Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Оцінка облігацій з нульовим купоном

Оцінка облігацій з нульовим купоном

Часто задається питанням про те, а чим відрізняються облігації з нульовим купоном (безкупонні) від купонних облігацій. Перший тип не зобов’язує періодично виплачувати відсотки. Це пов’язано з тим, що дохід від них – це різниця між двома вартостями: покупки і погашення. Такі облігації виставляються на ринок з певним дисконтом. Таким чином, ринкова ціна завжди буде меншою від номіналу.

У цій статті пропонуємо вам розглянути, як же відбувається оцінка облігацій з нульовим купоном. Цікаво? Тоді читайте далі.

Наша компанія постійно виконує оцінку цінних паперів. Однак оцінка облігацій з нульовим купоном вимагає особливого підходу та проведення додаткових процедур. Експерти “Парето” заздалегідь обговорюють з клієнтом всі умови проекту та складають індивідуальний план роботи. Ми завжди підтримуємо зв’язок із замовником, тому ви у будь-який час зможете дізнатися, на якому етапі перебуває оцінка.

Крім того, наші фахівці можуть оцінити не тільки цінні папери, а й весь ваш бізнес. Хочете дізнатися, які переваги надасть вам така процедура? Тоді зверніться до нашого фахівця за безкоштовною консультацією!

Що таке прибутковість довгострокових облігацій з нульовим купоном?

Так як джерело доходу в даному випадку – це певна різниця між вартістю купівлі і номіналом (вартістю погашення), тоді здійснення процедур з даними облігаціями створює потік грошових коштів. Цей потік має свої особливі характеристики, до яких відносяться:

  • вартість покупки (діюча ціна облігації);
  • номінал (майбутня вартість);
  • період погашення.

Як відомо, кожен параметр процедури, що пов’язаний з потоком грошових коштів, може бути визначений, якщо відомі вищезгадані три показники. У більшості випадків номінал облігації є відомим (або обраховується як 100%). Тоді для здійснення розрахунку прибутковості процедури нам потрібно встановити лише дві характеристики – вартість покупки і період погашення.

Скільки коштує безкупонна облігація?

Процедура розрахунку розміру вартості облігацій з нульовим купоном полягає у встановленні чинного показника потоку грошових коштів, використовуючи дані про номінал (N), процентну ставку (r), період погашення (n). Припустимо r = YTM. З огляду на вищезазначене, розрахувати ціну подібного зобов’язання ми зможемо за такою формулою:

P = N / (1 + YTM) n

Так як показник номіналу завжди прирівняється до 100%, то ми отримуємо:

K = 100 / (1 + YTM) n

Давайте вирішимо приклад.’ Скільки треба заплатити інвестору за облігацію з нульовим купоном, якщо номінал прирівнюється до 1000,00, погашення здійсниться через 3 роки, а необхідний показник прибутковості становить 4,4%?

1000 / (1 + 0,044) 3 = 878,80.

На основі зазначених формул можна зробити висновок, що вартість облігації обернено пропорційна ринковій ставці і періоду погашення. При цьому дюрація облігації завжди прирівнюється періоду погашення, тобто розраховується за формулою:

D = n

Безкупонні облігації цікавлять інвесторів, які здійснюють процедури з чітко встановленими часовими межами.

Процес автоматизації аналізу безкупонних облігацій

На жаль, в ППП EXCEL не існує особливих формул і засобів для здійснення аналізу довгострокових облігацій з нульовим купоном. Однак, якщо встановити такі характеристики, як курсова вартість і прибутковість до погашення, можна скористатися вищезгаданими формулами.

Пропонуємо проаналізувати рівень працездатності, застосовуючи один із прикладів.

Отже, існує варіант, який полягає в придбанні восьмирічної облігації з нульовим купоном, яка має номінал в 1000,00, а період її погашення – 18.04.99. Курсова ціна облігації (в момент придбання – 18.04.97) прирівнюється до 85,20. Необхідний показник прибутковості – 6%. Давайте визначимо необхідність і доцільність придбання цінних паперів.

Виконавши розрахунки відповідно до формул, ми отримаємо, що прибутковість до погашення цінних паперів становитиме 8,34%. Також вартість облігації, яка відповідає необхідному показнику прибутковості, встановлена ​​в розмірі 89,00, а це на 3,80 більше, ніж курсова вартість. Що ми отримуємо з цього? Здійснення процедури дасть можливість отримати додатковий дохід в розмірі 3,80 на 100 одиниць номіналу. Показник абсолютного прибутку після моменту погашення цінних паперів становитиме 14,80 відносно 100 одиниць номіналу.

Тепер давайте внесемо якісь зміни в умову. Прибутковість щодо погашення прирівнюється до показника 8,34%, а необхідна норма складає 6%. Необхідно встановити, за якою вартістю купили дану облігацію.

У разі, коли період часу (від моменту покупки до погашення цінного паперу) складається з певної кількості років, підрахувати головні показники аналогічних процедур можна буде за вищевказаним принципом. При цьому важливо пам’ятати, що дві такі характеристики, як вартість покупки і номінал, завжди необхідно записувати з різними знаками.

Було корисно? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, які податки необхідно платити при укладанні договору купівлі-продажу в 2020 році.

Рейтинг 4.5 на основі 201  ответов

Додати коментар

схожі статті