Ми знаємо вартість того, що важливо для Вас!
Виберіть послугу, щоб отримати консультацію
Ми готові приступити прямо зараз. Час йде.
Трансфертним ціноутворенням називають механізм, завдяки якому взаємопов’язані особи в рамках компаній та холдингів можуть збувати товари та послуги за внутрішніми, а не ринковими цінами, а також з контрагентами, що не платять податки на прибуток чи знаходяться під юрисдикцією держав з низьким податком на прибуток. Сфера трансфертного ціноутворення викликає зацікавлення у багатьох представників бізнесу, оскільки система дає компаніям змогу перерозподіляти загальні прибутки в користь тих осіб, що знаходяться під юрисдикцією держав із більш вигідними податковими умовами.
Головною метою застосування трансфертного ціноутворення є максимальне зниження податків. Для цього трансфертні ціни встановлюються таким чином, щоб прибуток можна було отримувати у тих країнах, де податки нижче. Такий механізм забезпечує зростання прибутку і економічних показників. Завдяки цьому трансфертне ціноутворення виступає ефективним інструментом податкового планування для мінімізації податків на вигідних умовах.
Разом із зниженням податкових виплат, трансфертне ціноутворення виконує роль складного інструменту для контролю роботи кожного суб’єкта підприємства з метою підвищення прибутку від окремих підрозділів. Це дає змогу оптимізувати структуру організації та виділити центри прибутку і відповідальності. Підрозділи, які займаються збутом товарів та послуг між собою розраховуються по цінам, нижчим за ринкову. Таким чином система має на меті стимулювання керівників підрозділів до прийняття ефективних рішень та підвищення прибутковості кожного окремого суб’єкта та цілого підприємства. Також завдяки трансфертному ціноутворенню можна знизити витрати на транзакції.
Документація з трансфертного ціноутворення повинна відповідати вимогам відповідності щодо контрольованих операцій за принципом “витягнутої руки”. Це означає, що документацію необхідно складати згідно з пунктом 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України. Таким чином, документи щодо ТЦУ повинні відображати дані для перевірки правильності та повноти нарахування податків на прибуток, їх своєчасної сплати. Тому в документації необхідно надати наступну інформацію:
Важливість своєчасного складання документації з ТЦУ для підприємства — запорука того, що компанія не буде підпадати під штрафні санкції. За відсутність документації з трансфертного ціноутворення передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 3% від суми контрольованих операцій, на які не були оформлені документи. При цьому розмір штрафу не може перевищувати 200 розмірів прожиткового мінімуму на одну особу.
Перевагою замовлення послуг з ТЦУ в “Парето” є накопичений нашими фахівцями досвід роботи із незалежними джерелами інформації. Завдяки такому підходу, наші експерти проводять аналітичну роботу на основі ретельно відібраної інформації, що дає змогу аргументовано і детально проводити обгрунтування ціноутворення для клієнта.
Згідно із законодавчими нормами, звіт про контрольовані операції повинен містити повну інформацію щодо таких операцій за звітний рік. Документ необхідно подати до 1 жовтня року, що настає за звітним, в електронній формі. Такий звіт повинен складатися із дотриманням вимог чинного законодавства — відповідати правилам та нормам електронного документообігу. Звіт про контрольовані операції складається з декількох частин:
У заголовній частині вказується інформація щодо особи — платника податка, який подає звіт. Основна частина має містити дані про контрольовані операції, що здійснювалися протягом звітного періоду. У додатку чи додатках вказуються дані про осіб, що виступають сторонами операцій та детальна інформація щодо самих контрольованих операцій. Інформація до додатка містить дані про ознаки пов’язаності між собою осіб — платника податків та контрагента.
Для складання звітності та підготовки документації з ТЦУ ви можете скористатися послугами фахівців “Парето”. Завдяки нашим експертам ви можете отримати всі необхідні аудиторські послуги у сфері трансфертного ціноутворення, у тому числі, складання звітності з контрольованих операцій.
Для багатьох клієнтів всі питання трансфертного ціноутворення потребують чітких та повних роз’яснень з боку фахівця. Ми розуміємо потреби своїх клієнтів, томі пропонуємо детальну консультацію спеціаліста компанії “Парето”, в ході якої ви можете дізнатися про ризики контрольованих операцій, можливі складнощі та особливості застосування ТЦУ. Своєчасне інформування клієнтів про правила, права та обов’язки у сфері трансфертного ціноутворення слугує запорукою належного обгрунтування при виборі методів утворення цін.
Допомога фахівців “Парето” у сфері трансфертного ціноутворення не обмежується аудитом та підготовкою документації. Завдяки нашим експертам ви можете скористатися вигідною пропозицію та залучити спеціаліста на захист своїх інтересів під час перевірки фіскальними органами. Оскільки трансфертне ціноутворення передбачає можливість зниження податкових витрат, фіскальні органи ретельно перевіряють компанії на відповідність правилам формування ТЦУ. Супровід проекту документації та звітності дозволяє знизити ризик виникнення можливих проблем у відносинах з контролюючими органами. Така послуга дозволяє забезпечити правову безпеку компанії.
Введите 6-ти значный код, из СМС сообщения, которое было отправленное на этот номер -
Введите 6-ти значный код, из СМС сообщения, которое было отправленное на этот номер -
Оптимізація вартості | Оціночна вартість | Податок державі | Економія на податку |
---|
Чи реально таке зробити? На скільки це безпечно? Чи законно це?