Визначення ринкової вартості майна для ТОВ

Кейс: “Визначення ринкової вартості майна для ТОВ “1””

Замовник:

В травні 2019 року ТОВ “1” звернувся з питанням визначення ринкової вартості майна, а саме: платіжні термінали у кількості 620 одиниць.

Завдання:

Метою оцінки було визначення вартості для цілей відчуження.

Хід виконання проекту:

Для проведення оцінки майна використовуються такі основні методичні підходи:

 •   витратний 
 •   дохідний
 •   порівняльний

При виборі методичних підходів Оцінювач нашої компанії керувався метою оцінки, видом вартості за наявності достовірних інформаційних джерел для її проведення.

На думку Оцінювача, єдино можливим підходом до оцінки обладнання з трьох існуючих, можна вважати порівняльний підхід, який, в силу добре розвиненої системи інформаційного забезпечення, дає найбільш об’єктивні результати.

Об’єктом оцінки є платіжні термінали у кількості 620 одиниць, які належать ТОВ «1».

Підприємство надало Оцінювачу Балансову довідку від червня 2019 року.

Порівняльний підхід базується на врахуванні принципів заміщення, попиту та пропозиції. Порівняльний підхід передбачає аналіз цін продажу та пропозиції подібного майна з відповідним коригуванням відмінностей між об’єктами порівняння та об’єктом оцінки.

Основні етапи оцінки:

 1.   Дослідження ринку з метою збору інформації про пропозиції до продажу аналогічних або ідентичних об’єктів, а також об’єктів подібного функціонального призначення;
 2.   Відбір та перевірка даних по найбільш схожих об’єктах (марка, модель, технічні характеристики, функціональне призначення та ін.);
 3.   Порівняння об’єкту оцінки та вибраних для порівняння аналогів, проданих, або тих, що продаються на ринку;
 4.   Визначення величини поправок до вартості об’єкта оцінки:
 •   фізичний знос об’єкта оцінки визначався згідно даних шкали для визначення фізичного стану машин і обладнання на основі Балансової довідки від 03 червня 2019 року, наданої Замовником. Враховуючи дані шкали, для об’єкта оцінки Оцінювачем був прийнятий знос у розмірі:
 1.     60% (обладнання, що використовувалося, але таке, що потребує незначного ремонту – бал технічного стану «4»);
 2.     80% (обладнання, що використовувалося,  але таке, що потребує значного ремонту, та заміни запасних частин, вузлів та агрегатів – бал технічного стану «5»).

Для об’єкта порівняння Оцінювачем було визначено знос на основі даних, отриманих у результаті телефонних переговорів із продавцем обладнання та ознайомлення зі змістом оголошення, у розмірі 0% (нове обладнання, встановлене, але таке, що не використовувалося, знаходиться у відмінному стані – бал технічного стану «1»).

 •   Пропозиції до продажу нових об’єктів порівняння розміщені здебільшого на спеціалізованих сайтах магазинів з продажу техніки та обладнання. Слід зазначити, що ціни продажу подібних об’єктів, запропоновані магазинами, є, як правило, кінцевими цінами продажу. Знижка у розмірі 5-15% може здійснюватися для привертання уваги покупців до свого товару та стимулювання постійних клієнтів шляхом надання покупцям рекламних або дисконтних знижок, сезонних знижок або розпродажів, знижок при продажу товару з відстроченням платежу, знижок за дисконтною пластиковою карткою, за флаєром тощо. Виходячи з вищесказаного, та слідуючи принципу розумної обережності, Оцінювач прийняв коригування на торг для нового об’єкта порівняння в розмірі -5%.
 1.   Погодження поправок і визначення вартості об’єкта, що оцінюється.

Обґрунтування результатів розрахунків вартості об’єкта оцінки

Узгодження результатів оцінки – це процес, в ході якого для визначення остаточної оцінки вартості об’єкта проводяться логічні міркування та аналіз. Перед початком узгодження повторно перевіряються усі дані на точність розрахунків. Всі припущення перевіряються на надійність та здоровий глузд.

Загальновідомо, що вартість обладнання може вірогідно визначити тільки ринок. Тому, при визначенні остаточної вартості обладнання, Оцінювач вважає за доцільне визначити ринкову вартість об’єкту оцінки, розраховану порівняльним підходом, який в достатній мірі враховує фактори попиту та пропозиції на ринку.

Результат:

Визначення ринкової вартості майна для ТОВ “1” та надання замовнику детального звіту стосовно проведеної оцінки.

Рейтинг 4.5 на основі 152  ответов

Додати коментар

схожі статті


kejs-viznachennya-rinkovoyi-vartosti-tovariv-v-oboroti-dlya-ukladennya-dogovoru-zastavi-z-bankom
Кейс: «Визначення ринкової вартості товарів в обороті для укладення договору застави з банком»
kejs ocenka imushhestva dlya nacionalnogo agentstva po predotvrashheniyu korrupcii
Кейс: “Оцінка майна для Національного агентства з питань запобігання корупції”
кейс оцінка споруд
Кейс: “Оцінка споруд з метою відображення в бухгалтерському обліку”
оцінка з метою оренди
Кейс: “Оцінка основних засобів з метою оренди”
Оцінка земельних ділянок
Кейс: “Оцінка земельних ділянок”