Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
  • 044 221 81 75
  • 067 759 60 80
  • 095 285 11 98
Чому громадянам України заборонено купувати акції корпорації «Майкрософт»

Чому громадянам України заборонено купувати акції корпорації «Майкрософт»?

Вирішити таке важливе питання досить просто. Для цього потрібно було внести деякі корективи до Положення про дозвіл обороту цінних паперів іноземних компаній в Україні. Тепер стало можливим купувати, продавати, дарувати і обмінюватися цінними паперами, але все-таки деякі обмеження все ж існують.

Підвиди варіантів допуску та обігу цінних паперів іноземних емітентів на українському ринку

1 – допуск на територію нашої країни цінних паперів закордонних компаній, які не мають до України жодного відношення. Йдеться про такі компанії як «Гугл», «Майкрософт» та інших іноземних представників. Внесені зміни в рішення комісії до них не відносяться.

2 – коригування торкнулися другого підвиду, в якому йдеться про цінні папери емітентів України, які мають активи в нашій країні. Як правило, це вітчизняні компанії:

  • аграрного спрямування;
  • металургійного сектора;
  • виробництва з видобутку корисних копалин.

Вони мають спеціальні структури на Заході і налагодили випуск цінних паперів за їхніми правилами. Такі документи мають оборот на міжнародних біржах.

Стартом відомих емісій для емітентів України вважається 2005 рік. В цей час розкрився вітчизняний ринок капіталів, сталася мультиплікація вартості на активи і поширилася мода на українських інвесторів. Пік популярності наших емісій припав на 2007 рік, незадовго до кризи, яку відчули по всьому світу. Після цього активність пішла на спад, і практично завмерла в 2013 році, передчуваючи поворот на Захід чи Схід.

Чому виникла заборона на оборот іноземних цінних паперів?

На початку минулого століття в Сполучених Штатах було введено новаторське рішення про заборону на допуск на ринок країни іноземних цінних паперів. Це було зроблено тому, щоб запобігти відтоку власного капіталу за межі країни. Щось схоже спостерігається в Україні. Українські банки заявили про готовність купити цінні папери закордонних емітентів з вітчизняними активами. Випуск депозитарних розписок привів до того, що в українців з’явилася можливість купувати вторинні інструменти, а значить і активи повернуться на батьківщину.

Однак, не все так просто. Отримати інвестиції за такою схемою не вийде, так як папери випущені, і гроші за них виплачені. Для роботи цього каналу необхідний новий випуск на Заході, і тільки потім стане можливим завести актив на український внутрішній ринок.

Рейтинг 4.5 на основі 137  ответов

Додати коментар

схожі статті


Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка облігацій з нульовим купоном
Оцінка акцій для прийняття спадщини
Оцінка акцій для прийняття спадщини в Україні
кейс оцінка іменної акції
КЕЙС: «ОЦІНКА ІМЕННОЇ АКЦІЇ ДЛЯ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА»
цінні папери
КЕЙС: «ОЦІНКА ЦІННИХ ПАПЕРІВ ДЛЯ ПАТ «ПІВНІЧТРАНС»»
оцінка акцій для нотаріуса
Оцінка акцій для нотаріуса