
Криза йде, а інфляція росте: яка ситуація в Україні?
За офіційними даними Комітету з монетарної політики Національного банку економіка України в процесі виходу з кризи. Однак ситуація не поліпшується, і потрібне введення стимулюючої монетарної політики.
Крім того, члени Комітету звернули увагу на те, що в липні поточного року частково відновилася роздрібна торгівля, зменшилося зниження споживчого імпорту, а також торговельні та промислові плани перейшли на наступний – докарантінний рівень.
Що відбувається з ростом інфляції в Україні?
Останнім часом в Україні спостерігається інфляційне зростання. Це також було відзначено в НБУ. Підвищення вартості на енергоносії на рівні світового ринку, а також повернення в норму колишнього попиту вплинули на різке зростання цін. Саме тому сьогодні експерти прогнозують, що під кінець 2020 року інфляція може досягти показника в 5%.
Яка ситуація з обліковою ставкою?
Аналізуючи вищенаведені факти, комітет НБУ виніс рішення про те, що оптимальним розміром облікової ставки є 6%. Таким чином, буде забезпечено необхідний простір для того, щоб зменшити ставки, що стосуються депозитів і кредитів. Хоча в комітеті також є думки, що дана облікова ставка може вплинути на встановлення помірної інфляції в наступних роках, а саме 2021-2022.
Які рішення були прийняті в комітеті НБУ?
Отже, під час голосування в комітеті думки розділилися наступним чином:
- 7 з 10 представників проголосували за облікову ставку в 6%;
- 3 з 10 – за її зменшення до 5,5%.
Крім того, п’ятеро представників вважають, що до кінця поточного року необхідно залишити ставку в нинішньому показнику, а двоє стверджують, що до кінця 2020 року її потрібно підвищити.
Було цікаво? Читайте також про те, як здійснюється оцінка квартири для іпотеки.
Посада: директор, експерт з оцінки. Досвід роботи 13 років.
Експерт з оцінки бізнесу і нематеріальних активів.
Спеціалізація: Оцінка нерухомих і рухомого майна, а також цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів.

