Особливості подання податкової звітності по постійних представництв

Особливості подання податкової звітності по постійних представництв

Український бізнес почав підготовку до здачі звітів по постійних представництвах (ПП) в рамках трансфертного ціноутворення. В принципі, до закінчення першої звітної компанії ще довго – вона закінчиться тільки 1.10.2019. Однак, більшість компаній вже почало підготовку до даного процесу, і у них накопичилося безліч питань до податкових органів.

Що ж чекає бізнес внаслідок посилення боротьби з розмиванням податкової бази?

  • Перерахування страхових виплат між ПП і нерезидентом;
  • Реалізація договору отримання продавцем ЦП;
  • Методології виявлення прибутку ПП відповідно до статті 39 Податкового кодексу України;
  • Перерахування коштів та оподаткування доходів від реалізації авіаперевезень.

Узагальнивши дані роз’яснення, можна сформулювати кілька основних підходів та порад.

  1. Так як ПП для цілей оподаткування порівнюються зі звичайними платниками податків, то прибуток, отриманий від нерезидента – основного підприємства, і від резидентів України на користь ПП відповідно до господарськими договорами за надання товарів і послуг, відображаються відповідно до правил бух. обліку при виявленні фінансового результату до оподаткування і об’єкта оподаткування податком на прибуток в загальному порядку.
  2. Якщо не можна визначити за допомогою прямого підрахунку прибутку, отриманого нерезидентами з джерелом його походження в нашій країні, дохід, який піддається оподаткуванню, визначається контролюючими органами відповідно до правил, прописаними в статті 141 Податкового кодексу.
  3. Беручи до уваги принцип окремої податкової правосуб’єктності ПП, для цілей оподаткування значимо виконувати аналіз не тільки юридичний аналіз його відносин з нерезидентом. Потрібно ще аналізувати відносини, які були б у такого нерезидента з урядом тоді, коли постійне представництво являло собою окрему особу, яка не залежить від нерезидента.
  4. При визначення обсягу доходу ПП, який оподатковується, варто брати до уваги положення Конвенції стосовно уникнення подвійного оподаткування між нашою країною та відповідною державою нерезидента.

Також, варто відзначити, що в роз’ясненнях, які дала ДФС немає конкретних порад щодо певних операцій ПП до контрольованих та обліку їх при розрахунку обсягу контрольованих операцій. Службовці ДФС відзначають, що кожен окремий випадок повинен розглядатися, з огляду на договірні умови, зобов’язання вчинення певних господарських операцій і всіх основних документів, оформленням яких вони супроводжувалися.

Рейтинг 4.5 на основі 89  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка вкладу в статутний капітал
Оцінка вкладу в статутний капітал: цілі, фактори, етапи
Оцінка майна що вноситься до статутного капіталу
Оцінка майна, що вноситься до статутного капіталу
Угода M&A
Угоди M&A: види, цілі, ризики та ситуація в Україні
оцінка бізнесу
Витратний підхід в оцінці бізнесу
малий бізнес
Оцінка вартості малого бізнесу і методи оцінки