Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
keys otsinka

Кейс: «Оцінка знаків для товарів і послуг»

Формулювання «оцінка знаків для товарів і послуг» можна вважати не зовсім повним. Мова йде не тільки про вартість товарного знака, а й про права на нього. Визначити, кому належать права на товарний знак, часто є головним завданням експерта-оцінювача.

Методи оцінки товарного знака

Оцінка знаків для товарів і послуг означає використання оцінювачами всіх наявних методів.

 1. Витратний метод: дозволяє визначити обсяг витрат на розробку товарного знака, його правову охорону та просування. Отримані результати можна розглядати тільки в сукупності з іншими, оскільки реальна вартість популярного товарного знака значно перевищує витрати на його створення, охорону та популяризацію.
 2. Порівняльний метод: використання даних про продаж аналогічних товарних знаків, але таку інформацію компанії вважають краще не поширювати. Тому в цьому методі оцінювачі часто обмежені.
 3. Прибутковий метод: розрахунок доходу, який може принести використання товарного знака в майбутньому. Йдеться про прогнози. Для того щоб прогноз виявився найточнішим, знадобиться великий обсяг статистичної інформації про становище цього товарного знака на ринку, про обсяги продажів продукції з ним і прибутку в минулі періоди, динаміку й тенденції збільшення продажів та ін.

Кейс: оцінка знаків для товарів і послуг (4 одиниці)

ЗАМОВНИК: Фінансова компанія (ринок мікрокредитування).

МЕТА ОЦІНКИ: Визначення обсягу ліцензійного платежу.

НЮАНСИ: Різний ступінь використання компанією декількох знаків для товарів і послуг (4 одиниці).

ОБМЕЖЕННЯ: Відсутність у відкритому доступі достовірної інформації щодо об’єктів порівняння, що наклало обмеження на використання методів у рамках порівняльного підходу.

МЕТОДИ ОЦІНКИ: Прибутковий підхід, метод роялті.

РІШЕННЯ ПОСТАВЛЕНОГО ЗАВДАННЯ: Для вирішення завдання оцінювачеві необхідно було виділити дохід, що припадає на всі торгові марки та на кожну з оцінюваних.

ЩО ОТРИМАВ КЛІЄНТ: Звіт про оцінку, складений відповідно до національних стандартів оцінки.

Які документи надав клієнт для оцінки товарного знака

 • Свідоцтво про реєстрацію товарного знака.
 • Витрати на розробку, просування та рекламу знака за період його дії (по роках). А також короткий опис основних проведених заходів.
 • Опис продукції, маркованої даним знаком, її конкурентоспроможність за ціною і якістю, приблизна частка продукції на ринку.
 • Обсяг продажів, отриманий прибуток за останні 3-5 років.
 • Бізнес-план комерційного використання торгової марки (сучасний стан, основні тенденції розвитку й очікувані темпи зростання сегмента ринку в найближчі роки, прогноз продажів і прибутку в майбутні 3-5 роки, необхідні інвестиції тощо).

Оцінювачі компанії Парето виконують всі види економічних експертиз і оцінок. Для проведення оцінки торгової марки необхідно надати експертам відповідний пакет документів. Які саме документи будуть потрібні в вашому випадку для проведення оцінки, наші фахівці зазначать на попередній консультації, а також вкажуть терміни та вартість проведення робіт.

Рейтинг 4.5 на основі 226  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs nezalezhna oczinka buksira
Кейс: «Незалежна оцінка буксира»
kejs oczinka majnovih prav intelektualnoyi vlasnosti
Кейс: «Оцінка майнових прав інтелектуальної власності»
kejs oczinka litaka cessna 172m 2
Кейс: “Оцінка літака CESSNA 172M”
kejs ocenka vsex dolej uchastnikov ooo s celyu kupli prodazhi
Кейс: “Оцінка всіх часток учасників ТОВ з метою купівлі-продажу”
pexels photo 8297652
Кейс: “Оцінка земельних ділянок та магазинів у Київській області одного з національних операторів роздрібної торгівлі”