Парето - консалтингова компанія, оцінка майна
 • 044 221 81 75
 • 067 759 60 80
 • 095 285 11 98
Оцінка автомобіля для вступу у спадщину

Кейс – Оцінка автомобіля для вступу у спадщину

Процедура вступу в спадщину – це виснажливий і тривалий процес. Спадкоємцеві необхідно звернутися до нотаріуса, зібрати всі необхідні документи, сплатити мито за спадок. І якщо з нерухомим майном розібратися досить просто, то з автомобілями ситуація інша. Оцінка автомобіля для вступу у спадщину передбачає вибір оцінювальної компанії, збір всіх паперів, поїздки спадкоємця до оцінювачів, пригін авто і витрату грошей.

Кейс – Оцінка автомобіля для вступу у спадщину

Оцінка автомобіля для вступу у спадщину потрібна з однієї простої причині: для вступу в права володіння автомобілем спадкоємець повинен виплатити певну суму – держмито. До нас звернувся клієнт з проханням оцінити автомобіль свого батька, який помер 2 місяці тому. Варто зазначити, що спадщина на автомобіль оформляється після закінчення півроку з дня смерті власника.

Які документи потрібні для оцінки

Перелік документів, наданих клієнтом, виглядає наступним чином:

 1. Особистий паспорт.
 2. Копія свідоцтва про смерть спадкодавця.
 3. Копія свідоцтва про реєстрацію.
 4. Копія ПТС.
 5. Копії довідок про ДТП.
 6. Перелік вироблених ремонтів і замінених деталей і вузлів.

По закінченню укладання договору на проведення оцінки автомобіля для вступу у спадщину ми призначили час для огляду авто. Автомобіль був проаналізований у встановлений термін, були виявлені дефекти, визначено ступінь зносу і пробіг. Всі оцінювальні маніпуляції проводилися в присутності спадкоємця. По закінченню оцінювальної процедури був заповнений акт, засвідчений двома сторонами – оцінювачем і спадкоємцем. Далі ми перейшли до звіту про цінову приналежність автомобіля, складання якого зайняло 2 дні.

Методи оцінки автомобіля для прийняття спадщини

Є три основні методи оцінки авто для спадщини:

 1. Прибутковий.
 2. Витратний.
 3. Порівняльний.

Будь-яка оцінка автомобіля для вступу у спадщину передбачає наявність фотографій авто, перелік нормативних актів і допоміжних інформативних джерел, які використовувалися для з’ясування вартості успадкованого авто. Все це було надано нашим оцінювачам.

Звіт про оцінку

Метод оцінки автомобіля для вступу в спадщину був зазначений фахівцем в звіті з докладними поясненнями до нього. Остаточним підсумком оцінки стало визначення вартості успадкованого авто, де було враховано: стан двигуна і кузова, пробіг, вік, додаткове обладнання, затребуваність автомобільної марки на ринку ВТВ (втрата товарної вартості), середня вартість на подібні авто.

Звіт був зшитий, пронумерований, підтверджений підписом оцінювача, керівника нашої компанії, і наданий в декількох примірниках. Весь процес зайняв 2 дні.


Фахівці компанії “Парето” мають належну освіту (на що є свідчення) та досвід в незалежній оцінювальній діяльності. Проконсультуватися або замовити оцінку автомобіля для вступу в спадщину можна будь-яким зручним способом.

Рейтинг 4.5 на основі 230  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs oczinka litaka cessna 172m 2
Кейс: “Оцінка літака CESSNA 172M”
kejs ocenka vsex dolej uchastnikov ooo s celyu kupli prodazhi
Кейс: “Оцінка всіх часток учасників ТОВ з метою купівлі-продажу”
pexels photo 8297652
Кейс: “Оцінка земельних ділянок та магазинів у Київській області одного з національних операторів роздрібної торгівлі”
kejs-oczinka-osnovnih-zasobiv-prat-zavod-fregat-dlya-czilej-buhgalterskogo-obliku
Кейс: “Оцінка основних засобів ПрАТ” Завод “Фрегат” для цілей бухгалтерського обліку “
kejs opredelenie rynochnoj stoimosti odnoj imennoj akcii s celyu vypolneniya trebovanij zakonodatelstva
Кейс: «Визначення ринкової вартості однієї іменної акції з метою виконання вимог законодавства»