Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
yak zniziti rinkovu vartist neruhomosti ta ne porushiti zakonodavstvo

Як знизити ринкову вартість нерухомості та не порушити законодавство?

Багато хто знає, що з 1 липня цього року почала діяти єдина база звітів про оцінку. Її перевага – це можливість власників майна провести оцінку самостійно та безкоштовно. Система автоматично вираховує вартість, використовуючи конкретні фактори та показники.

Проте є й свої недоліки. По-перше, така оцінка діє лише 30 календарних днів, у той час як звіт про оцінку, виконаний суб’єктом оціночної діяльності (експертом-оцінювачем) діє 6 місяців. По-друге, власники не завжди погоджуються з результатами, що пропонує електронна система.

Згідно з правилами використання єдиної бази, власник майна може звернутися за оцінкою до незалежного оцінювача, якщо його не влаштовує вартість, що розрахована системою. Цікаво, що якщо результат оцінки експерта відрізняється від результату автоматичної системи більше ніж на 20%, то такий звіт про оцінку буде недійсним.

У такому випадку, власник нерухомості має право звернутися з заявою до ФДМУ. Проте необхідно відмітити, що ця процедура не буде швидкою, а вам доведеться витратити багато зусиль.

Саме тому завчасно проаналізуйте ситуацію та прийміть правильне рішення.

Наведемо приклад, чому послуги оцінювача будуть якіснішими та вигіднішими, ніж оцінка в єдиній базі.

Чернігівська область, селище міського типу. Тут розташована земельна ділянка сільськогосподарського призначення, яка має загальну площу 2 га. Єдина база даних розрахувала вартість нерухомості та встановила показник у 6 мільйонів гривень. Таким чином сума податку становитиме 450 тисяч гривень. У свою чергу, експерт встановив вартість у розмірі 120 тисяч гривень, а це – 9 тисяч гривень податку.

Якщо вам необхідна консультація спеціалістів з питань оцінки, залиште заявку на нашій офіційній сторінці, та незабаром з вами зв’яжеться експерт!

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які зміни відбулися в оподаткуванні нерухомості.

Рейтинг 4.5 на основі 49  ответов

Додати коментар

схожі статті


inflyacziya u 2022 roczi chogo ochikuvati
Інфляція у 2022 році: чого очікувати?
cena i kachestvo stoit li ekonomit na uslugax po ocenke
Ціна та якість: чи варто економити на послугах з оцінки?
novye izmeneniya v nalogooblozhenii nedvizhimosti
Нові зміни в оподаткуванні нерухомості
normy dstu
Новий ДСТУ – нове оформлення документів