Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Як оцінюють стартапи за кордоном

Основне питання, яке буде перед Вами виникати при пошуку фінансування для власної компанії – яка вартість оцінки компанії. В основі відповіді на дане питання лежить сама вартість компанії. Справа в тому, що деякі люди розвиваються і заробляють гроші – грунтуючись на проектувальних оцінках. Так як основну частину свого часу Ви витрачаєте на оцінку ситуацій, які можуть виникнути, а можуть і ні – то основна частина цього самого часу йде на припущення і здогадки.

Чому оцінка стартапу так важлива?

Даний вид оцінки має значення тому, що для підприємців така оцінка визначає частку компанії, яку вони повинні будуть віддати інвестору за гроші. На ранній стадії свого розвитку вартість компанії дорівнює практично 0. Чому так відбувається? Припустимо, що Ви перебуваєте в пошуках інвестицій, в 100 тис. доларів в обмін на 10% компанії. Тоді, при звичайнісінькій угоді попередня оцінка для Вас складатиме 1 млн. доларів. Але це не означає, що вартість компанії в даний період часу 1 млн. доларів. Швидше за все, Ви не зможете продати компанію за таку суму. Однак подібна оцінка свідчить про основний потенціал компанії.

Як розрахувати вартість стартапа на ранніх стадіях

Визначте, яка кількість фінансування Вам потрібна, щоб вирости до точки, де буде показуватися значне зростання і можливість досягти наступного рівня інвестицій. Наприклад, якщо Ви отримаєте 100 тис. доларів на півтора року. Ваш інвестор не хоче обговорювати момент зниження цієї суми. Це відбувається тому, що Ви показали цю суму як мінімальну, і необхідну Вам для зростання на наступному етапі. У тому випадку, якщо Ви не отримаєте гроші, у Вас не буде можливості зростання – а така ситуація точно не в інтересах інвестора. Отже, припустимо, кількість інвестицій встановлено.

Наступний момент, який потрібно виявити – розмір частини компанії, яку необхідно буде віддати інвестору. Ця частина може бути абсолютно будь-яка, але не більше 50%. Також, ця частина не може становити 40%, так як решта занадто мала і її буде недостатньо для наступного етапу інвестування. 30% – це оптимальна частина тоді, коли Ви отримуєте більшу частину прибутку. В цілому, Ви можете віддати і 10-20% акцій, все залежить від оцінки Вашої компанії.

Пам’ятайте, що можна отримати дохід в розмірі 500 тис. дол. віддавши 20% акцій за 100 тис. дол .; а можна домогтися суми в 2 млн. дол, віддавши 5% акцій за 100 тис. дол.

Даний діапазон визначається в залежності від:

  • Того, як інші інвестори оцінюють подібні компанії;
  • Наскільки добре Ви можете переконати інвестора в тому, що компанія дійсно буде показувати високі темпи зростання.

Способи визначення розцінок

Стадія зерна

Сама рання стадія, яка схожа з мистецтвом. На правильність розцінки впливають кілька основних факторів, з якими ми ознайомимося нижче.

Зачіпка

З усіх речей, які можна продемонструвати інвестору, зачіпка – найважливіший. Суть цього етапу – продемонструвати всі переваги компанії і таким чином “зачепити” інвестора. Основними “зачіпками”, на які ведуться більшість інвесторів, і яким варто приділити увагу – виступають:

  • репутація;
  • річний дохід;
  • менша вартість.

Канал розповсюдження – ще один важливий аспект при оцінці

Навіть в тому випадку, якщо компанія знаходиться на початковій стадії свого розвитку, Ви вже можете визначити канали поширення. Припустимо, сторінка в соціальних мережах, у якій кілька тисяч передплатників – виступає одним з каналів поширення, на якому можна поділитися інформацією про свою компанію.

Наскільки важлива висока вартість оцінки капіталу

Насправді, отримати високу оцінку початкового капіталу компанії не настільки важливо. Адже щоб отримувати подальші інвестиції, дана оцінка повинна буде тільки рости. Тобто, це означає, що Вам потрібно максимально наростити свій капітал між двома стадіями фінансування. У даній ситуації працює правило великого пальця, яке говорить про те, що за півтора року Ви зобов’язані збільшити обсяг початкового капіталу в 10 разів. Якщо ж збільшити дохід не виходить, а вкладати в Ваш бізнес гроші ніхто більше не планує – це може обернутися дуже погано. Але коли все спрацює – оцінка Вашої компанії на наступному етапі фінансування гарантовано стане ще Вище.

Перспективи для інвестора

Основне, що є важливим для інвестора – це обсяги продажів у Вашій компанії на найближчі кілька років. Чим успішніше буде Ваша компанія, тим більшим буде дохід інвестора в майбутньому. Саме з цього, оцінка вартості компанії на початковому етапі все ж має значення, однак, куди важливіше, як поведе себе власник компанії щоб примножити свій стартовий капітал в майбутньому.

Рейтинг 4.5 на основі 12  ответов

Додати коментар

схожі статті


photo 2020 03 18 05 06 00
Вимоги до активів страхових компаній будуть підвищені: Нацкомфінпослуг на сторожі інтересів клієнтів
Ринкова вартість Microsoft перевищила трильйон доларів
Підтримка вигідного лідерства на ринку в довгостроковій перспективі
Найбільш успішні IPO