Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • (044) 221-81-75
  • (067) 442-81-75
  • (050) 321-81-75
оцінка майнових прав

Кейс – Оцінка майнових прав вимоги за кредитними договорами

Один з цікавих кейсів «Парето» – оцінка майнових прав вимог для фінансової компанії. Переуступка прав вимоги – це складна частина бізнесу, адже тут високі ризики недоотримання прибутку, а причиною прорахунку може бути некомпетентна оцінка на початковій стадії справи. Однак оцінювачі «Парето» проводять самий ретельний аналіз, тому оцінка виходить достовірної, а ризики – під контролем.

Ключові моменти кейса

Фінансова компанія замовила послугу оцінки пакета майнових прав вимог і підсумковий звіт, щоб провести процедуру переуступки 196 кредитних договорів за профілем клієнта.

Для роботи оцінювачів Замовник надав, серед інших, такі документи:

  • Реєстр позичальників за кредитним профілем компанії
  • Договір про переуступку прав вимоги
  • Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Укладення договору про переуступку майнових прав вимог неможливо без правдивої оцінки всіх кредитних договорів. Важливий крок полягав в підборі методики оцінки. Кінцевою метою було складання звіту для Замовника, який він міг би використовувати при укладанні Договору про переуступку прав.

Ризики по даним вимогам – це висока ймовірність того, що кредит не буде погашений або буде, але не в повній мірі.

При оцінці майнових прав за кредитними договорами можуть бути використані всі оціночні підходи.

Вибір методу для оцінки об’єктів

Цікаво, що кредитні зобов’язання є майновим правом, не схильним до фізичного зносу. Єдиним фактором тут буде термін позовної давності, тому витратний підхід зводиться до обробки і класифікації Реєстру боржників та відсіювання прострочених кредитів. Що стосується порівняльного підходу, то тут оцінка заходить в глухий кут, бо неможливо порівняти існуючі кредитні зобов’язання з аналогічними ринковими – інформація такого характеру закрита для доступу і не надається для ознайомлення ні за яких обставин, крім передбачених законом.

Таким чином, оцінювачі «Парето» після аналізу ситуації прийшли до висновку, що тільки дохідний підхід може дати результат, на який розраховує Замовник. У даній ситуації дохід і вартість такого об’єкта, як кредитні зобов’язання платника позики, можна порівняти, і їх оцінка ґрунтується на очікуваній економічній вигоді від виплат позичальником відсотків, штрафів і пені, а також тіла кредиту в повному обсязі.

Хід визначення вартості об’єктів дохідним підходом:

  • Прогноз графіка очікуваних платежів від користувачів кредитів
  • Розрахунок ринкової ставки дисконту
  • Розрахунок ймовірності виконання позичальником своїх зобов’язань з юридичної та економічної точки зору
  • Розрахунок ринкової вартості об’єктів дохідним підходом

Процентна ставка дисконту використовується в даному кейсі, оскільки відображає вплив ризиків при переуступку майнових прав. Процедура дисконтування передбачає перетворення майбутніх грошових потоків в поточну вартість шляхом перерахунку за відповідною ставкою дисконту грошових потоків по кожному з майбутніх періодів.

По завершенні проекту оцінки в обумовлений з Замовником термін йому був наданий Звіт про оцінку майнових прав вимог за кредитними договорами згідно з реєстром позичальників клієнта.

Компанія «Парето» з усією відповідальністю, як і в кожному випадку, поставилася до проекту, виконавши його в повній відповідності з вимогами Замовника. Позитивні відгуки і вдячність фінансової компанії, що отримала своє замовлення вчасно і в повному обсязі, доповнили послужний список наших професіоналів. Звернутися за допомогою до наших оцінювачам можна, використовуючи форму для зв’язку на сайті «Парето».

Рейтинг 4.5 на основі 168  ответов

Додати коментар

схожі статті


Кейс: “Оцінка нежитлової будівлі”
Кейс: “Оцінка гаража для ПАТ “Київ-Дніпровський ПІДПРИЄМСТВО “”
Кейс: “Оцінка обладнання для Житомирського обласного центру зайнятості”
Кейс: “Оцінка баштових кранів для ВАТ”
Кейс: “Оцінка обладнання для ТОВ “Христ””