оцінювання майна

ОЦІНЮВАННЯ МАЙНА ТА ВСТАНОВЛЕННЯ ЇЇ ВАРТОСТІ ПІД ЧАС ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ

Пандемія коронавірусу принесла за собою не дуже очікувану економічну кризу. Карантинні заходи залишили свої відбитки майже на всіх сферах життєдіяльності. Це підштовхнуло суспільство до нових змін, а також до вирішення ситуації методами, які раніше вважалися безглуздими.

Проведення оцінювання майна та майнових прав не є винятком у даній ситуації та також стало учасником багатьох змін. Зокрема, у сфері оцінювання зміни доторкнулися й до самого процесу надання послуг.

Що ж насправді відбувається сьогодні зі сферою оцінювання?

Оцінка комерційної та житлової нерухомості, а також оцінка автотранспорту – ці направлення найбільш вимагають уваги. Через те, що сьогодні відбувається невизначена динаміка вартості різних об’єктів, постає питання щодо їх постійної переоцінки.

Крім того, ще одним важливим питанням є те, що через загальносвітову кризу іноземні інвестиції тимчасово не надходять до країни. Таким чином, банки зменшили надання кредитів, а отже й зменшився попит на оціночні послуги, які обумовлені заставою майна під кредитування. 

Проте з іншого боку збільшився ріст оціночних послуг серед тієї категорії клієнтів, яким раніше банки видавали кредити без необхідності оформлення майна в якості застави. Сьогодні ж оформлення даної процедури є обов’язковою в будь-якому випадку.

Яку Постанову Правління Національного банку України було прийнято в травні місяці?

Цікаво, що 19 травня 2020 року була прийнята Постанова Правління Національного банку України №65 «Про затвердження Положення про здійснення банками фінансового моніторингу». У цьому документі проведення оцінки в банківській сфері набирає більш ширшого змісту. Що це означає?

Усі нормативно-правові акти та стандарти, що регулюють ринкові відносини та встановлюють певні умови та правила як українського, так і міжнародного значення розраховані на їх застосування під час стабільної економічної ситуації. Сучасна динаміка, яку не можна прогнозувати, викликає нові вимоги та встановлює нові умови. Це призводить до того, що підприємства вимушені постійно модернізувати процес надання послуг у сфері оцінювання, а також контролювати їх технологічний стан. 

Насправді, відповідати усім необхідним умовам здатні лише великі авторитетні оціночні компанії, можливості яких дозволяють вчасно та якісно реагувати на надзвичайні ситуації в економіці. У такому випадку відбувається загальне зниження усієї ділової сфери діяльності, від чого обсяги роботи в оцінювачів суттєво не змінилися. Проте виникає інша необхідність – треба залучати експертів, які мають більший рівень знань, а також великі навички щодо практичного досвіду.

Таким чином, коли виникає необхідність у проведенні оцінювання, звертайте увагу на статус та авторитет компанії. Обираючи компанію з гарною характеристикою, ви гарантуєте собі професійну оцінку. 

Було цікаво? Дізнайтеся, для чого та як проходить переоцінка основних засобів МСФЗ.

Рейтинг 4.5 на основі 66  ответов

Додати коментар

схожі статті


Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання
Витратний підхід до оцінки вартості машин та обладнання
Оцінка авто на митниці
Оцінка авто на митниці
Оцінка нерухомості кейс
Кейс: «Оцінка нерухомості з метою надання інвесторам даних про витрати”
Оцінка вартості повітряних суден в Україні
Оцінка вартості повітряних суден в Україні
нематеріальні активи та інтелектуальна власність
Оцінка нематеріальних активів та інтелектуальної власності