Для чого потрібна оцінка основних засобів

Для чого потрібна оцінка основних засобів?

Основною особливістю виконання оцінювання основних засобів виступає те, що до складу цієї оцінки може входити майно будь-якого типу, у тому числі нерухомість, автотранспорт, устаткування, цінні папери і багато чого іншого. У нашому випадку, оцінка проводиться для кожного з об’єктів окремо. Крім того, для кожного з об’єктів використовуються свої процедури і підходи.

Виходячи з існування великої кількості основних засобів, їх оцінка припускає виникнення багатьох труднощів. Що стосується ціни і періоду проведення оцінки – вони також різняться залежно від великої кількості особливостей кожного конкретного виду об’єкту оцінювання. Що ж саме впливає на ці критерії оцінки, давайте розбиратися.

Навіщо проводити оцінку основних засобів?

Перед тим, як прийняти рішення про того, хто проводитиме оцінку – слід визначитися з вартістю цих послуг. Але, у багатьох випадках такий критерій може стати і другорядним. Серед найбільш значимих критеріїв, які роблять вплив на вартість і складність оцінки ОС компанії, виступає мета, заради якої така оцінка виконується.

Тому, можна виділити наступні напрями:

  • Списання або ж продаж майна;
  • Пред’явлення в суді;
  • Запорука або страховка;
  • Відповідність бухгалтерського обліку міжнародним стандартам.

Саме тому, варто дуже відповідально підбирати компанію-оцінювача, для того, щоб отримати якісний результат і не зіткнутися з проблемами.

Хто повинен проводити оцінку ОС?

Краще всього довірити оцінку перевіреній компанії-оцінювачам, які досить давно працюють на ринку, і мають гарну репутацію. Для того, щоб зробити правильний вибір, при виборі компанії зверніть свою увагу на наступні важливі особливості:

  • Існування дозвільної документації на оцінювальну діяльність;
  • Наявність перевіреної клієнтської бази;
  • Середньоринкова вартість послуг.

Якщо Ви знаходитеся у пошуках перевіреної компанії по оцінці основних засобів, тоді зверніть свою увагу на компанію “Парето”. За більш ніж 9 років існування на ринку, компанія успішно виконала більше 2500 проектів. Крім того, справжні фахівці своєї справи пропонують виключно індивідуальні рішення для кожного свого клієнта і завжди дотримуються принципу конфіденційності.

Рейтинг 4.5 на основі 160  ответов

Додати коментар

схожі статті


переоцінка залишкової вартості
Залишкова вартість основних засобів
Основні засоби і нематеріальні активи
Основні засоби і нематеріальні активи: особливості та правила
Балансова вартість активів
Балансова вартість активів: що це таке і як розрахувати?
Дооцінка ОЗ
Дооцінка основних засобів в Україні
оцінка мсфз
Оцінка основних засобів МСФЗ (Міжнародних стандартів фінансової звітності)