Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75

Які зміни відбулися на ринку оцінки майна в 2018 році

У даній статті ми розглянемо основну інформацію стосовно розвитку ринку оцінки майна в 2018 році.

Оцінка державного майна

На 31. 12. 2018 у нашій країні зареєстровано майже 13 000 оцінювачів та близько 3 000 суб’єктів, у яких був в наявності сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.

Протягом звітного періоду фахівці Фонду та його регіональних відділень за інформацією автоматизованої підсистеми “Рецензент”, прорецензувати і недавні висновки стосовно практично 7 000 звітів про оцінку державного майна, складених суб’єктами оціночної діяльності (на протязі 2017 році прорецензувати і дано 7400 звітів з оцінки державного майна , складених суб’єктами оціночної діяльності).

В результаті, загальна кількість прорецензуванних протягом 2018 роки звітів на 7% менше у порівнянні з попереднім роком. Це говорить про те, що активність на ринку оцінки оренди, продажу комунального та державного майна зменшилася.

Єдина база

З метою поліпшення процедури моніторингу звітів, стосовно відсутності порушень під час їх складання, визначення недоліків, щодо невідповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковими цінами. У липні 2018 введено в користування оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять і база даних, і Модуль електронного визначення оціночної вартості такого об’єкта оцінки майна.

Єдина база дозволяє:

  • розмістити;
  • створити;
  • оприлюднити дані про об’єкт нерухомості і його ціною.

Крім того, електронна база дає можливість визначити оцінну вартість майна, автоматично обмінюватися даними і документами з автоматизованими майданчиками і використовувати сервіси з автоматичним обміном даних. Доступ до всіх даних забезпечується через інтернет.

Виявлення середньоринкових цін на нерухоме майно за допомогою аналізу запропонованих вартостей, виконується завдяки модулям.

Занесення даних зі звітів в автоматичну Єдину базу проводиться суб’єктами оціночної діяльності автоматизовані електронні майданчики.

Для того, щоб внести звіти про оцінку в Єдину базу станом на кінець 2018 року – створено чотири електронні майданчики, на яких зареєстровані:

  1.  “ОЦЕНКА.online” – понад 170 суб’єктів оціночної діяльності та близько 5500 нотаріусів;
  2. “Експрес оцінка” – понад 700 суб’єктів оціночної діяльності та близько 400 нотаріусів;
  3. “Реєстр оцінка” – понад 500 суб’єктів оціночної діяльності та близько 200 нотаріусів;
  4. “Професійна оцінка” – понад 300 суб’єктів оціночної діяльності та близько 300 нотаріусів.

Станом на кінець 2018 року в Єдиній базі було зареєстровано близько 220 000 звітів про оцінку. З них перевірено нотаріусами близько 125 000, і відмовлено в реєстрації близько 20 000 звітів.

Виходячи з того, що перевірка звітності про оцінку майна безпосередньо вказує на вчинення правочину, орієнтовно, надходження до Державного бюджету від податків і зборів за період функціонування оновленої Єдиної бази становить приблизно 2 мільярди гривень.

Нормативне і державне забезпечення

На кінець 2018 року, в нашій країні зареєстровано близько 13 000 оцінювачів і близько 3 000 суб’єктів, у яких були наявні сертифікати суб’єктів оціночної діяльності.

Після прийняття закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році”, і з метою поліпшення якості послуг з оцінки майна в Україні, здійснення фондом повноважень по веденню Єдиної бази і введення обмежень, стосовно дій суб’єктів господарювання, серед яких є особи, які не мають права проводити оціночну діяльність, протягом тимчасової окупації території нашої країни, Фонд розробив законопроект Про внесення змін до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та Закону «Про Фонд державного майна України» стосовно питань оціночної діяльності. В даний момент проходить обговорення проекту закону з органами, які в ньому зацікавлені.

Також, Фондом державного майна здійснюється робота з підготовки проекту закону, сенсом якого виступає регулювання діяльності брокерів в області нерухомого майна. За наказом Фонду від початку серпня 2018 року було сформовано робочу групу для розроблення цього проекту закону, в якій беруть участь уповноважені з Мінекономрозвитку, Держфінмоніторингу, а також делегати громадських організацій фахівців з нерухомого майна.

Рейтинг 4.5 на основі 68  ответов

Додати коментар

схожі статті


ВІДНОВЛЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ: СИТУАЦІЯ СТАБІЛІЗОВАНА
Податок на нерухомість. Що пропонують змінити в 2020 році в Україні
Нові умови оцінки нерухомості в Україні в 2020 році
Ліквідація майданчиків. Оновлені правила оцінки квартир
Зміни в правилах оцінки нерухомості України