Торговельні приміщення – це один із головних видів комерційної нерухомості. Саме тому ці об’єкти оцінюються за принципом, подібним до інших комерційних об’єктів.
Зіткнувшись із необхідністю провести оцінку торговельного приміщення, у його власника з’являється низка питань – куди звернутися, як відбувається оцінка, що впливає на ринкову вартість та багато інших.
Навіщо необхідна оцінка?
Згідно з українським законодавством, у деяких правових ситуаціях проведення оцінки є обов’язковою умовою. Це такі випадки:
- Купівля-продаж.
- Здача в оренду.
- Дарування.
- Отримання спадщини.
- Інші операції, пов’язані із передачею об’єкта від власника іншій особі.
- Внесення об’єкта до статутного капіталу підприємства.
- Та інші.
Важливо! Для того, щоб оцінка була якісною та мала юридичну силу, необхідно знайти сертифікованого експерта з оцінки. Виконувати таку процедуру мають право лише ті фахівці, які пройшли відповідне навчання та мають дозвільну документацію. Тому треба акуратно віднестися до питання вибору оцінювача.
Як відбувається оцінка?
Під час оцінки фахівець аналізує різні фактори, показники яких впливають на кінцевий результат оцінки. У даному випадку важливо підібрати аналогічні об’єкти та порівняти з тим, що підлягає оцінці.
Для цього оцінювач спирається на такі показники:
- Розташування об’єкта. Торговельне приміщення, що оцінюється, та аналогічне повинні знаходитися в одному районі.
- Тип об’єкта (магазин, приміщення, офісна будівля). Тобто, оцінюючи торговельне приміщення, щодо розрахунку необхідно проаналізувати точне таке ж за типом майно.
- Ремонт. Фахівець не може для порівняння взяти об’єкт, в якому щойно був закінчений ремонт, якщо приміщення, що оцінюється, знаходиться на початковому етапі проведення ремонтних робіт.
- Площа. Трапляються ситуації, коли вартість квадратного метра залежить від загальної площі. Наприклад, при розрахунках квадратний метр приміщення в 50 м2 буде дешевшим, ніж квадратний метр приміщення в 10 м2. Також може бути навпаки. Тому дуже важливо підбирати об’єкти приблизно однакові за площею.
Що впливає на ринкову вартість?
Чим кращі або вищі певні показники, тим дорожче коштуватиме сам об’єкт. Пропонуємо детально розглянути основні критерії:
- Розташування. Тут багато що залежить від зовнішніх факторів. Звичайно, чим ближче до центру, тим дорожче. Однак слід враховувати потік клієнтів. Якщо ж оцінювати об’єкт, який розташований у популярному торговельному районі, де постійно перебуває велика кількість потенційних клієнтів, то таке торговельне приміщення коштуватиме в рази дорожче.
- Цільове призначення. Якщо ж у вас вже є готове торговельне приміщення, яке запускається в роботу, то велику роль грає й його актуальність. У цьому разі розглядається актуальність даного напряму як у цілому, так і в певному районі, залежно від місця знаходження об’єкта.
- Фасад. Це ваша зовнішня реклама. Дуже важливий чинник визначення вартості торговельного приміщення. Чим краще буде продумано та оснащено зовнішній вигляд, тим більша ймовірність, що кількість клієнтів буде збільшуватися.
- Поверховість. Найчастіше торговельні приміщення перебувають на першому поверсі (і це вигідне розташування, оскільки дозволяє зробити окремий вхід). Однак ситуації бувають різні, тому не забувайте, що це теж може позначитися на ринковій вартості об’єкта.
Компанія Парето надає послуги з оцінки торговельних приміщень не лише у Києві, а й по всій Україні. Ми маємо можливості, які дають змогу оцінити об’єкти незалежно від того, в якому регіоні вони знаходяться. Наш досвід роботи вже більше 10 років, тому у професіоналізмі ви можете не сумніватися, а на підтвердження цього на нашому офіційному сайті розміщені відгуки та рекомендації клієнтів.
Головні правила нашої роботи – це професіоналізм, своєчасність, доступність, конфіденційність та індивідуальний підхід! Також ми надаємо безкоштовну консультацію.
Коли може знадобитися оцінка торговельних приміщень?
Оцінка торговельних приміщень необхідна в таких випадках, як купівля-продаж об'єкта, аренда, дарування, спадщина, інші операції, пов'язані з передачею об'єкта, а також у багатьох інших індивідуальних випадках.
Хто може здійснити оцінку торговельних приміщень?
Оцінку торговельних приміщень, як й інших об'єктів, має право виконувати виключно сертифікований оцінювач із підтвердженою кваліфікацією, який перебуває в експертній організації.
Професійна діяльність таких оцінювачів має відповідати всім положенням Закону "Про оцінку майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні".
Скільки коштує оцінка торговельних приміщень?
Вартість послуги залежить від мети оцінки та індивідуальних характеристик об'єкта, тому визначається індивідуально. У компанії Парето вартість оцінки торговельних приміщень починається від 1000 гривень.
Які терміни виконання оцінки?
Спеціалісти компанії Парето виконують оцінку торговельних приміщень від 2 днів. До уваги беруться такі фактори, як терміновість виконання оцінки, її складність та ціль.
Скільки діє звіт про оцінку?
Термін дії експертного звіту у стандартному випадку – 6 місяців. Допускаються інші терміни, якщо це передбачено ситуацією та договором.
Від чого залежить ціна торговельних приміщень?
На ринкову вартість торговельних приміщень впливає ряд факторів, до яких відносяться рік будівлі, місце розташування, основа будівлі – каркас з монолітних плит або міцного металу, краєвид з вікон, стан комунікацій, як влаштована система кондиціювання й вентиляції та багато іншого.
Чи можна замовити оцінку, якщо об'єкт знаходиться за межами Києва?
Наша компанія має можливість провести оцінку на всій території України. Тому ви можете замовити послугу незалежно від того, де розташовані торговельні приміщення. У такому випадку ви зв'язуєтеся з фахівцем у режимі онлайн, після чого він виконує оцінку та надсилає звіт кур'єрською доставкою.
Чи можна зробити фото об'єкта самостійно?
Для оцінки фахівцю також знадобляться фото торговельних приміщень. Найчастіше він робить їх під час огляду об'єкта. Проте наша компанія також надає клієнтам можливість зробити фото самостійно та надіслати їх на нашу офіційну електронну пошту.