експерт оцінювач

Яка різниця між експертом та оцінювачем?

Як відомо діяльність по оцінці в Україні налічує вже не один десяток років, але, що ж про це відомо простим обивателям? Громадяни, які ніколи не просили допомоги у оцінювачів або навіть попросили декілька раз, не особливо то й можуть розібратися і пояснити, хто є хто і в чому задіяний. Більшість оцінювачів та експертів навіть однакові слова синонімами. Але якщо подивитися правді в очі, то багато оцінювачів, які називають себе експертами, зовсім такими не являються, вони себе так називають для придання важливості своїм обов’язкам.

Тепер давайте дізнаємося, яка функція  незалежної експертизи, та яка оцінки. 

Насправді все дуже просто, тому що на відміну від інших професій, особливо ці дві, вважаються зареєстрованими на законодавчому рівні, тож почнемо розбиратися більш детально і ми:

Що таке робота оцінювача нерухомості?

Давайте подивимось, що роблять експерти, і що є оцінювачами, яка їхня різниця, і чому багато хто звертає увагу на ці професії в інженерних інститутах як студентів. Професіонал оцінювач нерухомості займається визначення різних типів вартості нерухомості: від житлової нерухомості: квартири і індивідуальні будинки, до фермерських будівель і різних об’єктів спеціального призначення, таких як газо- і нафтопроводи. У розпал функціонуючої ринкової економіки такі послуги досить популярні в більшості випадків, наприклад:

  • продаж майна;
  • при розірванні подружжя та розподілу майна – оцінка судового процесу;
  • оцінка вартості нерухомості при передачі її в заставу банку;
  • облік усіх форм власності в компаніях для бухгалтерського обліку тощо. д.

Багато методів оцінки вартості нерухомості вимагають аналізу стану його структурних елементів, зовнішньої та внутрішньої обробки та інженерних комунікацій. Очевидно, що без таких спеціальних знань, які ви можете придбати лише в профільній школі, така робота не є якісно здійсненною.

У чому полягає різниця між оцінкою та експертною оцінкою, а що відрізняє оцінювача від експерта?

Питання в тому, чи це більш-менш зрозуміле для оцінювача, хто ці експерти і яка їх особливість у роботі? Як можна зрозуміти з назв професій, оцінювачі проводять оцінку, а експерти беруть участь у експертизі. Оцінка, як приклад, відповідає тільки на питання: “Скільки коштує нерухомість?” Що стосується експертизи, тут можна вирішити досить широке коло питань, від структурних елементів до, наприклад, продовження роботи комунальних об’єктів за певних умов в стані будівлі.

Експертиза ділиться на багато класів і типів, таких як судово-медична, медична, інженерна, яка включає в себе будівництво та технічні знання. В продовження данної теми, рекомендуємо ознайомитись із нашими статтями: “Комерційна нерухомість“.

Рейтинг 4.5 на основі 372  ответов

Додати коментар

схожі статті


нематеріальні активи та інтелектуальна власність
Оцінка нематеріальних активів та інтелектуальної власності
кейс оцінка програмного забезпечення
Кейс: “Оцінка майнових прав інтелектуальної власності на програмний продукт”
Оцінка вартості розробки програмного продукту
Оцінка вартості розробки програмного продукту
Как оценить стоимость интеллектуальной собственности
Як оцінити вартість інтелектуальної власності?