Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
експерт оцінювач

Яка різниця між експертом та оцінювачем?

Як відомо діяльність по оцінці в Україні налічує вже не один десяток років, але, що ж про це відомо простим обивателям? Громадяни, які ніколи не просили допомоги у оцінювачів або навіть попросили декілька раз, не особливо то й можуть розібратися і пояснити, хто є хто і в чому задіяний. Більшість оцінювачів та експертів навіть однакові слова синонімами. Але якщо подивитися правді в очі, то багато оцінювачів, які називають себе експертами, зовсім такими не являються, вони себе так називають для придання важливості своїм обов’язкам.

Тепер давайте дізнаємося, яка функція  незалежної експертизи, та яка оцінки. 

Насправді все дуже просто, тому що на відміну від інших професій, особливо ці дві, вважаються зареєстрованими на законодавчому рівні, тож почнемо розбиратися більш детально і ми:

Що таке робота оцінювача нерухомості?

Давайте подивимось, що роблять експерти, і що є оцінювачами, яка їхня різниця, і чому багато хто звертає увагу на ці професії в інженерних інститутах як студентів. Професіонал оцінювач нерухомості займається визначення різних типів вартості нерухомості: від житлової нерухомості: квартири і індивідуальні будинки, до фермерських будівель і різних об’єктів спеціального призначення, таких як газо- і нафтопроводи. У розпал функціонуючої ринкової економіки такі послуги досить популярні в більшості випадків, наприклад:

  • продаж майна;
  • при розірванні подружжя та розподілу майна – оцінка судового процесу;
  • оцінка вартості нерухомості при передачі її в заставу банку;
  • облік усіх форм власності в компаніях для бухгалтерського обліку тощо. д.

Багато методів оцінки вартості нерухомості вимагають аналізу стану його структурних елементів, зовнішньої та внутрішньої обробки та інженерних комунікацій. Очевидно, що без таких спеціальних знань, які ви можете придбати лише в профільній школі, така робота не є якісно здійсненною.

У чому полягає різниця між оцінкою та експертною оцінкою, а що відрізняє оцінювача від експерта?

Питання в тому, чи це більш-менш зрозуміле для оцінювача, хто ці експерти і яка їх особливість у роботі? Як можна зрозуміти з назв професій, оцінювачі проводять оцінку, а експерти беруть участь у експертизі. Оцінка, як приклад, відповідає тільки на питання: “Скільки коштує нерухомість?” Що стосується експертизи, тут можна вирішити досить широке коло питань, від структурних елементів до, наприклад, продовження роботи комунальних об’єктів за певних умов в стані будівлі.

Експертиза ділиться на багато класів і типів, таких як судово-медична, медична, інженерна, яка включає в себе будівництво та технічні знання. В продовження данної теми, рекомендуємо ознайомитись із нашими статтями: “Комерційна нерухомість“.

Оцінювач – спеціальність дуже відповідальна, що вимагає відповідних знань і практичного досвіду. Тому не слід довіряти оцінку вашого майна першому ліпшому фахівцю. Звертайте увагу на досвід роботи, відгуки клієнтів і кількість виконаних проектів.

“Парето” – це команда оцінювачів, які надають свої послуги на території України вже 10 років. У нас більш ніж 12 500 успішно виконаних оцінок і величезна база постійних клієнтів і позитивних відгуків про нашу роботу. Бажаєте перевірити? Тоді дивіться більш детальну інформацію на нашому сайті, а також читайте кейси оцінок і реальні рекомендації клієнтів.

Рейтинг 4.5 на основі 575  ответов

Додати коментар

схожі статті


otsinka vartosti rozrobky pz
Оцінка вартості розробки програмного продукту
нематеріальні активи та інтелектуальна власність
Оцінка нематеріальних активів та інтелектуальної власності
кейс оцінка програмного забезпечення
Кейс: “Оцінка майнових прав інтелектуальної власності на програмний продукт”
Как оценить стоимость интеллектуальной собственности
Як оцінити вартість інтелектуальної власності?