Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • (044) 221-81-75
 • (067) 442-81-75
 • (050) 321-81-75
оцінка квартири

В яких випадках потрібна оцінка квартири?

Точна вартість квартири для більшості наших співгромадян – поняття розмите і непостійне. Ціни на нерухомість змінюються під впливом різних економічних чинників, тому кожному, зацікавленому в продажу квартири, важливо дізнатися точну вартість нерухомості.

Оцінити свою квартиру потрібно нетільки, якщо ви плануете оформити операцію про продаж, а й у таких випадках:

 • Будь-які комерційні операції з нерухомістю;
 • Страхування і визначення точної страхової суми;
 • Подача документів на кредит (оформлення заставної суми);
 • Майнові спори;
 • Встановлення розміру матеріальних збитків;
 • Визначення орендної ставки.

Оцінка вартості квартири може проводитися за рішенням суду, з метою захисту інтересів власника.

Серед учасників ринку затребувана не тільки оцінка квартири для продажу, а й у разі дарування майна. Якщо квартира передається не у спадок, а оформляється по дарчим, на цю нерухомість необхідно сплатити податок. У цих випадках оцінка вартості квартири особливо актуальна, оскільки відсоток податку (від 5% до 15%) розраховується виходячи з ціни, сформованої в звіті.

Важливо пам’ятати про те, що звільняються від сплати фіксованого відсотка в державну казну родичі першого ступеня: батьки, подружжя, діти чоловіка або дружини, усиновлені діти дарувальника.

Заплатити податок від вартості майна в розмірі 5% потрібно тим, хто не доводиться дарувальникові родичами першого ступеня або взагалі не перебуває з ним у родинних стосунках.

Схожі правила сплати податків діють і стосовно успадкованого майна: нічого не платять родичі першого ступеня споріднення, 5% податку повинні сплатити родичі всіх рівнів спорідненості, крім першої, а також особи, які не перебувають у родинних зв’язках зі спадкодавцем. З початку 2017 року законодавством введені зміни, згідно з якими від сплати 5% податку звільняються спадкоємці другого ступеня споріднення.

Якщо вам потрібно сплатити податок на спадщину або дароване майно, вкрай важливо вибрати правильного оцінювача. Адже від ціни квартири, сформованої за підсумками оцінювання, буде залежати сума податку, яку ви заплатите.

Основні нюанси проведення оцінки квартири

Для проведення експертизи ринкової вартості об’єкта, необхідний мінімальний пакет документів:

 • Копія документа, що підтверджує право власності (договір купівлі-продажу, договір дарування);
 • Копія технічного паспорта БТІ;
 • Копії паспорта та ІПН замовника.

Процедура експертизи нерухомості може змінюватися, в залежності від об’єкта, але загальний алгоритм виглядає таким чином:

 • Попереднє ознайомлення з об’єктом;
 • Укладення договору з замовником;
 • Огляд об’єкта та збір документації;
 • Визначення ринкової вартості нерухомості та формування звіту. По підсумками оцінювання експерт складає звіт, що містить близько 50 сторінок. Оформлення звіту регламентується законодавчими нормами. Зокрема, звіт повинен бути точним, не допускати неоднозначних тлумачень, формулювання не повинні вводити в оману. У звіті обов’язково зазначаються відомості, необхідні для повного тлумачення результатів оцінки.

Для складання точного і об’єктивного звіту оцінювачем враховуються всі фактори, зокрема, розташування об’єкта, інфраструктура і транспортна сітка району, стан всіх кімнат і вузлів, поверховість. Також враховується стан документації (юридична грамотність, наявність всіх паперів).

Отримати якісний і об’єктивний звіт за підсумками оцінювання квартири ви можете в компанії «Парето» – наші експерти з радістю допоможуть вам з цією послугою. Оформіть заявку або задайте ваші запитання на нашому сайті.

Рейтинг 4.5 на основі 61  ответов

Додати коментар

схожі статті


термін оцінки
Термін проведення оцінки нерухомості
номінальна вартість
Визначення номінальної вартості. Номінальна вартість акцій та її вплив
d39fe42d7745cf49d8a4425cfc861d28
Оцінка нерухомості при продажу: які особливості слід знати сьогодні
Оцінка майна
Державна концепція розвитку оціночної діяльності. Що станеться з процедурою оцінювання майна?
Ринкова вартість
Що таке ринкова вартість? Та як її прорахувати?