Оцінка для цілей оподаткування

Оцінка для цілей оподаткування

Чи потрібна оцінка для цілей оподаткування при оформленні нотаріусом спадщини другої черги за законом?

20 жовтня 2014 року в Україні був прийнятий законопроект під номером 1709 VII, в якому були відображені нові положення, що увійшли до законів, що стосуються питань успадкування. Законопроект вступив в дію 1 січня 2016 року. Важливий нюанс – пункти 3 і 4 першого розділу почали діяти ще раніше.

Після вивчення тексту закону, може виникнути питання про необхідність проведення оцінки майна, яке є об’єктом успадкування, і якщо так, то коли потрібно ініціювати процедуру? Йдеться про фінансові заощадження, правах майнового і немайнового типу, майнових цінностях.

У пунктах 3 і 4 першого розділу позначено – якщо майно успадковується, при передачі об’єкта спадкоємцю не потрібно замовляти оцінку. Чого не скажеш про здійснення інших угод, які зачіпають відчуження майнових цінностей. Для них проводити оцінку потрібно в обов’язковому порядку. В іншому випадку угоду можуть визнати незаконною.

Таким чином, можна зробити висновок, що оцінку для оподаткування при оформленні спадщини другої черги, виходячи з чинного українського законодавства, робити не потрібно.

Рейтинг 4.5 на основі 89  ответов

Додати коментар

схожі статті


Відшкодування збитків
Нові зміни до Порядку, який регулює процедуру відшкодування збитків
сквіз-аут
Процедура «SQUEEZE-OUT»: у чому суть?
Вебінар Парето
Вебінар від консалтингової компанії “Парето”: Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності
налог на нерухомість
Формування податку на нерухомість по її оціночній вартості: чи приймуть пропозицію депутатів?
новий реєстр
Об’єднання двох реєстрів – одне з завдань земельної реформи