptim 20180328 124611 d5bfee 1
Що варто знати про дарування нерухомості в Україні
vplyv virusu na neruhomist
Covid – 19 і ринок нерухомості в Україні