Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Оцінка банку як бізнесу

Оцінка банку як бізнесу

Банківська сфера сектор економіки, котрий зараз розвивається найбільш динамічно, а також ця сфера найчутливіша до змін в економіці.

Для чого проводиться оцінка банку?

Аналіз діяльності і подальша оцінка банку є індикатором надійності і показником конкурентоспроможності фінансової установи. Для будь-якого банку, як для державного, так і для комерційного, позитивний висновок про його фінансове становище – це підвищена привабливість для клієнтів і, як наслідок, підвищення безпосередньо ефективності.

Пріоритетними тенденціями на ринку фінансових послуг є:

 • Розширення спектру послуг / продуктів;
 • Для споживача спрощений доступ до всіх банківських продуктів / послуг;
 • Збільшення банків як в ході злиття, так і за рахунок успішного власного розвитку.

Оцінка банку може проводитися при купівлі або продажу фінансової установи, злитті декількох банків, при розділі банку власниками або при визначенні заставної вартості.

Також аналіз або оцінка активів банку як бізнесу дозволяє прийняти правильні управлінські рішення, розробити стратегію розвитку.

Оцінка вартості цінних паперів

Активами фінансових установ вважаються об’єкти, в яких розміщені власні або ресурси клієнтів, міжбанківські кредити. Це можуть бути, крім грошових коштів – дорогоцінні камені і метали, цінні папери. Також вкладення в статутні фонди підприємств, об’єкти нерухомості, земля, нематеріальні активи – облігації, акції, векселі.

Оцінка вартості цінних паперів – необхідна процедура під час укладення різних угод. Найпопулярнішими є акції та векселі. На сьогодні існують такі види вартості:

 • Номінальна;
 • Балансова;
 • Курсова;
 • Внутрішня;
 • Ліквідаційна.

Вибір виду вартості цінних паперів залежить від завдань, поставлених перед оцінкою і від конкретної ситуації. Курсова або ринкова вартість паперів, як правило, знаходиться між внутрішньою і ліквідаційною. Якщо фінансова установа стабільна і конкурентоспроможн, тоа ринкова ціна буде максимально наближена до внутрішньої ціни. В основному, пакети цінних паперів вважаються основним об’єктом оцінки під час визначення інвестиційної престижності банку. Стратегічно правильне управління банком передбачає професійну і ретельну оцінку активів. Лише реальне уявлення про ціну коштів, які є в наявності, менеджмент банку зможе прийняти грамотні фінансові рішення.

Рейтинг 4.5 на основі 131  ответов

Додати коментар

схожі статті


vyznachennya vartosti obladnannya 1
Як визначається вартість обладнання, що було у вжитку?
ocinka biznesu
Оцінка підприємства: випадки проведення та переваги для власника
Оцінка вкладу в статутний капітал
Оцінка вкладу в статутний капітал: цілі, фактори, етапи
Оцінка майна що вноситься до статутного капіталу
Оцінка майна, що вноситься до статутного капіталу
Угода M&A
Угоди M&A: види, цілі, ризики та ситуація в Україні