Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Оцінка майна та обладнання для підприємства

Кейс: “Оцінка майна та обладнання для підприємства з Черкас”

ЗАМОВНИК:

Клієнт звернувся з питанням оцінки майна нежилого приміщення складського комплексу загальною площею 17016,88 кв.м. та обладнання згідно наданого переліку, що розташоване на земельній ділянці площею 0,9679 га в м. Черкаси.

Об’єктом оцінки є будівля складського комплексу загальною площею 16675,8 кв.м, обладнання згідно наданого переліку, що розташовані на земельній ділянці площею 0,9679 га в м. Черкаси. 

ЗАВДАННЯ:

Метою оцінки є  визначення вартості для укладання договору застави/іпотеки. 

ХІД ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ:

Фахівцями нашої компанії була визначена ринкова вартість об’єкта оцінки – складського комплексу, трансформаторної підстанції.

Які стандарти оцінки?

Проведення  незалежної оцінки майна регулюється положенням Закону України  «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», нормативними актами Фонду державного майна України. У випадках не врегульованих законодавством, незалежна оцінка проводиться на основі принципів та правил, визначених міжнародними стандартами оцінки (IVS).

Для незалежної оцінки майна у відповідності до вимог Методики оцінки вартості майна використовуються такі основні методичні підходи:

  •     витратний (майновий) підхід;
  •     дохідний підхід, що базується на капіталізації доходів (пряма капіталізація доходу або дисконтування майбутніх грошових потоків);
  •     порівняльний підхід.

При виборі методичних підходів Оцінювач нашої компанії керувався метою оцінки, видом вартості за наявності достовірних інформаційних джерел для її проведення.

Оцінювач використовував витратний підхід.

Витратний підхід заснований на принципі заміщення, відповідно до якого передбачається, що ніхто з раціонально мислячих людей не заплатить за даний об’єкт більше тієї суми, яку він може втратити для придбання іншого об’єкта з однаковою корисністю.

Витратний підхід базується на визначенні відновної  вартості: грошової необхідності для виробництва точної копії машин і механізмів, – або вартості заміщення: вартості нових виробів, що мають таку ж чи еквівалентну придатність, але з нових матеріалів, з новим дизайном нових стандартів і новою вартістю робочої сили.  

Обґрунтування прийнятих підходів

Оцінка проводиться із застосуванням бази, що відповідає ринковій вартості. Вибір бази оцінки залежить від мети, з якою проводиться оцінка майна, його особливостей, а також нормативних вимог.

Оцінка майна з метою продажу проводиться з урахуванням того, що:

  • вартість активу дорівнює його ринковій вартості у разі можливості її визначення впорядку, встановленому національними стандартами та МСО-2017;
  • вартість активу, який може бути віднесено до спеціалізованого майна, майна спеціального призначення, або спеціальної конструкції, дорівнює його залишковій вартості заміщення (відтворення).

Як було зазначено, до складу об’єкту оцінки входять будівля складського комплексу, трансформаторної підстанції  загальною площею 16675,8 кв. м, будівля корпусу № 3 (модуль), загальною площею 1723,3 кв. м, 15 одиниць обладнання, яке є спеціалізованим – тобто такими, що використовується для забезпечення певного виробничого процесу та не можуть бути перепрофільованими (зі зміною функціонального призначення) й продані окремо без заподіяння збитку основній діяльності виробничого комплексу. Крім того, до спеціалізованого майна відносяться активи з обмеженим ринком, через їхню спеціалізацію (по конструктивному, хімічному, технологічному, санітарно-оздоблювальному рішенню, функціональному призначенню або інших параметрах). 

Враховуючи мету проведення незалежної оцінки і те, що об’єкт оцінки використовується власником і не надається в оренду, дохідний підхід при оцінці даного об’єкта Оцінювачем не застосовувався.

Для визначення величини ринкової вартості об’єкту оцінки – індивідуально визначених основних засобів – матеріально-технічних ресурсів ТОВ «1» оцінювач вважає за доцільне застосувати методи (в рамках загальновизнаних підходів), які найбільш відповідають проблемі визначення ринкової вартості спеціалізованої нерухомості, обладнання та устаткування, а саме витратний (за методом заміщення (відтворення)) підхід, який і застосовується  при подальших розрахунках.

Результат:

Клієнт отримав детальний звіт стосовно оцінки майна нежилого приміщення складського комплексу в м. Черкаси.

Рейтинг 4.5 на основі 151  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs oczinka litaka cessna 172m 2
Кейс: “Оцінка літака CESSNA 172M”
kejs ocenka vsex dolej uchastnikov ooo s celyu kupli prodazhi
Кейс: “Оцінка всіх часток учасників ТОВ з метою купівлі-продажу”
pexels photo 8297652
Кейс: “Оцінка земельних ділянок та магазинів у Київській області одного з національних операторів роздрібної торгівлі”
kejs-oczinka-osnovnih-zasobiv-prat-zavod-fregat-dlya-czilej-buhgalterskogo-obliku
Кейс: “Оцінка основних засобів ПрАТ” Завод “Фрегат” для цілей бухгалтерського обліку “
kejs opredelenie rynochnoj stoimosti odnoj imennoj akcii s celyu vypolneniya trebovanij zakonodatelstva
Кейс: «Визначення ринкової вартості однієї іменної акції з метою виконання вимог законодавства»