Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
yak zafiksuvati poshkodzhene majno pid chas voyennogo stanu

Як зафіксувати пошкоджене майно під час воєнного стану?

З початку введення воєнного стану в Україні багато громадян залишилися без домівок. У когось майно зруйновано повністю, у когось частково. Держава збирає інформацію щодо таких пошкоджень. Тому наразі постає питання, як правильно зафіксувати такі випадки.

Алгоритм фіксації пошкодженого майна

Звертаємо увагу на те, що фіксацію пошкодженого майна краще проводити до початку усунення всіх наслідків. Таким чином необхідно зробити наступні дії:

1. Зібрати та зберегти документи (у тому числі й в електронному форматі), що підтверджують факт право власності на пошкоджене майно. Це стосується не тільки нерухомого майна, а й всього іншого (транспортних засобів, сировини тощо). З огляду на обставини, що виникли сьогодні, не у всіх є змога зберегти документи, тому право власності необхідно буде зазначити в документах, що будуть вказані в наступних пунктах.

2. Зібрати документи, в яких буде зазначена вартість майна, що було пошкоджено (наприклад, акти оцінок, бухгалтерські довідки тощо).

3. Звернутися До ДСНС (державної служби з надзвичайних ситуацій) із запитом оформити акт руйнування, в якому також зазначається причина такого руйнування.

4. Якщо є можливість звернутися до органів місцевого самоврядування. Вони підтвердять та оформлять додатковий акт, в якому також буде зазначений акт руйнування майна.

5. Звернутися до правоохоронних органів. Тут вам необхідно подати заяву про вчинення кримінального правопорушення (руйнування майна), в якій детально буде описано причини та обставини руйнування. Важливо! Вам потрібно бути впевненим у тому, що вашу заяву не тільки прийняли, але й внесли відомості до ЄРДР (єдиного реєстру досудових розслідувань). Більшою мірою подання цієї заяви необхідно не для того, щоб розслідувати правопорушення, а для того, щоб знову зафіксувати факт пошкодження та мати юридичні підстави для компенсації завданої шкоди.

6. Самостійно здійснити можливу фіксацію руйнування. Це може бути за допомогою фото- або відеозйомки, відібрання пояснення у свідків руйнування (тут важливо вказати всі відомості про таку особу, а також її контактні дані). Також можна звернутися до ЗМІ. Ви можете зафіксувати інформацію, яку вони викладали (за допомогою скріншотів або вебархіву), або звернутися із запитом про надання необхідної інформації про руйнування.

За можливості зазначте наступну інформацію:

  • Інформацію про особу, яка здійснила фіксацію факту руйнування.
  • Адреса та детальний опис місця, де знаходиться зруйноване майно (іноді може знадобитися геолокація).
  • Детальний опис обставин і причин, за яких сталося руйнування.
  • Інформація про місце події та характер руйнувань (це можна відобразити за допомогою креслення або схеми).
  • Фото- або відеозйомка майна до та після руйнування (якщо така можливість є).
  • Фото- або відеозйомка боєприпасів чи їх залишків, які завдали руйнування (якщо така можливість є). У цьому випадку пам’ятайте, що здійснювати фіксацію цих об’єктів можна тільки у разі, якщо це безпечно. Краще не ризикувати та попросити про фіксацію спеціалістів, які займаються розмінуванням.

7. Звернутися до органів владі. Наразі існує спеціальна функція фіксації факту руйнування у додатку “Дія”, а також за допомогою офіційних чат-ботів. Таким чином ваше майно буде занесено до всіх можливих переліків збитків, які оформлюються з метою подальшого відшкодування.

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, яка наразі процедура реєстрації нерухомого майна.

Рейтинг 4.5 на основі 97  ответов

Додати коментар

схожі статті


kupivlya prodazh neruhomosti shho potribno splachuvati v 2020 roczi
Купівля-продаж нерухомості: що доведеться заплатити у 2022 році
yak provoditsya ocinka budinku
Як проводиться оцінка будинку?
shho varto znati pro daruvannya neruhomosti v ukrayini
Дарування нерухомості в Україні: що потрібно знати у 2022 році?
neruhom st b znes p d chas vo nnogo stanu yaka naraz procedura re strac
Нерухомість і бізнес під час воєнного стану: яка наразі процедура реєстрації?