Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Класифікація та оцінка інвестиційних сертифікатів

Класифікація та оцінка інвестиційних сертифікатів

Примножити свій капітал мріє кожна людина. Існує багато способів вкладення грошей, які будуть приносити прибуток. З цією метою компанією з управління активів (КУА) створені інвестиційні сертифікати. Населення і підприємства добровільно передають гроші в борг пайовому фонду, отримуючи в подальшому з них дохід. Фінансові вкладення такого виду, це надійний спосіб інвестування для великих і дрібних вкладників.

Класифікація

Інвестиційний сертифікат (Investment Certificate) – цінні папери, підготовлені компанією. Пайовик розміщує власні кошти, натомість на придбання документа. Він підтверджує право власності та отримання дивідендів (для закритого фонду).

По виду діяльності він підрозділяється на категорії:

  • відкритого типу – передбачено викуп активів на вимогу учасників;
  • інтервального типу – КУА здійснює викуп сертифікатів протягом певного періоду;
  • закритого типу – пайовик отримує високі дивіденди, але рішення щодо викупу активів компанія залишає за собою.

Формуватися інститут спільного інвестування може на певний період – «терміновий». Термін діяльності вказується в регламенті. ІСІ закритого типу можуть ставитися тільки до категорії «терміновий». Діяльність «безстрокового» виду формується на невизначений період. Залежно від категорії залежить термін викупу документа, встановлюється він при оформленні.

Учасники пайового фонду

Власник сертифіката автоматично стає учасником пайового фонду. Всі цінні папери КУА іменні, вони оформляються на конкретну людину або підприємство по пред’явленню необхідних документів. Після укладення договору на придбання сертифіката, оплата вноситься протягом трьох днів, і сума зараховується на рахунок інвестора. Оцінка цінних паперів КУА залежить від суми фонду і числа пайовиків. Визначається вона шляхом розподілу цих показників на день розрахунку.

Видача сертифікатів для кожного пайовика не обмежується, тому при здачі вказується кількість в заявці. Пайовик при викупі активів отримує суму, яка буде зарахована на його рахунок при оформленні договору.

На всіх учасників фонду поширюються рівні права. Компанія, що реалізує цінні папери, не може здійснювати їх викуп. Дивіденди на сертифікати відкритого та інтервального вигляду не нараховуються. Облік випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду ведеться в проспекті емісії.

Інвестиційний сертифікат – важливий документ для учасників пайового фонду. Тому необхідно дуже уважно ставиться до його оцінки. Якщо у вас немає часу, сил і знань для того, щоб займатися цією процедурою, тоді радимо вам звернутися за професійною допомогою до експерта-оцінювача.

Наша компанія спеціалізується з усіх напрямів оцінки, у тому числі й інвестиційних сертифікатів. Наш досвід роботи становить 10 років, а команда змогла виконати за цей час 12 500 успішних оцінок. Залишилися питання? Тоді зверніться за консультацією до фахівців “Парето”!

Рейтинг 4.5 на основі 217  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»
оцінка акцій для нотаріуса
Оцінка акцій для нотаріуса