Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
photodraw.ru 50264

Вебінар “Оцінка вартості активів для МСФЗ”

16 червня ми провели черговий безкоштовний вебінар. Цього разу зустріч була присвячена темі “Особливості оцінки для цілей складання фінансової звітності відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності”. Спікерами були Олег Івченко – директор консалтингової компанії та Юрій Косенко – експерт з оцінки.

Під час виступу були розкриті наступні питання:

 1. Необхідність проведення незалежної оцінки для бухгалтерського обліку
 2. Оцінка справедливої ​​вартості активів для МСФЗ
 3. Оцінювання як прийом бухгалтерського обліку
 4. Підходи для оцінки справедливої ​​вартості
 5. Методологічні підходи під час оцінки справедливої ​​вартості активів для цілей МСФЗ
 6. Методи оцінки вартості

 

Необхідність проведення незалежної оцінки для бухгалтерського обліку

Сьогодні в Україні відбувається поетапна адаптація національних норм оформлення звітності до норм і правил Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Таким чином, у статті 12-1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року компанії, що представляють суспільний інтерес, а також публічні акціонерні товариства та інші окремо визначені за видами діяльності підприємства, оформляють фінансову та консолідовану фінансову звітність згідно до всіх міжнародних стандартів.

Крім того, потрібно згадати про те, що МСФЗ дають можливість зменшити витрати на аудит, адже аудит за МСФЗ проводиться на основі Міжнародних стандартів аудиту (МСА), в яких аналогічно МСФЗ вказані розуміння цілей фінзвітності.

Оцінка справедливої ​​вартості активів для МСФЗ

Основоположним принципом в оцінці для МСФЗ є концепція “fair value” (справедливої ​​вартості). Саме за цією вартістю повинні бути відображені у фінансовій звітності всі активи та зобов’язання. Фактично це ринкова вартість є найбільш ймовірна ціна, за якою актив може бути проданий на відкритому ринку в умовах конкуренції та з урахуванням відповідних термінів експозиції. Але при визначенні цієї вартості відповідно до стандартів МСФЗ, існує ряд особливостей.

Незалежна (експертна) оцінка є важливим інструментом у процесі об’єктивного відображення вартості активів підприємства на його балансі. Закон України «Про оцінку майна», а саме стаття 7 цього Закону, відносить переоцінку майна (активів) для цілей бухгалтерського обліку до обов’язкових видів оцінки. Тобто, при необхідності переоцінки активів для цілей бухобліку та визначення дійсної справедливої ​​(ринкової) вартості, підприємство зобов’язане звернутися до сертифікованих оцінювачів, оскільки будь-яких інших варіантів проведення такої переоцінки законодавством не передбачено.

Крім того, вартісна оцінка в бухгалтерському обліку є загальним вимірником, який дає змогу узагальнити всі господарські факти, явища та процеси.

Оцінювання як прийом бухгалтерського обліку

Положенням (стандартом) «Про бухгалтерський облік та фінансові звіти» підприємствам та організаціям визначені наступні грошові оцінки активів у звітах:

 1. Історичною собівартістю.
 2. Керівництвом поточною собівартістю.
 3. Вартістю реалізації.
 4. Теперішньою вартістю.

Головна мета оцінки справедливої ​​вартості полягає в тому, щоб встановити вартість, по якій виконувалась б стандартна операція з продажу активу або передачі зобов’язання між суб’єктами ринку на момент оцінки за актуальними ринковими умовами.

Також оцінка справедливої ​​вартості вимагає, щоб суб’єкт господарювання визначив все перераховане надалі:

а) певний актив або зобов’язання, яке вважається предметом оцінки (що відповідає його одиниці обліку);

б) для нефінансового активу – базу для оцінки, яка відповідає оцінці (що відповідає його вигідному та кращому використанню);

в) основний (або найсприятливіший) ринок для активу або зобов’язання;

г) метод (методи) оцінки вартості, прийнятний для цієї оцінки, враховуючи наявність даних, на основі яких буде сформована вхідна інформація, яка представляє припущення, що використовуються учасниками ринку, визначаючи вартість активу або зобов’язання, й рівень ієрархії справедливої ​​вартості, до якого відносяться ці початкові дані.

Хочете дізнатися подробиці? Відкривайте повну версію вебінару – експерти роз’яснили кожен пункт і відповіли на всі запитання.

Підходи до оцінки справедливої ​​вартості

При визначенні ринкової та справедливої ​​вартості, відповідно до вимог МСФЗ, практикуються такі основні оціночні підходи:

 • ринковий або порівняльний підхід (market approach);
 • дохідний підхід (income approach);
 • видатковий підхід (cost approach).

Кожен з вищезазначених підходів може бути використаний у формі того чи іншого способу в рамках підходу. Під час оцінки певного активу експерт з оцінки визначає один або декілька методів і підходів, що максимально об’єктивно демонструють вартість конкретного активу (групи активів). Вибір того чи іншого методу (підходу) – це сфера компетенції та професійного досвіду оцінювача, який повинен виходити у своєму виборі з природи та характеру оцінюваного активу, обсягу та наявності ринкової (вхідної) інформації щодо цього активу.

У нашій компанії є досить великий досвід сприяння власникам у вирішенні завдань їх бізнесу, у тому числі для вирішення поточних і перспективних завдань товариств (реорганізація, покупка цінних паперів або часток, сквіз-аут тощо), для отримання банківських кредитів і гарантій , для підтвердження майнового статусу, для розгляду в судових суперечках і багатьох інших питань.

Рейтинг 4.5 на основі 43  ответов

Додати коментар

схожі статті


vebinar ocenka torgovoj marki celi metody i zadachi kotorye reshaet ocenka tm dlya biznesa
Вебінар: “Оцінка торгової марки: цілі, методи та завдання, які вирішує оцінка ТМ для бізнесу”
vebinar ocenka imushhestvennyx prav v tom chisle cennyx bumag dolej v xozyajstvennyx obshhestvax i korporativnyx prav
Вебінар: “Оцінка майнових прав, у тому числі цінних паперів, часток у господарських товариствах і корпоративних прав”
photodraw.ru 19228
Вебінар від консалтингової компанії “Парето”: Оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності